Mozgásérzékelő infra/radar

Indította deve94, 2014. május 01., 11:52:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

deve94

Üdvözlet a kollégáknak!

Segíthetnétek, akinek több tapasztalata van ezen a területen. A hagyományos kínai mozgásérzékelőknél nem minden területet fed le olyan jól az érzékelő. Később érzékel, vagy bizonyos irányból nem, vagy integetni kell. Legalábbis egy közös képviselő panaszkodott a társasházaival kapcsolatban. Mondta, hogy már hallott az újabb "radaros" mikrohullámos mozgásérzékelőkről, és szeretné, hogy valami biztos megoldást csináljunk. Kérdésem 1. ki mit tud ezekről a mikrohullámos érzékelőkről?
                    2. Nem megoldás-e jobb minőségű infrás mozgásérzékelőket fölszerelni (Finder, Schneider...)?
                    3. Egyik társasház alatt van a trafó (mélygarázs) és panaszkodnak, hogy gyakran kimennek az izzók a garázsban, lépcsőházakban.
                                 Erre milyen megoldási javaslaitok vannak?
Minden választ, felvetést előre is köszönök!
üdv: Deve 94

Könyves Kálmán

Az utóbbi 2-3 évben az alábbi Perry termékeket használom, főleg a 010, 015, 020 típusokat, jellemzően ezekre van a cégnél szükség.

Érzékenység, beállíthatóság, élettartam eddig rendben van, hozzáteszem, sehol nem használom közvetlen kapcsolásra, relét, vagy mágneskapcsolót működtetnek csak.

Az igazán nagy forgalmú helyeken, előterek, lépcsőházak, folyosóknál mindenhol LED világításra cseréltük az elektronikus előtétes hagyományos fénycsöveket, amiken ezek az átalakítások megtörténtek, egyetlen fényforrást sem cseréltem még azóta! Előtte átlag 3-4 hónapig bírták kb.

(Nézegettem én is előtte a Schneider mozgás és jelenlét érzékelőket, de elképesztő áruk van.)


deve94

köszönöm, és hol lehet kapni ezt a "PERRY" típust?
Ledes fényforráson mit értesz? Arra gondolok, hogy 100 és 100 féle van, nekem átláthatatlan a kínálat és a fejlődés. 6-7 éve kísérleteztem, de az akkori típusok nem váltak be. (ABCOM)

Könyves Kálmán

Il diverso kft. Az importőre. Érdeklődj tőlük, hol kapsz legközelebb  hozzád. LED fénycső PHILIPS, álmenyóba épített LED spot KANLUX, 60x60 mm álmenyóba épített LED panel TRACON. Megpróbálok bővebben  válaszolni PCről, ha lesz villany, ugyanis több órája nincs.

deve94

közben kiderült egy-egy részlet.
Jó lesz az infrás mozgásérzékelő is. Az egyik igény egy belső udvar, ahova autókkal is beállnak. Sajnos az eredeti érzékelőt az udvar egyik sarkába helyezték el, így 16-20méteres távolságra is érzékelnie kell. A B.E.G luxomat kínálatában találtam ilyet. Ezek persze drágábbak, de állítólag jó minőség.  Ha valaki tud kültéri, oldalfalra nagy hatótávolságú érzékelőt min 180 fokkal, azért megírhatná.

A másik a kapubeálló, ahol három irányból kellene érzékelni. Az érzékelő alatt nyíló ajtóból kilépőkre, és az utcáról, illetve az udvarról érkezőkre. Itt a távolság kisebb. 5-6 méter egyik irány, 3 a másik. Szintén oldalfali elhelyezéssel min 180 fok.
Érdekes számomra, hogy 2-30-40-60...eFt ig mennyi féle létezik.

Várom a tapasztalataitokat!

nyaki

Üdv!
Szerintem infrával  a 20m nagyon kétes lesz, mert oda már igen nagy erősítésre van szükség, ami instabillá teszi a rendszert. Ráadásul a infrás mozgásérzékelők oldalirányban érzékenyebbek. ::)  Véleményem szerint a radaros megoldás lenne jobb.

deve94

Van konkrét ötleted is milyen radaros?

MOZGÁSÉRZÉKELÕ MIKROHULLÁMÚ, ALKONYKAPCSOLÓVAL 12M 1200W   

Ilyesmire gondolsz beépítve a lámpába? Ezt találtam ami a legolcsóbb, kérdés, hogy üzembiztos-e. A "Düwi" márkát nagyon nem szeretem egyébként. Hasonló a Traconnál 6eFt, Holuxnál is 6-7.

nyaki

Üdv!
Teljesen mindegy, hogy melyiket használod, csak a felhasználás jellege és a pénztárca dönti el a kérdést. Ami bizonyos, hogy a 20m-es távolság és kültér miatt egy mikrohullámú érzékelő nem olcsó mutatvány, a célnak pont ez felelne meg.
Itt egy konkrét példa rá:
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=13bb5f3e&pageNum=1&itemorder=&findtext=
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=166fb453&pageNum=1&itemorder=&findtext=
A legcélszerűbb lenne két részre osztani az érzékelési távolságokat és olcsóbban is megúszható.
...esetleg infrasorompó vagy lézersorompót kiépíteni tükrökkel, bár ez sem olcsóbb mutatvány. ::)
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageNum=1&ID=3a435499

deve94

Egyenlőre az infrás (B.E.G luxomat) mozgásérzékelőket félretettük. Mikrohullámos/radaros érzékelőket építek be a három udvari lámpatestbe, így a távolság is kisebb. Tracon-os érzékelőt kaptunk, remélem működni fognak (általában nincs jó véleményem az ilyesmi márkákról).
Egy mélygarázsba kell majd mennyezeti mozgásérzékelőt cserélni, mert a mostani szinte csak akkor kapcsol, ha már alatta vagyok. 8 méteres távolságban van az ajtó, és direktbe közeledik hozzá az ember.

deve94

Tracon mikrohullámú/radaros érzékelő beépítésre került, pontosabban a Vega lámpa mellé, mert a 60W-os izzó túl közel lett volna a lámpatesten belül. Egyenlőre nagyon jól működnek, 8-10 méteres távolságnál is azonnal érzékelnek.
Kérdés meddig bírják majd...