Elhelyezkedés kezdõként

Indította gaga, 2011. augusztus 07., 21:03:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gaga

Általános kérdésem lenne. Felvételi elbeszélgetésen, interjún mit kell bizonyítani? Arra gondolok, hogy a próba mûveletsor általában mibõl áll, stb. Köszönöm, hogy ha tudtok segíteni?

nova

A nagy kérdés az, hogy hol szeretnél elhelyezkedni. Van ahol csak felvételi beszélgetés és próba idõ, van olyan ahol komolyabb szûrési rendszert alkalmaznak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Szia!

A kérdés egyszerû, de szerintem a válasz nem. Nagyon sok alternatíva lehet, kezdve attól, hogy a cég úgymond "profi" szakembereket keres, akiknek azonnal, önállóan és felelõsségteljesen kell feladatokat megoldani, vagy pedig pár idõsebb, jártasabb "szakik" mellé kell segítség, akik mellett idõvel betanulsz. Nyilván elbeszélgetés alkalmával felmérik mennyire vagy alkalmas, hogyan viszonyulsz a kollektívához, komolyan veszed-e ezt az egész dolgot, ez az emberi oldala. Szerintem egy önéletrajz alapján, ha szerepel benne hogy pályakezdõ vagy, és mégis behívnak elbeszélgetésre, akkor már Õk is gondolják mire számítsanak, nyilán egy PLC programozást nem bíznak rád, de egy fénycsõkapcsolást, esetleg egy motor bekötést, mágneskapcsoló öntartást, azt meg kell tudni oldani. Nekem volt olyan ismerõsöm, aki karbantartás-vezetõként villanyszerelõket kellett felvegyen, majd miután a bizonyítványuk ellenére sem tûntek alkalmasnak a dologra, bevezette hogy a felvételi elbeszélgetéseken, egy papírra mágneskapcsoló-öntartást, és pár alapkapcsolást rajzoltatott velük. Nem voltak pályakezdõk, de jó-páran kibuktak. Ha a hozzáállásod jó és az alapokkal tisztában vagy, akkor a többi jönni fog idõvel, csakis rajtad múlik mennyire jó és értékes szakember leszel náluk. De ez csak az Én véleményem.

Tret

Hello gaga!
Szerintem pályakezdõként állásinterjún nem kell semmit sem bizonyítani,mert aki alkalmazni akar az tisztában van vele hogy egy pályakezdõtõl mit várhat el.Szerintem maximum azt kérdezik meg hogy milyen gyakorlati tevékenységet végeztél.Aztán ha felvesznek,a próbaidõ alatt fog eldõlni hogy maradsz-e vagy nem,de ha szorgalmas vagy nyitott szemmel jársz és tanulsz az idõsebbektõl nem lesz gond.A többi dologban osztom Fecó véleményét.:)

allaskereso

Szerintem mielõtt elmennél interjúra szedd össze minden tudásodat azon a területen amire pályazól és nézd át az alapvetõ dolgokat. Ha nem is tudod konkrétam a dolgokat és esetlegesen improvizálsz szerintem az is egy jó pont! Látván, hogy kreatív vagy és más megoldásokat is keresel!