Fekete doboz

Indította bizserge, 2013. július 08., 19:22:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv bizserge!

Idézetet írta: bizserge Dátum 2013. szeptember 18., 21:42:39 DÉLUTÁN

A hajamat téptem a témákon, na itt aztán akad minden és még közszemlén népszerűsítve van, tippeket adva az öngyilkos jelölteknek!

Az oldal címe csak feltűnt azért gondolom! "Mit hogyan biztosan NE"

IdézÉrdemes elretteni! Akik ismerik az lapokat azoktól bocs.

Elsőre azt hittem fájni fog, de végül a könnyem csorgott a röhögéstől!
Majd jobban átnézem, jelenleg felületesen belenézve ez a favorit!

:)

nyaki

Ez se kutya!
MIt hogyan ne
"Fél óra alatt felfűtötte a vizet. Bár igaz mikor beleültem akkor besegítettem egy külön vízforralóval is hogy azért csak gőzöljön is az a kád. :-)  Igaz vészjóslóan sercegett de végülis nem rázott a víz mikor beleültem...."  ;D ;D ;D

bizserge

Tisztelet a Kollégáknak!

Hoztam egy kis elrettentő barkácsolást! Armatúra szétszerelésnél találtam ezt a gyöngyszemet.  :)
Tetszik a hungarocelles pormegelőzés (ami nem is tűzveszélyes) de leginkább a cinezéses átkötés! Nagyítva jól látható a második képen.




Novill

Az ünnepek előtt és után volt szerencsém jó néhány villanytűzhelyt bekötnöm. A bekötéshez hozzá tartozik a munka során azok a bizonyos ellenőrzési munkák elvégzése is. Több helyen meglepő hiányosságokkal találja magát szemben az ember. Tudjuk mindnyájan, hogy ma a vezetékes érintésvédelem ma már a TN ( nullázás)  rendszer a jellemző. Amiért áttért a szakma a védőföldeléses ( TT rendszer)  vezetékes védelemről a nullázásra annak az az oka, hogy jellemzően nem lehet olyan földeléseket létesíteni,ami megfelelő értéket biztosít. A tűzhely bekötésekor minimum egy multiméterrel végzünk ellenőrzést. Ezek a védő vezető folytonosságának ellenőrzése, megnézzük PE vezető és az N vezető összekötését is.Ebből az összekötésből látjuk, hogy nullázva van-e. Természetesen nézzük az első fogyasztói elosztó táblánál az érintésvédelem kialakítását. A tapasztalat a következő volt a hiányosságok terén: Az áramköri kiosztásoknál és a zárlati védelemnél is voltak hiányosságok, túl biztosítással tűzdelve. Sok helyen a vezeték keresztmetszet alul méretezett volt, annak ellenére, hogy sok helyen előtte tűzhely üzemelt róla. TT rendszerre volt alapozva a vezetékes védelem. A villamos hálózatot létesítő villanyszerelő nem győződött meg a védőföldelés értékéről a létesítés után. Így nem volt tisztában azzal, hogy jó érintésvédelmet létesít.  Nem volt olyan hely ahol találtam szakszerű EPH kialakítást.  Ha volt is ÁVK nem működött, de többnyire nem is volt beépítve. Ezek a tapasztalatok szomorúak ma 2013-ban, hogy ilyenek léteznek még.

bizserge

Fekete dobozba egy kis humor:  :D
Ügyeljünk a sorrendre!

bizserge

Üdv Kollégák!  :)

Egy kis humor: "kétiperri"!

http://tekasztorik.blog.hu/2011/10/24/villanyszerelo_pisti_es_az_almodozasok_kora


Mai "csemegém!"
Nagyon kreatív!

nova

Hihetetlen, hogy egyesek mennyi energiát ölnek abba, hogy ilyen "csodákat" alkossanak.  :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

bizserge

Tisztelt Kollégák!

Nem teszik a rendszer!  >:( >:(
Azaz megtagadhatom-e jogilag a szerelést, javítást,  ha utasítottak "szabvány módosításra "?
Munkahelyemen kandeláber sor világításának felújításába fogtam. 2f, 0, föld rendszerű volt. Hasonló módon állítanám helyre. A lámpatest oszlopában lévő vezetéket (kb. 5m.) 4X 1,5  MTK kábellal oldanám meg. Tudom ez sem az igazi de jobb mint amit alant írom.
Anyaghiány miatt, vezetőm (vill. mérnök) 2 X 0,75-ös MTK vezetéket adott, azzal az instrukcióval, hogy használjam duplán! Ez 2db HgLi 125-öst vinne.
Kérdésem mi a véleményetek?

Gyurmaúr(fi-relé)

Hát nem a legjobb, de 5 méteres oszlop esetén, feltételezem, az oszlop aljában található Db II-es biztiktől a 2x125-ös HgLi fényforrást tartalmazó lámpáig okés a 2 db, egyenként 2x0.75-ös MT. Jut eszembe, milyen az oszlop? Belső vascsöves beton, vagy fém hengeres?? Ez mondjuk azért nem mindegy, mert nyáron brutálisan felmelegszik a fém oszlop belseje a napsütés okán, ergo az MT-k is meglehetősen melegek lesznek, szóval ezzel a dologgal azért érvelj még 1 menetet a főnöknek. Ha ez sem hatja meg, akkor adja írásba az ukázát és te csináld meg o.75-ös MT-vel, mert gondolom, hogy a melódat szeretnéd megtartani?!?

Zoli86

Parancsoljatok, néhány gyöngyszem a panelfelújítás közepette...

A sztori röviden: Vettünk egy '74-es panellakást és elkezdtük felújítani, de sajnos anyagikörülményekre tekintettel albérletre nem futotta a felújítás és hiteltörlesztő mellett, így egy-egy alkalommal szükségszerűvé vált "kókler" megoldásokat alkalmaznom, hogy legalább éjszaka legyen fény:
1. kép (ne.jpg) Hogy értsétek mit kell nézni, ezen a dobozon nem volt fedő a tapétát pedig nem rágó tartotta a helyén (eredeti állapot since 1974!)
2. kép (alakul.jpg) Lekötöttem a felesleges áramköröket, ezek többnyire elfalazott konnektorokat tápláltak... (bizony feszültség alatt, mert valaki úgy vélte hogy a száraz gipsz szigetel...)
3. kép (szoszo.jpg) Ez már az újrakötés után egy másik doboz, itt a fürdőszobai "repülőkábel" konnektorát vettem le a betápról...

Azóta már kicserélődtek MMCu kábelekre, a kötőelemek is újak, bár gyártmányban nem változtak... tudjátok a "narancskaros az igazi", bár a panel elembe beöntött Mfal kábelek egy része maradt (két-három helyen talán). Sajnos van néhány hely ahonnan a födém átvésése nélkül nem kibonthatóak, ami például a fürdő esetében nem szerencsés...  :'(