A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Novill

Itt külön kell értelmeznünk a családi házas övezetet és külön kell értelmeznünk a lakótelepi lakásokat. Ez két külön téma. Tehát a lakótelepi létesítmény, amely lehet tízemeletes épületek is. Itt valóban, ha hiteles képet akarunk kapni, akkor plombabontás van valójában. Igaz vannak olyan lakótelepi lakások, ahol nincsenek plombálva a 0,4 KV-os méretlen mezős szekrények csak a fogyasztás mérők vannak plombálva. Valóban a bejövő földelés értének a meghatározása, a nullázás szakszerű kialakítása, vannak olyan tömbök ahol négyvezetős rendszerből alakítják ki az ötvezetős (PEN vezető szétválasztása N és PE vezetőre) rendszert, központi EPH kialakítás megléte, stb. Ezek komplex vizsgálata nagyobb szakmai feladat, vagyis gondolom ezt már senki se vállalja be ingyen, mivel túlhaladja az egyszerűsített felülvizsgálatot. Ezt az időszakos felülvizsgálatot majd a közös képviselőnek kell megrendelnie. Ettől függetlenül a lakásokban a mérő után lehet végezni egyszerűsített felülvizsgálatot bizonyos kritériumok mellett. A családi házak ennél jóval egyszerűbb eseteknek minősülnek. Igaz a rendeletek és szabványok minden létesítményre talán egységesnek tekinthető.
Az áram szolgáltatok bevonásával teljesen egyetértek, ha valakinek van velük jó kapcsolata érdemes lenne felvenni a kapcsolatot velük.

Gyurmaúr(fi-relé)

Gyuszi, a fő EPH sínnek elvileg -sőt gyakorlatilag is- létezőnek, elérhetőnek, láthatónak kell lenni mindenféle plomba megbontás nélkül is, hiszen az vagy a tokozott új szabvány mérőhely (L. fotó) késesbiztis ( és"B"-s túlfeszvédelmis) A1-es méretű tokozottja melletti A0-ás méretű tokozottban kell, hogy legyen, vagy pedig a mért főelosztóban, mely dettó nem plombált, így tehát a családi házas ővezet kipipálva. AZ LTP-k esetében -ahogy Novill is említette- az egyes lépcsőházakban található - már a ház tulajdonában lévő- főelosztó szekrényben, vagy az mellett egy külön kis szekrénykében található fő EPH sín szintúgy könnyen hozzáférhető. Ami az emeleti -már PE- leágazásokat illeti; azok is plombálatlanok, az egyes lakásokban pedig ugye megintcsak vagy a mért főelosztónál van a lakás fő PE/EPH sínje, vagy egy mellette lévő 100x100-as dobozban, tehát ezzel sem lehet gond.  Bocsi, a mellékelt képen a kábel az EPH tokozotthoz van rajzolva, ez természetesen a valóságban a középső, azaz A1-es tokozottba érkezik! Sorry... :(

nova

Sok helyen olvasok olyan jellegű hozzászólásokat, hogy az emberek a mai világban nem szívesen olvasnak hosszú cikkeket. (Lehet az információ dömping miatt, mellyel az internet is eláraszt minket.  ::) )
Mindenesetre készítettem egy infógrafikát is a kezdeményezésről, mely a fórum főoldalán is kihelyeztem kattintható formában.
http://villanyszerelo.forum.hu/hirdetes/Infografika_vszf.jpg
Aki szeretné le is töltheti és megoszthatja másokkal, reméljük ez is segít, hogy sok emberhez eljusson a kezdeményezés híre. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Idézetet írta: nova Dátum 2014. március 08., 09:57:54 DÉLELŐTT
Sok helyen olvasok olyan jellegű hozzászólásokat, hogy az emberek a mai világban nem szívesen olvasnak hosszú cikkeket. (Lehet az információ dömping miatt, mellyel az internet is eláraszt minket.  ::) )
Mindenesetre készítettem egy infógrafikát is a kezdeményezésről, mely a fórum főoldalán is kihelyeztem kattintható formában.
http://villanyszerelo.forum.hu/hirdetes/Infografika_vszf.jpg
Aki szeretné le is töltheti és megoszthatja másokkal, reméljük ez is segít, hogy sok emberhez eljusson a kezdeményezés híre. :)
Üdv!

Köszönjük, ez biztos hasznos lesz.

A "Milyen eredménye lehet?" részben szerintem javítani kellene a "Tisztában láthatunk" szöveget "Tisztában lehetünk" szövegre.   :)

nyaki


Gyurmaúr(fi-relé)

Drága nova; apánk helyett is APÁNK! Ha eddig életed során semmi mást -amit kötve hiszek- nem tettél volna, csak ezt, már akkor is megérdemelnél egy süllyesztett fémhalogén/LED fényvetőkkel megvilágított lovasszobrot,de így meg pláne!!! Isten áldjon meg érte!  ;)

nova

A lánglovagok oldalon is megjelent a cikk, mely a kezdeményezést népszerűsíti. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Gondoltam csavarjunk még egyet a dolgon.  ::)

Készítettem egy egyszerű kis blogot, ahol a kezdeményezéssel kapcsolatos információkat lehet megosztani. Sokszor találom magam szembe azzal, hogy nem igazán értik sokan miről is szól a kezdeményezés? Ezért is csináltam az infógrafikai képet, és most ezt a kis blogot. Az lenne a jó, hogy aki csatlakozott a kezdeményezéshez az megosztaná a blogon a témával kapcsolatos gondoltait. Talán így hitelesebbé lehet tenni. Arra is gondoltam, hogy mindenkinek lehetne egyfajta kis bemutatkozó cikket is írni, hogy ne legyenek olyan bizalmatlanok. A vizsgálatok egyénenként eltérőek, hiszen nem egységek mérési sorrendet követünk, minden helyszín más, mindenki másként dolgozik. Tehát azt is le lehetne írni, hogy mit tartalmaz egy ilyen jellegű vizsgálat, ezzel még több információval fognak rendelkezni. Hiszen a fórum szerkezeti kialakítása nem teszi lehetővé, az információk ilyen jellegű rendezését.

Ingyenes országos felülvizsgálat

Várom visszajelzéseiteket, remélem nem tartjátok teljes rossz ötletnek.  ::)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Egy újabb kolléga csatlakozott. :)
Felraktam a térképre és a blogba is írtam pár sort ezzel kapcsolatban. Erről jut eszembe, nem nagyon jelentkeznek a kollégák, hogy írnának oda. Aki szeretne írni oda, hasonlóan mint novill kolléga, akkor tudok neki meghívót küldeni az oldalhoz, hogy tudjon létrehozni cikket.  Segítségemet továbbra is felajánlom, aki szeretné, hogy segítsek a cikk megírásában. Alkalmas időben esetleg még telefonon is felhívhatom, egy gyors egyeztetés végett és akkor én megírom a cikket a jóváhagyásával. Reméljük így jobban tudlak titeket ösztönözni. Jó reklám lehetőség is egyben. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!