A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Könyves Kálmán

Látom, nemcsak én találtam rá a cikkre. EON facebook posztban szerepelt ma délután. A világhír első lépcsőfoka ; )

nova

Igen én is néztem, hogy percre pontosan egymástól függetlenül linkeltétek a lánglovagos cikket. :)  Ha minden igaz hamarosan megjelenik az országos vizsgálattal kapcsolatos cikk is.  ;)

Úgy látszik érdemes az áramszolgátatokkal is felvennem a kapcsolatot. :)  Eddig csak hírújságoknál próbálkoztam.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Én is felvettem a kapcsolatot a helyi írott média vezető lapjánál és figyelmébe ajánlottam a főoldali felhívást.
Remélem pozitívan fognak állni a dologhoz. ::)

nova

Én sok hírújságnak írok, és próbálkozok. Köztük a te területeden fekvő hxxp://www.szon.hu oldalnak is, iagz ők sem válaszoltak.  :(

Közben volt egy érdeklődő mail, melyben érdeklődtek, hogy Kőszeg városában elérhető-e az ingyenes felülvizsgálat. Tehát kezd eljutni az emberekhez a híre.
Érdemes lenne a tapasztalatokat is megosztani, hogy ki milyen helyzettel találkozik a vizsgálat során. Igaz ennek lehet egy külön téma jobb lenne. Statisztikát is jó lenne gyűjteni, pár hozzászólásommal ezelőtti grafikonos megjelenítésre gondolok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Fiúk, mizu van a helyi TV-kel, esetleg rádiókkal, mert azért azokat általában sokan nézik/hallgatják. Talán érdemes lenne, ilyen-olyan spanságon keresztül beszivárogni és onnantól már indulhat a mandula...

Novill

A helyi tv-t kevesen nézik felénk, nálam az a nyomtatott újság jött be amit minden posta ládába bedobnak.

tothgyula

Az ÁRAMSZOLGÁLTATÓ ZRT-k nagyon komoly felelősséget vállalhatnának a díjmentes felülvizsgálatok (ellenőrzések) reklámozásában! Tekintettel arra, hogy főleg lakótelepi környezetben de egyébként is megkerülhetetlenek az ÁRAMSZOLGÁLTATÓK, márcsak azért is mivel csak PARTNEREK végezhetik ezt a munkát és plombabontási engedély kell! Aztán még egy feladat az, hogy hurkolt vagy körhálózatnál hogyan tudom a feszültségmentesítést biztosítani a javítások idejére. Nem egyszerű a feladat, ezért sokan nem is foglalkoznak az ilyen jellegű munkákkal, pedig legalább olyan jelentőségű mint a gázhálózatok felülvizsgálata!
De miért nem lehet egy rendeletet alkotni a "Gáz csatlakozóvezetékekre vonatkozó 11/2013.(III.21.) NGM rendelet mintájára? TothGyula felülvizsgáló

Gyurmaúr(fi-relé)

Novill, viszont a Battai R6-ot, azaz a Rádió6-os sokan hallgatják az egész Dél-Budai agglomerációban! Ott lenne érdemes neked mozgolódni, biztos, hogy meg lehetne velük egyezni vmi reklámspotos, esetleg stúdióbeszélgetős műsor ügyében?!  ::)

nova

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2014. március 02., 14:07:42 DÉLUTÁN
Tekintettel arra, hogy főleg lakótelepi környezetben de egyébként is megkerülhetetlenek az ÁRAMSZOLGÁLTATÓK, márcsak azért is mivel csak PARTNEREK végezhetik ezt a munkát és plombabontási engedély kell!

Szerintem a vizsgálatok elvégzéséhez nem szükséges a plomba bontás, hiszen ezek a vizsgálatok egyszerűsített vizsgálat. Tehát nem teljes körű és tájékoztatási célból elég lehet a mért hálózat utáni csatlakozó pontok vizsgálata.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tothgyula

Azért nem értek Veled egyet mert a FŐ FÖLDELŐSÍNT (ha van egyáltalán?) látnod kell, hiszen nem tudod felmérni az ezzel kapcsolatos tennivalókat. Vagy be kell építeni egy újat vagy kijavítani a sok rossz, szabálytalan kötést.Pl. csavar csere M8-ról M12-re rugós alátétekkel, stb. 30 éves gyakorlatom van a felülvizsgálatban és szerelésben, így tudom mit írok le!
Üdv.TothGyula