A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

nyaki


by_ron

A főoldalra kihelyezett térkép kereshetővé vált. Reméljük így könnyebben használható lesz, amikor már sokan csatlakoztatok, így titeket is könnyeben megtalálnak az érdeklődök.
Regisztráljatok, mert csak a közreműködésetekkel lehet sikeres a kezdeményezés.


Ambrus

Nem tudom máshol megtenni, új rovatot nem akarok nyitni hozzá: Minden köszönetem egy gyáli villanyszerelőé, aki másodmagával átnézte a házunk egész elektromos hálózatát, hiba után kutatva - fél napjukat rááldozva. Hihetetlen, de nem fogadtak el pénzt, és a hibát is elhárították. Ilyen is van.

Novill

Gondolom ezek után is őket fogod hívni, ha nagyobb munka lesz.

nova

Igen általában az ilyen jellegű hozzáállás később meghálálhatja magát. Mondjuk az már nem semmi, hogy két ember fél napját rászánja ingyen a hibakeresésre.
Marketing szempontból tényleg hasznos néha az ilyen jellegű "ingyen munka".

Egyenlőre a szavazás állapota azt mutatja, hogy a nagy többségnek tetszik az elgondolás. Sajnos egyenlőre nem nagyon csatlakozott senki a kezdeti két emberen kívül. :(
Felmerült a kérdés, hogy a fórum mit is tud tenni annak érdekében, hogy nővejük a biztonsági szintet? Ez a kezdeményezés jónak tűnik szerintem. Jó lenne bepirosítani a térképet a sok villanyszerelővel. :)

Arra kérném még azokat akik segíteni szeretnék ezt a kezdeményezést, hogy a közösségi oldalukon is osszák meg a hírt, hiszen minél több emberhez eljusson a hír és terjedjen a kezdeményezés. Remélhetőleg ennek köszönhetően sokan csatlakoznak a programhoz mint az ingyenes felülvizsgálatot igénylő és mint a felülvizsgálatot végző.

Érdekelne még az is, hogy akinek lehetősége lenne csatlakozni, milyen hibát lát az elgondolásban? Az egyik ami eszembe jut, hogy ingyen senki nem szeret dolgozni és nem hiszi, hogy tényleg hatásos lehet a kezdeményezés és pozitív hatása is lehet az akár munkaszerzés szempontjából is a jövőre.

Egy biztos, marketing szempontból szerintem hatalmas lehetőség lehet, hogy jobban megismertessük magunkat szolgáltatási területünkön.

Mindenesetre itt is igaz, hogy tettek nélkül nincsen eredmény. Kíváncsi leszek, sikerül-e összefogni valamilyen szinten a villamos szakembereknek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Weblapomon is meghirdettem.

Villanyszerelési akciók

Lehet később majd bővebben is írok róla, hogy több emberhez eljusson a hír.

JUVILL


Bízom benne, hozzászólásommal senki kedvét nem veszem el, mivel ez egy nagyon pozitív kezdeményezés.
Hogy miért nem sietünk a regisztrációval, miért kevésbé piros a térkép?
Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogy itt fejtem ki gondolataimat.

A biztonsági szint felméréssel szakmai szempontból nem hiszem, hogy probléma legyen.
Azzal sem, ha a felmért helyszín tulajdonosa - akár gondolkodási idő után is - de megbízást ad a javításra. A felmérésnek ez lenne a célja.
Az ingyenes felmérés is rendben van, de csak a helyszíni felülvizsgálat tekintetében.
Ez valóban legyen ingyenes, ha valakinek erre van ideje, és jóhiszeműen bízik abban, hogy ez a felmérésre szánt rövid idő a javítás megrendelésével kompenzálódik, és munkát kap a vállalkozó, a cég.
Ez rendben, ez egy nagyon jó ötlet, és nagyon jó kezdeményezés.

Vannak, lehetnek viszont negatív dolgok, amit nem biztos, hogy mindenki felvállal.
Ne kerteljünk, ez a kiszállási díj.
Nem jellemző ezt nagy dobra veri, nagyon sok munka kapcsán le lehet nyelni.
Ez természetesen függ a távolságtól, a munka nagyságától, anyagköltségtől stb.

Azt viszont nem hiszem, hogy túl sokan bevállalják, hogy regisztrálnak, hogy a térkép minél pirosabb legyen, és csak nap-mint nap furikáznak - hacsak nincs pont arra a településrészre is munka és össze lehet kötni azt ingyenes felméréssel - de az üzemanyag költséget sem tudják elszámolni, mert a felmérés ingyenes.
Hangsúlyozom ismét, nem a szakmai szempontokkal van gondom, az nagyon helyes kezdeményezés.
Ha valaki egy adott településen vállalkozik erre - talán ez is elég - de ezt ilyen szempontból én kevésnek ítélem. Ha megyei szinten, vagy még nagyobb területeben gondolkodik valaki, természetesen nagyobb lehetősége van arra, hogy javítást rendeljenek nála, de benne van a kiszállási díj miatt a veszteség is, mivel ingyenesen van hirdetve az akció.
Sokan a fejemre ütnek a leírtak miatt, kapok érte elmarasztalást.
Bevállalom, mert úgy gondolom ez megfordult más fejében is, csak eddig talán nem merte leírni ezeket a sorokat.
Elnézést a véleményemért mindenkitől.
Nem tudom mit lehetne ezen változtatni a cél (a biztonsági szintek emelése) érdekében, hogy ez az ingyenes szakmai felmérés esetén a veszteséges "furikázás"
azért valamilyen szinten kompenzálásra kerüljön?
Ezzel nem az a cél, hogy negatívumot írjak erről a pozitív kezdeményezésről, hanem az, hogy esetlen át lehetne-e gondolni?


nova

Én örülök a véleménynek, jobb mint ha mindenki partvonalról nézi az eseményeket és utána legyint egyet, hogy na ez sem jött össze.  ;)
Gondoltam, hogy az anyagi résszel van a probléma. Az én látásmódom szerint nyilván olyan területen vállalja ezt csak az ember ahol amúgy is nap mint nap jár. Hiszen azt már tényleg nem lehet elvállalni, hogy nagyobb távolságokat elautózzon valaki ingyen. Ha viszont minél többen regisztrálnának akkor nagyobb területet lehetne lefedni. Mindenki maga dönti el, hogy mit vállal, mekkora az a távolság ami neki még belefér. Az időpont egyeztetést és mindent úgy is ő intézi az "ügyféllel".
Az sem baj, ha egy településről többen jelentkezne, hiszen ez a kezdeményezés nem arról szól, hogy megelőzzük a konkurenciát, hanem a villamos szakembereket is összefogjuk valamilyen szinten és a lakosság figyelmét is felhívjuk a veszélyekre.

Várom a további észrevételeket mindenkitől, hogy lássuk azt, hogy hogyan is lehetne ezt az akciót sikeressé tenni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

    Egyetértve az előző hozzászólásokkal az alábbiakkal egészíteném ki a véleményeket.


Az útiköltség kardinális kérdés, nyilván előzetes telefonegyeztetés fog történni, ahol eldönthetem, hogy bevállalom-e azt a bizonyos távolságot vagy nem. Van egy különbség ebben a verzióban mégpedig az, hogy minket keresnek és nem mi akarjuk magunkat és a szolgáltatásunkat a kedves ügyfélre rádukmálni, (ez egy választási lehetőség a részéről).


Abba a bizonyos vizsgálati fél vagy egy órába az útidőn kívül vizuálisan a mérőhely, az elosztótábla megtekintése a kismegszakítók FI relék tesztelése, EPH. (a bontásokkal óvatosan bánnék) és a konyha, fürdőszoba (ák) vagy szobák egy egy mérése fog beleférni. Valahol határt kell szabni a vizsgálat terjedelmének.


Ez az egész csak verbális tájékoztatást fog elbírni. Ha dokumentálva kéri a helyszínen az egy más kérdés, de nyilván ezt is előzetesen meg lehet beszélni. Nyilván fel is lehet ajánlani ezt a lehetőséget mindjárt az elején.


Ha javításra árat kér, az biztos, hogy ott helyben nem adok árat, amúgy sem szoktam azonnal árat mondani.
A műszeres mérés hatásos szokott lenni, nem a vakítás miatt, ha nem egyáltalán tisztába legyek az (üzemviteli) viszonyokkal.
FR.

nova

Idézetet írta: flatskerroberthogy minket keresnek és nem mi akarjuk magunkat és a szolgáltatásunkat a kedves ügyfélre rádukmálni

Nyilván úgy működne jól a dolog, ha a térképen  lévő személyeket keresnék fel telefonon, e-mailen. Hiszen biztosan vannak olyanok akik azt mondják őket nem érdekli, vagy gyanakodva áll a dologhoz, hogy biztos van ebben valamilyen buktató.

IdézAbba a bizonyos vizsgálati fél vagy egy órába az útidőn kívül vizuálisan a mérőhely, az elosztótábla megtekintése a kismegszakítók FI relék tesztelése, EPH. (a bontásokkal óvatosan bánnék) és a konyha, fürdőszoba (ák) vagy szobák egy egy mérése fog beleférni. Valahol határt kell szabni a vizsgálat terjedelmének.

Az igazi az lenne, ha meg lenne beszélve, hogy mi is ami belefér. Akkor mindenki egységesen ugyanazt csinálná. Az természetes, hogy ez csak egy felületes vizsgálat lenne, de a nagyon súlyos életveszélyes esetek nagy része talán ezzel kiszűrhető lenne.

Szóbeli tájékoztatás után eldönti az "ügyfél" életveszélyes állapotok esetében, hogy akar-e ezen változtatni. De innentől kezdve már az ő döntése.

Ha dokumentált tájékoztatást teljes átvizsgálást kér az már egy másik téma. Ugyanúgy mint a későbbi árajánlat kérdése.

Igazából tényleg az  lenne az igazi, ha sokan csatlakoznának és közösen kidolgoznánk egy tájékoztatást, hogy mit is tartalmaz ez a fél óra. Ezt lehetne máshol is felhasználni promóciós célra, egyben kiraknám a fórum főoldalára is, ahol most az általam írt szöveg található. (Mivel a titok kamrában nyitottam témát annak a szövegnek is akár ott is meg lehetne beszélni a nyilvánosság kizárása mellet, hogy mit is tartalmazzon ez a fajta összefoglalás)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!