A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Novill

Ez a kezdeményezés jó ötletnek tűnt. Hisz ezzel sok villamos tűzet és villamos áramütéses balesetet lehetett volna megakadályozni. Úgy látom sem a kollégák sem a lakosság részéről nincs nagy aktivitás. Valószínűleg ez a kezdeményezés kevés helyre jut el. Ezért célszerű lenne ha mindenki  a vonzás körzetében népszerűsítené ezt az akciót. Vannak azért telefonok ( érdeklődök) a körzetemből is,de nem elég sok.  Ma is kerestek Budapestről a IV kerületből,Szolnokról, Szeged környékéről, de ezek nem esnek  a szolgáltatási területembe. A Bp-i telefonálót áttudtam irányítani egy pesti kollégához, de a többi területre még ajánlani sem tudtam senkit. Volt olyan megkeresésem aki az ingyenes felülvizsgálatot úgy értette, hogy felújítás előtt áll és szeretné megnézetni a villamos hálózatot a lakásában. Először néztem, de amikor kimentem a helyszínen több hiányosságot is találtam. Igaz ezért a tulajdonos nem fizetett az ingyenesség miatt, viszont a végén egy részleges villamos hálózat felújítási munkát kaptam. A saját területemen ( körzetemben) is az a probléma, hogy a kollégák sem aktivizálják  magukat a lakosság részéről is mérsékelt az érdeklődés.  Végezetül kijelenthető számomra a kezdeményezés  hozott már munkákat  és remélem lesz is még.  Az országból úgy látom, hogy kilenc fő csatlakozott a kezdeményezéshez, remélem leszünk többen is idővel.

Gyurmaúr(fi-relé)

Novill, sajnos ez számomra nem volt újdonság, hogy ez az egyébként zsenánt ötlet nettó érdektelenségbe fullad, ugyanis a villamossághoz -mint ahogy a focihoz is- ebben az országban szinte mindenki "ért", a legutolsó senkiházi segédmelós is képes kötögetni, általában összetekerve a különböző keresztmetszetű és sok esetben anyagú vezetékeket egymással, majd azt nagyjából betekerni a szigszalaggal. A delikvens pedig úgy véli, hogy "há a lámpa világít, konnektorba van áram, tehát oly nagy baj nincs..." Szerinted ki foglalkozik itt szabályos és szabványos kábelezéssel, érintésvédelemmel, hurok impendanciával, túlfesz védelemmel, RCD-vel, miegymás " tök felesleges és sokba kerülő úri passzióval"?? Ez egy buta, csóró, igénytelen -tisztelet a kevés kivételnek- nép, ergo mindenhol csak a legszükségesebb pénzeket hajlandó kiadni, persze vannak olyan dolgok, passziók, baromságok, melyekre aztán bőséggel tapsolják el a kevéske pénzt, de ebben a sorban a minőségi vill hálózat a legutolsó helyeken tanyáz! :'(

Novill

Ezzel kapcsolatosan csak egy érdekesség. Kb 4 hónappal  ezelőtt egy halálos villamos áramütéses baleset kivizsgálására rendelt ki a hatóság. Akkor megállapítottam, hogy a lakásban nincs kialakítva védővezető sehova, vagyis leegyszerűsítve nem rendelkezett megfelelő érintésvédelemmel. A sor fonákja a balesetes állítólag villanyszerelő volt. Néhány napja jártam arra felé kérdeztem a túlélő házastársat beépítették-e a fi relét,  válasz nem volt. Egy másik eset kiégett egy lakás szobája ablakkal együtt, a tulajdonos mást hibáztat a tűz keletkezéséért  :). Az ilyen és ehhez hasonló esetek csökkentéséért szerintem mi szakemberek sokat tehetünk a felvilágosító munkánkkal.

nova

Még egy kolléga jelentkezett a kezdeményezéshez. :)
Érdekes vonalat rajzolnak a térképen a jelölések. Érdekes, hogy az ország bizonyos részéről egyáltalán nincsen jelentkező kolléga. Persze az is lehet, hogy onnan nincsenek a fórumon.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi


Novill

Igen, lehet hogy Baja, Szeged, Békéscsaba és Debrecen vonalába nincsenek kollégák  :), előfordulhat, hogy arra felé is kell majd mennünk  :).

exchange

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. december 28., 20:04:15 DÉLUTÁN
Igen, lehet hogy Baja, Szeged, Békéscsaba és Debrecen vonalába nincsenek kollégák  :), előfordulhat, hogy arra felé is kell majd mennünk  :).

Igen érdekes hogy tényleg szegeden és környéken pl senki sincs, pedig van egy pár szerelő arra fele. Pedig szerintem nagyon jó kezdeményezés szerintem ha már valaki kéri az ingyenes vizsgálatot akkor ha már szán rá időt hogy egyeztet velük, akkor már a javítandó hibákat is megcsináltatja a szerelővel tehát neki ez bevétel lenne. Még ha nem is a összes  hibát javíttatja ki, de pl AVK-t rakat be, már nagyobb biztonságban van  a tulaj.

Gyurmaúr(fi-relé)

Valószínűleg lennének, akár olyanok is, akik aktívan fórumoznak, de mert félnek az isztambuli topkapi bazárt leverő szintű alkudozástól, inkább nem teszik transzparenssé magukat, sajnos... Meghát, gondoljatok bele, ameddig nincs kötelező ÉV inspekció az echte lakossági -azaz pl a családiházas- szektor részére, addig eszük ágában sincs áldozni arra, hogy "kijöjjön, oszt okoskogygyon itten az amperkergető szaki". Mindenki magából indul ki,de komolyan, amit én itt Somogyban tapasztaltam, mióta itt élek, hát az finoman szólva is necces... :'( Hozzáteszem, hogy a nagy Bp-n is láttam 1-2 "egzotikumot"... 

nova

Még egy kolléga jelentkezett az ingyenes villanyszerelői felülvizsgálatra, Tatabánya városából. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Üdv!

Csináltam egy kis felmérős doksit

Üzenet összefûzve: 2014. január 04., 07:47:48 DÉLELŐTT

Üdv!

Módosítottam a felmérős doksit