A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Novill

Sajnos az érdektelenség mind a szakemberek mind a lakosság részéről nagy.
Úgy gondolom nem nekünk kellene szóró lapozni ez ügyben, hisz önzetlenül ingyen végezzük. A német példa jó. Lehet,hogy pénzért kellene végezni  :). A szomorú, hogy sok ipartestületet is megkerestem.Még az áramszolgáltatókat is de válasz nem érkezett rá. A helyi sajtónál úgy volt szerencsém, hogy ezek egymás lapját ( konkurenciát) olvassák és így sikerült megjelenni az újságban a kezdeményezésnek. Ennek köszönhetően volt szerencsém vizsgálatokat végezni. Januárban jelent meg az újságban itt a kezdeményezés és még most is előfordul , hogy keresnek. A megjelenéskor közvetlenül 33-an kerestek meg, mostanában kb két hetente 1 jelentkező van, a kezdet óta kb 52 fő keresett. Ez azért nagyon kevésnek számít egy kb 70 ezer fős városban. Ugyanúgy kevés országosan a 14 szakember jelentkezése is. A lánglovagokban megjelent cikk hatására volt a neten a legnagyobb mozgás úgy látom. Igaz erre nem jött semmilyen felkérés sem nekem. Így minden megjelenést csak megköszönni tudunk az internetes és írott sajtóknak is. Akik minket is segítettek! Köszönettel tartozunk a szakmai folyóiratoknak is ahol megjelent a kezdeményezés egyértelműen leközölve, élérhetőségünkkel együtt. Hatásait lemérni a főoldalon megjelenő térképen lehet majd a jelentkező kollégák számával. A lakossági jelentkezéseket pedig a kollégák beszámolóiból majd. Ha sikeres lesz ez a kezdeményezés, akkor a tapasztaltakat cikk formájában adjuk közé a sajtoknak. Akik ezt el fogadják tőlünk remélhetőleg. Itt is volt egy csalódásom az egyik helyi sajtónak fel ajánlottam a beszámolómat , de nem éltek vele. A kezdeményezés véghez vitele nem könnyű. Ezért nekünk is többet kell tennünk. Annak örülnék igazán ha a kezdeményezés mögé álló szakemberek a saját területükön a nevüket és arcukat adnák hozzá. Az adott területen aki végzi a felülvizsgálatot ott ő legyen a fénypontban. Ha valakinek van jó kapcsolata az áramszolgáltatóval, próbálja meggyőzni őket a felülvizsgálat jelentőségéről. Ők egyszerűen a számla levéllel hírt tudnának adni a kezdeményezésről.
Az eddigi tapasztalataim alapján, arra a következtetésre jutottam, hogy a lakások zöménél a létesítés vagy bővítés után nem győződnek meg műszeresen a villanyszerelő kollégák az érintésvédelem hatékonyságáról. Így nagy a kockázati tényező számukra. Itt még az sem számít ha nincs bizonylat a kivitelezés után.
Egyébként az önkormányzat lehet, hogy nem is rossz ötlet!  Erre már az egyik kolléga bemutatott egy változatot várom, hogy itt is közzé tegye.

nova

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2014. április 15., 23:27:16 DÉLUTÁN
Kollégák vagy én vagyok "balfasz"  :P vagy ennyire nincs érdeklődő, most odáig jutottam el hogy csinálok egy kis szórólapot a nagyból és bedobálom a levelesládákban ahol éppen járok.

Nem kell szóró lapozni szerintem sem, hiszen az számodra kiadással jár. Viszont az általam létrehozott blogba igazán lehetne írni pár sort, melyben bemutatód magadat, egy fényképpel például, hiszen így az emberek egy arcot is tudnak a névhez csatolni. Én minden jelentkezőnek küldtem mailben információt erről a lehetőségről, de csak kettő érdeklődő volt.
Én részemről azt is vállaltam, hogy akár megírom én is az adott cikket, ha valakinek esetleg ez lenne a probléma, akár úgy is, hogy telefonon megbeszéljük, hogy mi szerepeljen benne. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Pénteken egy újabb kolléga jelentkezett a kezdeményezésre. Felkerült Ő is a térképre, és a fórum főoldalára. Reméljük aktív tagja lesz a fórumnak is.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Olvasom az egyik helyen a kezdeményezéssel kapcsolatosan " olcsó húsnak híg a leve"  :).   Ez nem olcsó hanem ingyenes  :D.
Vannak emberek akiket a pénz megvakít sajnos. Nem minden a pénz. Sokszor jól esik, ha segítenek az emberek egymáson.  Még hogy ingyen, azt már nem! Mondják  még a tesomnak végzem ingyen.  Ha egyáltalán akarunk valamit tenni, változtatni ezen a rossz helyzeten. Szerintem érdemes, ezáltal a szakmáért is tehetünk valamit.  Vannak jó szakemberek akik szeretik és értik a szakmájukat. Vannak olyanok is akiknél vannak hiányosságok.  A hosszú pályafutásom alkalmával volt szerencsém látni pénzért végzett minősítő iratokat összevetve a helyszínnel, amelynek műszaki tartalma nem állta meg a szakszerűséget.
Hát igen furcsák vagyunk mi emberek.  Van aki elmegy a földön fekvő ember mellett mondván biztos részeg.Van kevés ember aki lehajol mellé és látja rosszul lett de nem az alkoholtól és mentőt hív neki.  Mi a kezdeményezésben részt vevők talán mi is ilyen segítőkészek vagyunk, végezzük felvilágosító munkánkat.

Nem könnyű ez a kezdeményezés vannak akik kritizálják és nem segítik és nem tesznek érte semmit. Ha segíteni nem akarunk, akkor ne negatív kritikákkal legyünk iránta.
Higgyük el, hogy minden rossz szándék nélkül vannak tiszta jó szándékú emberek is mindkét oldalon.  Az utóbbi évtizedek rendellenes fejlődése hozta ezt a közömbös állapotot. Ha valaki figyelemmel kísérte a kezdeményezést, akkor egyértelműen látható a jó szándék. Személy szerint az általam végzett ingyenes felülvizsgálat során sok jó tapasztalatot szereztem jó néhány tulajdonosnál. Melyet öröm volt megtapasztalni. Csak azt sajnálom, hogy a többi kollégának nem sikerült még eredményeket elérni. Azzal, hogy ezt a műszaki felvilágosító munkát  ingyen végezzük, azzal még nem süllyedünk le. Szerintem pont az ellenkezője az igaz.  Mi sem bizonyítja jobban nálam, amikor azért keresnek meg például, hogy  több kolléga által feladott feladat elvégzése után. Azzal kerestek meg, hogy én biztosan meg tudom oldani. Természetesen megoldottam a feladatot díjazás ellenében.

nova

Kezdeményezéshez újabb kolléga csatlakozott. Ezúttal Vecsés környékéről. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

 Egy ismerős! Örülünk Imre, hogy csatlakoztál hozzánk.  Ez egy megfontolt hosszú döntés eredménye  úgy látom :D.  Remélem neked is sikerül olyan eredményeket elérni a választott településen, mint nekem.  Várjuk a színes beszámolóidat, tanácsaidat melyből tanulhatunk. Sok sikert!

Novill

Az összes áramszolgáltatónak elküldtem korábban az ingyenes kezdeményezésről szóló tájékoztatást. Melyben kértem a támogatásukat, amely nem anyagi jellegű volt. Csak egyetlen egy szolgáltató válaszolt csak, a többi nem. Így ennek is örülni kell a mai világban  :D.
Idézve a választ:
Örömmel veszünk minden olyan jellegű civil kezdeményezést, amelyek a biztonságosabb villamos energia-vételezésre hívják fel a lakosság figyelmét valamint önzetlen és ingyenes segítséget nyújtanak Fogyasztóink részére a villamos berendezések szabványossági felülvizsgálatában is.

Társaságunk köszöni a szíves megkeresést, de egyelőre nem kívánunk élni a felkínált lehetőséggel.

További munkájukhoz sok sikert kívánunk!

Ma egy rendezvényen a szünetben rákérdeztem az egyik szolgáltató  szakemberénél, aki előadó is volt a rendezvényen. Az érdekes az volt, hogy tájékozott volt ezzel kapcsolatosan.  Kíváncsiságból megkérdeztem miért nem támogatnak egy ilyen jellegű jó kezdeményezést. A válasz az volt, hogy a cég a verseny semlegesség miatt nem támogathat egy ilyen kezdeményezést. Ez is egy új értelmezés számomra az ingyenesre értelmezve  :).


nova

Az akcióban résztvevő egyik kollégának is sikerült megjelennie a helyi újságban. Ha lesznek megkeresései reméljük beszámol róla a fórum hasábjain is az eredményekről.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Újabb kolléga csatlakozott az ingyenes felülvizsgálathoz, ezúttal Fejér megyét erősítve.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!