A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Novill

Már a Szegedi és környékén lévő kollégák jelentkezését jelentkezését is várjuk a kezdeményezés csatlakozásához, ha már megjelent a dél-magyarban. Ahhoz, hogy a lakossághoz is eljusson a többi kollégának is aktivizálni kellene jobban magát. Várhatóan több helyen is meg fog majd jelenni. Itt a fórumon és a blogunkban  Ingyenes országos felülvizsgálat
  is ezzel kapcsolatos írásokat és hozzá szólásokat kellene közzé tenni, mert ezáltal is többen fognak rábukkanni a kezdeményezésre. A cikkben a lakótelepi lakások alul méretezéséről van szó az időközben kialakult túlterhelések miatt.  Ebben is a lakosság segítségére lehetünk hasznos tanácsokkal. Ezek például a kötések átkötésének tanácsolása, nagyobb terhelésű fogyasztóknak külön áramkör kiépítésével a többi hálózat rész tehermentesítésével, stb. Ezzel a megoldásokkal ki lehet tolni a teljes felújítást és ez nem fog több százezer forintba kerülni, mint ahogy a cikk említi. Néhány sajtó képviselőivel való tárgyalás során felmerült kérdések között szerepelt a vállalkozások megnevezése.  Én úgy gondolom, hogy az ingyenes vizsgálat személyi kérdése nem zárja ki a nem vállalkozó kollégákat. Miért is? Mert több kolléga van akinek ugyanaz a szakmai végzettsége és gyakorlata meg van mint a vállalkozónak. Itt legfeljebb csak akkor lehet gond ha fizetős munkát vállalna, de a felülvizsgálat az ingyenes. Mondhatjuk, önzetlen szakmai segítség nyújtás ember társainknak. Ami egyébként nagyon szép emberséges dolognak tekinthető.  A másik kérdés ki garantálja a szakmai hozzá értést? Úgy gondolom akik jelentkeznek e kezdeményezéshez annak meg van a megfelelő szakmai végzettsége és gyakorlata is. Továbbá meg van a szakmai önbizalma is. Ha meg nézzük itt a fórumon lévő hozzá szólásokat, ott is látszik néhány aktív kollégánál,  hogy értenek a szakmához. Mindenkit arra biztatok, hogy ebben a kezdeményezésben aktívan vegyenek részt, és a saját körzetükben adják a nevüket a kezdeményezéshez. Próbáljanak a helyi körzetükben minél több helyi sajtot megnyerni az ügy érdekében.  Ha vissza tekintünk, akkor látszik, hogy több helyen megjelentünk. A három szakmai folyóiratból egyben már megjelentünk. Remélem a másik kettőben is előbb utóbb meg fog jelenni a kezdeményezés. Az is igaz, hogy az országos és a helyi  lapokban szerepelnünk kellene. A nagy siker az lenne ha az áram-szolgáltatok is fogékonyak lennének a kezdeményezéssel kapcsolatosan. Gondoljunk bele ha a számla levelekkel értesítenék a kezdeményezésről a fogyasztókat, akkor mindenhova eljutna a kezdeményezés. Ezért ha valakinek jó kapcsolata van az  áram szolgáltatokkal , akkor el kellene a segítsége nagyon is. Mi is dolgozunk rajta, de nehéz a kapcsolat felvétel velük ismeretlenül.

Gyurmaúr(fi-relé)

Azok az átkozott panelok, melyek szerkezetileg lehet, hogy még 50 évet is minden gond nélkül, devaz ép. gépészet, s benne különösképpen a vill hálózat egy kalap sz@r! Egyébként én egy panellakást úgy újítanék fel villanyászatilag, hogy vagy álmennyezet és a régi plafonra erősíteném fel azt a kábeltálcát, melyre nemes egyszerűséggel feldobálnám az MBCU/MT kábeleket, vagy a plafon és a falak alkotta sarokba tennék fel egy 60X100-as MCS csatornát, oszt bele a kábeleket. Az egyes leágazásokat pedig OBO dobozzal oldanám meg. Amennyiben dugaljak, kapcsolók süllyesztéke ugyanott marad, ahol eddig és azokhoz vezet még a házgyárban a betonba önött Mü cső, akkor pofon egyszerű behúzni az odáig menő 3x1.5-ös, vagy 3x2.5-ös MBCu-t, ha viszont bevakolt MMfal van, akkor azt ki lehet úgy vésni (horony marni), hogy azzal nem veszélyeztetjük a panel állékonyságát, de ezt tényleg csak a függőleges vezeték szakaszokon, vízszintesnél csak a falon kívüli kábelezés jöhet szóba. Mondjuk én annyival pontosítanám a cikkben megjelenteket, hogy főként a sötét konyhás panelokban, illetve ahol egyáltalán nem volt felszálló gázvezeték, nos ott ugye 3 fázisú villanytűzhely van, ergo ott nem okozhat gondot -persze csak egy teljes körű mért hálózati, elosztói felújítást követően- bővíteni, ugyanis a 3x15 (régi nyomógombos automata), vagy 3x16A-es főbiztosíték is kevés lehet, ha megy a tűzhely 1-2 platnija, a sütő és még a mosógép is 60-70C fokos vízzel mos, meg esetleg önfeledten klímázik is a forró vérű MILF háziasszonyka...  ;)

exchange

Ja délmagyaros cikk facebook oldalára, oda kommenteltem a blog címet. Hátha lesz egy pár jelentkező


nova

Érdemes elolvasni a lakossági reakciókat.

Délmagyar Facebook oldal a témával kapcsolatban

A bloggal kapcsolatban sajnos mondhatni nulla a kollégák aktivitása. Pedig úgy érzem, jó lehetőség lenne magukat bemutatni. Ehhez pedig segítségemet is felajánlottam. Igazán kíváncsi ennék rá, hogy milyen hibát láttok a gondolatiságban. Tényleg érdekelne a véleményetek, ebben az esetben minden építő jellegű kritika érdekelne, akár annak oka is, hogy miért nem jó ez a blogos téma. Hiszen ha beszélünk csak akkor tudunk kommunikálni, és előrébb jutni a témával kapcsolatban. Lehet én is belátom, hogy esetleg feleslegesen ne pörgessem a témát, hiszen nincsen rá valós igény.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

A reakciók döbbenetesek nagyrészt. Mindenki ért hozzá, úgy tűnik. Lehet durva amit mondok, de valószínűleg elég lesz a józanul gondolkodókra számítani, az "okosabbakat" nem fogjuk tudni meggyőzni, kár az energiáért!

nova

Igen, sajnos sokan nem igazán értik, hogy miről is szól a kezdeményezés. Sokan lehet sok rossz tapasztalatuk van az életben, és ha segíteni akar nekik valaki akkor is csak a rosszat feltételezik. Ez az határ melyet nagyon nehéz áttörni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Tudjátok ez is úgy működik az emberekben, mint a parlamenti választósdi.
A vaknak mondhatsz bármit, a látónak meg már nincs miről beszélni.
Ezért tartunk itt, ahol. :-\

Novill

Az információm szerint a két szakmai folyóiratban lesz cikk a kezdeményezésről a hónapban. Mivel többen is járatjuk ezeket a folyóiratokat, úgy is olvasni fogjuk.  Amennyiben szakmai tapasztalatokat szereznek a kollégák, akik a kezdeményezésben részt vesznek a gyakorlati tapasztalatokat osszuk meg a lapokkal akár cikk vagy fotók formájában is, biztosan örömmel vennék. Mert ezekből biztosan tanulhatunk majd. A szakmai tapasztalatokat átadni nem bűn  :). Az együtt működések a szakmában mindannyiunk javát szolgálná.

NagyPS

Kollégák vagy én vagyok "balfasz"  :P vagy ennyire nincs érdeklődő, most odáig jutottam el hogy csinálok egy kis szórólapot a nagyból és bedobálom a levelesládákban ahol éppen járok.

Nézem a cikket és a hozzászólásokat egyszerűen hihetetlen, egy régi ismerőssel beszélgettem aki németben dolgozik és azt mondta ott is van hasonló lehetőség a lakosságnak de a szakmai kamarán keresztül. Akinek nincs erre pénze, a kamara és a helyi önkormányzat ad pénzt a vizsgálatot végző szakembernek. A részletekbe nem mentünk bele.