Márkaválasztás

Indította petike199600, 2013. március 31., 20:28:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Oké, meggyöztél! Maradjunk inkább annál, hogy igyekszünk egymásnak segíteni, ki amiben tud, aztán ha ez nem elég, a fórumon kívül zaklatjuk a kereskedönket!

Szirty

Üdv Kálmán!

Azt gondolom (és tapasztalom is) hogy egy ilyen fórum addig jó, amíg mentes a politikától és a közvetlen üzleti érdekektől.
Természetesen a mindennapi élethez szükséges mértéken túl, hisz végső soron mindenki pénzből él és egyben a mindenkori politikai "rendszer" áldozata...

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, meggyőződésem szerint vannak olyan termékek a villanyászatban, melyeknek -mint a jó bornak- nem kell cégér és vannak, melyeket, ha agyba-főbe promóznak, darázsderekú G120-as kosaras méretű cickókkal megáldott nimpho tündért adnak is hozzá, aki a szerelés után "nagyon fogja szeretni" a villanyászt, akkor is egy nagy sz.rt sem érnek, ergo a villanyász nem fog elcsábulni! Ez kb ugyanaz, mint ahogy az autók között mind a mai napig "legendásan" jó a W124-es Merci, tehát ha valaki AUTÓ-t szeretne, mely a világból kimegy és 20-on évesen is úgy néz ki, mintha ma gördült volna ki a szalonból, mindezt röhejes áron, akkor tutira a 3 best of választás közt ott lesz ez a kocsi is, ha nem az lesz a nyertes, mert ez az AUTÓ úgy jó, ahogy van és passz... Természetesen, vannak olyan esetek,amikor mondjuk valaki, aki eddig hensel KV-t használt, azt megagitálja a Schneider-os képviselő, hogy térjen át a Kaedra-ra, mert az szerelés közben simizi a kezét, sőt még megmasszírozza a feje búbját is, stb. Én általában képes vagyok ellentmondást nem tűrően ragaszkodni márkákhoz, pl fixa ideám, hogy ha csak lehet Magyar vill termékeket; Tungsram fénycsöveket, kisülő lámpákat, Csatári plaszt PVT-t, CSP-t, Ganz KK kamrás kapcsolókat, Ózdon gyártott GE kismegszakítókat, RCD-ket és Prysmian MKM kábeleket szerelek, ha akár 1% van arra, hogy én döntsek. De pl  vannak olyan termékek, mint pl a fentebb említett hensel KV vs Schneider Kaedra, vagy OBO vs Spelsberg gumimembrános elágdoboz, estébé,  ahol nem vagyok annyira vaskalapos, főként, ha az általam eredetileg elképzelt termék helyett egy jobb ár/érték arányút ajánl a kereskedő, vagy a területi képviselő.    8)

roydevergo

Ennyi idő után ( 7 év ) változhattak az erőviszonyok márkák terén. Pl. a tegnap ezt olvastam az egyik csoportban:
"Legrandnal pl 10 ből 2 tudja azt amit ráirtak."  ( Legrand ÁVK ), illetve másik helyen pedig, hogy a Schneider ÁVK-k se hozzák a 30 mA-es oldást megfelelően.  Az Eaton alsó kategóriája, a xPole Home már a Tracon ára alatt kapható ???

A hasonló árkategóriában lévő termékeknél ( legolcsóbb ) ÁVK-k:

Legrand  2P 40A A :                 10 kA és 20e kapcsolást garantál
Schneider A osztály, 2P, 40A:   6 kA és 5e kapcsolást garantál
Eaton  A osztály, 2P, 40A:        6 kA és nem találtam adatot ( de ez 1000 Ft-tal olcsóbb a felső kettőnél )

Összehasonlítva egy Siemens-sel, ami az fentieknél 1,5X drágább:

Siemens 25A 2P A típus :   10 kA és  10e kapcsolást garantál


Szóval ezek alapján a Legrand adatai elég hihetetlennek tűnnek a többiekhez képest, a tapasztalatok alapján az összes márka közül melyik tudja általában a ráírt adatokat és melyik mennyire megbízható jelenleg ?

higa

Sziasztok,
Érdekel, hogy ki melyiket ajánlja/nem ajánlja aljzatbetonba? Budvill Betonflex vagy Symalen vagy Gewiss FKCO? Megéri a felárat a svájci Symalen vagy megfelelő a Budvill is? Gewiss FKCO-ról nem találtam véleményt, de termékleírása alapján jónak tűnik. Van aki használta már mindhármat?