Villanyszerelõi vizsgára szeretnék felkészülni.

Indította gaga, 2011. május 27., 22:03:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: user.3 Dátum 2012. június 02., 09:55:31 DÉLELŐTT
A 900-as Power Pointos prezentáció készítés is könnyedén ment és az is nagyon jó lett.

Elõször is gratulálok. :)
A vizsgán kell powerpoint prezentációt készíteni? Ha tényleg így van akkor ennek mi a célja?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

user.3

Idézetet írta: nova Dátum 2012. június 02., 11:20:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: user.3 Dátum 2012. június 02., 09:55:31 DÉLELŐTT
A 900-as Power Pointos prezentáció készítés is könnyedén ment és az is nagyon jó lett.

Elõször is gratulálok. :)
A vizsgán kell powerpoint prezentációt készíteni? Ha tényleg így van akkor ennek mi a célja?

Ha kevés százalékot hoz össze a diák az írásbelin, akkor a prezentáció készítéssel kompenzálni tudja a rossz eredményt. Diák szemszögbõl legalábbis ez az egyetlen egy célja.

Fecó

Egy villanyszerelõ szakember legyen jártas a számítástechnikában is, ezt szorgalmazom. Sõt, Én ezt kiterjeszteném, a villanyszerelõ szakmunkás legyen otthon a villanyszerelés terén is! Íme sajnos az új világ, a látszat és külsõségek mindenekelõtt. Szerencsés dolog ha egy ügyesen összeállított diavetítés kompenzálni tudja az elméleti tudás hiányát szakismeret terén.
Ez nem user.3 hibája, Õ ügyesen alkalmazkodik a rendszerhez, a végsõ eredmény a mérvadó. Egyébként Én is gratulálok, ha maradsz a szakmában kívánom legyél jó és sikeres szakember. És apránként pótold a hiányosságokat tudás terén, mert a hibásan bekötött berendezés mellett összerogyott és áramütést szenvedett Lajos bácsit a power point nem hozza vissza...

user.3

Sziasztok!

Ne vegyétek tolakodásnak, de van egy kis szakirodalmam és szívesen továbbadnám egy jelképes összegért ezeket valakinek.

Jó lenne, ha találnék vevõket, mert nem szívesen dobok ki könyveket a kukába.

villanyszerelõ könyvek:

Villanyszerelõ könyv tankönyv könyvcsomag - Vatera.hu

Villanyszerelõ könyv tankönyv könyvcsomag - Vatera.hu

méréstechnika

Méréstechnika mérõmûszer érintésvédelem - Vatera.hu

villamos rajzi alapismeretek és elektrotechnikai tételek

villamos rajzi alapismeretek és elektrotechnika - Vatera.hu

Novill

Ezek a könyvek az árait nézve nem sok értük.  Lehet, hogy a szakmát nem akarod folytatni, vagyis elhagyod. Akkor az eladás érthetõ. A szakirodalom egy szakember számára mindig fontos lehet. Vannak szakemberek akik szeretik a szakmájukat, azok megtartják õket. Így a tankönyveket, jegyzeteket és a szakmai folyóiratokat is. Egyrészt azért, mert utólag elõfordulhat, hogy bele kell nézni, mely hasznos lehet. A gyakorlatban olykor vissza kell nyúlni a szakmai alapokhoz is. Természetesen ha magasabb szakmai szintre jut az ember a felsõfokú szint után már a szakmunkás szint könyveire közvetlenül nincs szükség. De elõfordulhat, hogy mégis. Például egy szakmunkás tanulónak az elektrotechnikai alapokat nem célszerû felsõfokú matematikával levezetni, mert elõször neki elég a középfokú levezetés is, hogy meg lehessen érteni. A szakirodalom egy szakmának szakmai történelmét is tükrözi a fejlõdés tekintetében. Sok szakmai elmélet még ma is felhasználható és hasznos. Változik a technológia, elõírások és az elnevezések. Az alapvetõ mérési eljárások ma is használatosak, új mûszerekkel új mérési módszerek jönnek be. Ugyanígy az érintésvédelem tekintetében, ma már nincs feszültségvédõ kapcsolás, nincs egyszerû és fokozott érintésvédelem, de van alap és hibavédelem,stb.

user.3

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. szeptember 09., 09:03:11 DÉLELŐTT
Ezek a könyvek az árait nézve nem sok értük.  Lehet, hogy a szakmát nem akarod folytatni, vagyis elhagyod. Akkor az eladás érthetõ. A szakirodalom egy szakember számára mindig fontos lehet. Vannak szakemberek akik szeretik a szakmájukat, azok megtartják õket. Így a tankönyveket, jegyzeteket és a szakmai folyóiratokat is. Egyrészt azért, mert utólag elõfordulhat, hogy bele kell nézni, mely hasznos lehet. A gyakorlatban olykor vissza kell nyúlni a szakmai alapokhoz is. Természetesen ha magasabb szakmai szintre jut az ember a felsõfokú szint után már a szakmunkás szint könyveire közvetlenül nincs szükség. De elõfordulhat, hogy mégis. Például egy szakmunkás tanulónak az elektrotechnikai alapokat nem célszerû felsõfokú matematikával levezetni, mert elõször neki elég a középfokú levezetés is, hogy meg lehessen érteni. A szakirodalom egy szakmának szakmai történelmét is tükrözi a fejlõdés tekintetében. Sok szakmai elmélet még ma is felhasználható és hasznos. Változik a technológia, elõírások és az elnevezések. Az alapvetõ mérési eljárások ma is használatosak, új mûszerekkel új mérési módszerek jönnek be. Ugyanígy az érintésvédelem tekintetében, ma már nincs feszültségvédõ kapcsolás, nincs egyszerû és fokozott érintésvédelem, de van alap és hibavédelem,stb.

Ezeken a könyveken kívül van még szakirodalmam, tehát azért adom el, mert a meglétük felesleges és csak a helyet foglalja. Egyébként nem adtam fel a szakmán belüli elhelyezkedést, csak pályakezdõként nehéz.

Novill

Ez sajnos igaz. A vállalkozásoknak inkább a gyakorlattal rendelkezõ szakemberek kellenek, akik már termelnek hasznot is. Ez köszönhetõ az adózásnak és a válságnak is.  Ez egy ördögi kör ha nincs lehetõség gyakorlat szerzésre, akkor hogyan legyen gyakorlata az embernek. Sok minden a gyakorlathoz van kötve. Sok sikert kívánok a jó szakmai elhelyezkedéshez.

petike199600

Sziasztok!
Nemsokára villanyszerelő szintvizsgára fogok menni és egy darab rajzzal nem vagyok tisztában.
Lépcsőházi automata egyvonalas rajzánál kell beírni a vezetékszámokat és egy darab rajzjel nem világos.
Bal oldalon lennt az ott nekem nem világos hogy az az elosztódoboz vagy csak a lépcsőházi automata.
És még azt sem értem ha az elosztódoboz akkor ott hány számot kell írni a kijövő vezetékek számához?úgyértem hogy csak fázis és nulla vagyis 2 vagy az egész dobozból kijövő vezetékek számát kell írni.(Ezt úgy értem hogy a lépcsőházi automata is benne van a  dobozban és ezzel együtt értem.)
Itt van hozzá a feladat alul van a rajz.Nem gondoltam volna hogy egy ilyen kis rajzjel kifog majd rajtam de szerintem nem túl világos.
Köszönöm szépen!


Üzenet összefûzve: 2012. december 06., 18:37:16 DÉLUTÁN

Bocsánat rosz fájlt töltöttem fel.
Itt az általam kérdezett rajz.

JUVILL


Elég "fonetikusan" írtad le a témát, és nem teljesen világos egy olvasásra.
Azt sem értem, mi a gond a "A" feladattal.
Az alsó rajz mindent elárul.
A fázisvezetőben van egy kismegszakító.
Ha  megnézed az alsó rajzot, láthatod, hogy a két szélső kapcsoló egy - egy alternatív kapcsoló és a középső egy keresztkapcsoló.
Az alternatív kapcsolókra 3 ér van kötve, a keresztkapcsolóra 4. Ezt a érszámot az egyvonalas rajzokon 3 illetve 4 áthúzással kell jelölni. (egy-egy áthúzás már megvan)
A dugaszoló aljzathoz a vezetéket 3-szor húzod át, márt 3 eret kell bekötni. Fázis, nulla, védővezető. (A védővezető a rajzon szaggatott vonallal van jelölve.)
A lámpatestekhez is 3 ér megy. Kapcsolt fázisvezető (a foglalat talp érintkezőjéhez), egy nulla- és egy védővezető.
Az alsó rajzon a téglalap egy elosztó.
Lépcsőházi automatára miért lenne dugaszoló aljzat kötve?
Ha a beállított idő letelik, akkor a dugaszoló aljzatban is megszűnne a feszültség.
A "D" feladatot még nem néztem.

petike199600

Igazából a D feladatról kérdeztem az A -val semmi bajom nincsen.Véletlenül töltötem fel az A feladatot.