Ethernet teszt

Indította Szirty, 2013. február 15., 19:28:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Feltételezem, hogy nem a szakmai tudásod miatt, hanem esetleg a 3. kérdésnél már nem tudtál tovább lépni egy "vita gomb" miatt, és akkor a pontjaid regisztrálásra kerültek :)
Hátha lehet egyszer pótvizsgázni valamelyik témából. :)
Bevállalnám, addig még van idő tanulni! ;)

Szirty

Üdv András!

Idézetet írta: by_ron Dátum 2013. február 16., 16:59:05 DÉLUTÁN
Jogos, hogy precízebben kellett volna a kérdéseket fogalmazni és címet adni a tesztnek, pl. hogy a teszt egésze "réz alapú otthoni hálózatok"-ról szól.
Azt hiszem a 10T kihalt szabvány említése talán már nem annyira jogos, hisz ha innen közelítünk más kivétel is van, 185m-es koax link, viszont talán ezzel sem találkozol sehol már.

Rendben.
Nem vitás, hogy a 10BASEx kevéssé használt ma már. Ugyanakkor mégis: vitathatatlanul létezik.
Én azt gondolom, hogy ha a kérdés feltevésekor virtuális alapértelmezésekkel éltél , amiket nem fogalmaztál bele a kérdésedbe, akkor a kérdés rossz, mert félrevezetően pontatlan.
Te azt gondoltad,hogy rézről van szó, mert körülötted rézzel húzott UTP hálózatok vannak. Azt gondoltad hogy a kérdés otthoni hálózatra vonatkozik, (pl. mert a kérdést épp otthon írtad). De ezeket az a virtuális alaptéziseket nem közölted és ha a válaszolónál eltérő környezete miatt teljesen más alapértelmezések vannak, akkor olyan egyébként teljesen helyes választ fog adni, ami a te alapértelmezés szerinti szűkítésedben már hamis.
Ezt a hibát nagyon gyakran követik el tesztekben! és szakmai problémák megoldására irányuló kérdésekben is.

Van erre egy igen tanulságos urban legend-szerű történet is:

Egy vizsgán:
Tanár: Hogyan mérhető meg egy felhőkarcoló magassága egy barométer segítségével?
Hallgató: A barométert zsinórra kötve kell a felhőkarcoló tetejéről egészen a földig lelógatni. Ekkor a zsinór hossza és a barométer magassága együttesen adja a felhőkarcoló magasságát!

A hallgató természetesen megbukott. Fellebbezett,miszerint is a válasza helytálló volt. A vizsgáló bizottság elé kerülve ismét feltették neki az ominózus vizsgakérdést, mire egy kisebb hallgatás után így hangzott a válasz:
Hm...most hirtelen nagyon sok megoldás jutott az eszembe!
1. Amennyiben süt a Nap,megmérem a barométer hosszát, árnyékát, a felhőkarcoló árnyékát...
2. A barométert ledobom a tetejéről és mérem a földreérési időt...
3. A barométert ingaként használva a felhőkarcoló tetején, és a földön mért lengési idő különbségéből, a következő képlet használatával...
4. Amennyiben van a felhőkarcolón tűzlétra, megszámolom a létrafokokat, ezt szorzom a létrafok-barométer magasság aránnyal.
5. De ha önök az unalmas megoldásra kíváncsiak, nos legyen: a mért nyomáskülönbség alapján a következő képlettel...
6. De ha engem kérdeznek, a leghatékonyabb módszer mégis csak ez: hónom alá kapom azt a hülye barométert, odamegyek a portáshoz és azt mondom neki: "Figyelj öreg,neked adom ezt szuper barométert, ha megmondod milyen magas az épület!"

Mellesleg azóta haragszok nagyon a rossz kérdésekre, mióta magam is hasonló helyzetbe keveredtem, miszerint a következő teszt kérdést szögezték nekem egy vizsgán:

"Mi a számítógép olvasható memóriája?
a, ROM
b, RAM
c, HDD

Megjelöltem mindkét helyes választ, a-t és b-t is. Ám a vizsga szabályai értelmében csak egy, a helyes válasz jelölhető meg, így nem fogadták el, ám mindkét megjelölt válasz helyes volt.
A kérdés alkotója talán kihagyta a "csak" szócskát a kérdésből...


Üzenet összefûzve: 2013. február 17., 11:58:28 DÉLELŐTT

Üdv András!

Idézetet írta: by_ron Dátum 2013. február 16., 16:59:05 DÉLUTÁN
"Egy számítógépes hálózatban lehet-e hurok?"
Csak az a helyes válasz hogy: Nem

Ipari profinet (ami ethernet alapú) hálózatokban bevett módszer a hurkolás. Bár UTP réz a fizikai hordozó mégis busz topológia van, ami úgy valósul meg, hogy minden eszközön két UTP (RJ45) csatlakozó van. Ezt egy beépített switch valósítja meg. Ez egyszerűsíti a kábelezést, egyik eszközből a másikba megy a kábel.
A biztonság növelésére használják azt az egyszerű módszert, hogy a kapcsolatba egy hurokkal redundanciát vonnak be. Ez annyit tesz, hogy az utolsó és az első eszközt is összekötik.
Így ha egy eszköz kiesik (pl. mert nem kap tápfeszültséget) akkor a hálózat nem esik szét, az eszközök a létrehozott hurok által biztosított másik útvonalon egymásra találnak.
Természetesen erre a hurkolásra az eszközök fel vannak készítve.

A fentiek miatt tehát erre a kérdésre a helyes válasz az, hogy: IGEN, a számítógépes hálózatban lehet hurok!

nyaki

Hali Szirti!
Azért ha arra gondolok, hogy az olvasható memóriák közé sok mindent is be lehetne venni. Ha már rosszul tették fel a kérdést és ha már belevették a HDD-t is, akkor véleményem szerint az is az olvasható memóriák közé tartozhatna, hiszen az operációs rendszer azon hoz létre egy olyan virtuális memória helyet, ahonnan az adatok könnye mozgathatók és energetikai szempontból oda adatokat menthet, majd onnan olvashat pl. a hibernálás, vagy az alvás funkciók alakalmával.
Más
Amikor megláttam a tesztkérdéseket, rögvest sejtettem, hogy a kérdések a klasszikus home hálózatra voltak vonatkoztatva, és aszerint oldottam meg, ettől függetlenül bennem is felmerültek kételyek. :-\

Szirty

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. február 17., 12:46:23 DÉLUTÁN
...ha már belevették a HDD-t is, akkor véleményem szerint az is az olvasható memóriák közé tartozhatna, hiszen az operációs rendszer azon hoz létre egy olyan virtuális memória helyet, ahonnan az adatok könnye mozgathatók
és energetikai szempontból oda adatokat menthet, majd onnan olvashat pl.

A HDD alapvetően háttér tároló eszköz és nem memória.
Az hogy van olyan hogy virtuális memória, az igaz. és az memóriaként is viselkedik. Persze csak virtuálisan (látszólagosan).
Ugyanakkor az ami lehetővé teszi és megvalósítja (a HDD) ennek ellenére sem memória. A memória a virtuális memória, de a HDD nem az. A virtuális memóriát egy szoftver valósítja meg.
Ok és okozatbeli különbség van.

IdézAmikor megláttam a tesztkérdéseket, rögvest sejtettem, hogy a kérdések a klasszikus home hálózatra voltak

Amikor megláttam a kérdéseket a kérdéseket láttam meg és nem a mögöttük feltételezhető feltevést.
A kérdés egzakt, a feltevésekbe meg utólag azt magyarázunk bele, amit csak akarunk!
Komoly különbség lehet a kettő között (ahogy most is).
Ezt a különbséget pedig nem szabad figyelmen kívül hagyni!

nyaki

A HDD-n nem vitázni akartam, csakúgy, mint ahogy nem vettem ide még pl. a klasszikus flash meghajtókat sem, de a kérdés rossz mivolta és a tágabb értelmezése miatt, csak a HDD-re fókuszáltam és az is nyilvánvaló, hogy alapvetően ezek nem memónak készülnek, ...egyébként mindenben igazad van. ;)