Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Csodaszerelő

De hogyan bizonyítom hogy az a szekrény az elosztói engedélyes?


Tételezzük fel hogy fröccsöntök egy pontosan ugyanolyat, vagy nyitok fröccsöntőgyárat és ezeket gyártom, pont ugyanolyat másolva és árulom féláron.


Most a szolgáltató honnan tudja hogy az pont ugyanaz a minőség-e amit Ő ad ? Hogy az a szekrény az amit ők is árulnak bevizsgálva vagy valami ugyanúgy kinéző de koppintás?

Mert  - legalábbis fotón- nem látni rajta sem márkajelet, sem fotót stb.

Csodaszerelő


Scara

Jónapot Urak! Laikusként érdeklődni szeretnék a hozzáértő jelenlévőktől, hogy egy régi társasházban kialakított közös óraszekrényben, szükséges-e 1x16A-ről történő 3x16A-ra (vagy kicsit más elosztás most az mindegy is lehet) bővítésnél a Hensel doboz? Illetve ha H-s tarifára szeretnénk plusz mérő órát, azt is ilyen dobozba lehet csak kérni?
Láthatóan 1db sem férne el sem a meglévő órát nem lehetne beletenni se másikat mellé a szabványosított módon 600x450mm? ha jól láttam. Ilyen helyzetre mi a szabály ha nem lehetséges fizikailag egy társasház közös helyén ez? mentesül? a külső helyre ki kell vésetni ami feltételezem nem engedélyez a közös képviselet, vagy lakáson belülre kellene áthelyezni amit pont nem szeret az elmü?
https://imgur.com/a/noKrhDA

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem Hensel, hanem Csatári PVT lesz szükséges, mert ez így már nem szabványos mérőhely, s mert bővítéses átépítés, korszerűsítés (H tarifás mérő miatt is) lesz, ezért kell teljesen felújítani mindent, tehát amennyiben a felszálló méretlen vezeték is tré állapotú, akkor az is cserés lesz, pl. 5x35mm2-es NAYY-J kábelre, mely egy leágazó tokozottba kell érkezzen, melyben felfűzéssel halad tovább a felsőbb szintek felé. Ez van, előbb-utóbb minden régi társasházban el fog jönni a felújítás kényszere.

szakiszerviz


Szeretnék segíteni azoknak akik az ELMŰ ügyintézésben már tapasztalták a nehézségeket.Elintézzük önök helyett a papírmunkát, és nem kell sorba állni.
Készítettem egy dokumentumot, amivel megkönnyítem a bővítés, viszakapcsolás és a szabványosítást menetét. Segítség az Elmű ügyintézésben, hogy ONLINE megrendelheti a fogyasztás mérőhely szabványosítását. BŐVÍTÉS, áthelyezés, kikapcsolt mérő vissza kapcsolása esetén kell szabványosítani a fogyasztás mérő helyet.
Az Elmű által regisztrált szerelőink elvégzik a kivitelezést. A mérőhely szabványosítás a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy tripla plombálási lehetőséget biztosító, az áramszolgáltató által elfogadott, úgynevezett tipizált mérőóra szekrény beépítésével SZABVÁNYOSÍTJUK a fogyasztás mérő helyet. Ezzel egy időben a mért és méretlen fővezeték (villanyóra előtti és utáni vezeték), valamint a csatlakozó vezeték (Elmű-s hálózat és az Ön lakása közötti vezetékszakasz) és ezek kötéseinek vizsgálatát, szükség esetén cseréjét is el kell végezni
Segítsenek az imerőseiknek a link megosztással.
http://bit.ly/2wz05EL

pkajos

Meglepve látom, hogy méretlen fővezetéknek YSLY "kábelt" szerelnek egyes "regisztrált" vagy más szerelők.

Azt értem, hogy "jellegéből" adódóan könnyebben kanyarodik, talán egyszerűbb szerelni, DE van egy gond.   

A méretlen de akár a mért fővezetékek esetében csak olyanok vezetők, köpenyes vagy, egyéb kábelek használhatók amelyek szigetelése legalább U0/U  450/750V-osak. 
A YSLY nem ilyen..300/500V-ot "tud".  A vezető színhelyes jelölése sem tud igazán korrekt lenni.

Fecó

Ez a feltétel benne van valamelyik szabványban? Vagy inkább olyan külön oktatóanyag lehet, ami független?

pkajos

MSZ 447:2019.. talán 6.2 pont

Már a korábbiban is előírás volt.

Fecó

Igen, megtaláltam, köszönöm, valóban a 6.2.1. alatt. Azért érdekes, mert én a napokban hallottam, hogy a mért vezetéket kritizálták meg egy átadásnál, mert MT volt bekészítve. A fenti szabvány viszont úgy láttam, csak a méretlennél írja elő ezt a feszültséghatárt.

pkajos

Erre emlékeztem..

https://www.meevet.hu/kcfinder/upload/files/MEE-VET-53-182.pdf

MEE Villamos Energia Társaság -oktatóanyaga. (az MSZ 447:2009 idejéből)
"A mért fővezetékek vezetőanyaga legalább 450/750 V-os műanyag szigetelésű sodrott rézvezető legyen. A vezetékvégeket erre szolgáló célszerszámmal préselt érvéghüvellyel kell ellátni."