3 fázisú motor forgásirányváltása

Indította petike199600, 2013. február 06., 12:43:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Kivetted a szekunder oldali F3 biztosítékot, az oda kell, csak nem 16A-es.
F1,F2 értékét megnövelted, miért? Jó volt a 2A, amennyiben pl.63VA-es teljesítményü a trafó.
Helyi földelő szondát nem kell jelölni a trafó szekunder földre kötésénél.

petike199600

Azért rajzoltam be a szondát mert az előző hozzászólásodban írtad hogy a közös pont leföldelt.
Az értékeket azért állítottam vissza mert az iskolában a panelokon csak ilyen értékű kismegszakítók vannak.
2 ampereset még az iskolában nem is láttam.

Marcika

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 06., 18:21:20 DÉLUTÁN
A trafó 400/230 de oda van írva mellé

Igen ez igaz, de ha nincs földelve jelen esetben akkor nem N kell jelölni a leágazást. Ezért javaslom hogy más jelzést használj. Az összetettebb rajzokban több transzformátor is lehet is lehet. A transzformátorok feszültség szintje és áram neme elérhet egymástól.
Javaslom olyan jelölésél lásd el a kivezetést ami egyértelmű.   

petike199600

És ha levan földelve mert már úgy van megcsinálva rajz.
Akkor milyen jelölés legyen?

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 06., 19:50:22 DÉLUTÁN
Azért rajzoltam be a szondát mert az előző hozzászólásodban írtad hogy a közös pont leföldelt.
Az értékeket azért állítottam vissza mert az iskolában a panelokon csak ilyen értékű kismegszakítók vannak.
2 ampereset még az iskolában nem is láttam.
A leföldelést nem csak a szonda jele ábrázolhatja, a földelő vezetékhez kötés is ugyan azt értelmezi.
Az egy dolog, hogy mi van a próbatáblán, meg mije van az iskolának. A rajzon legyen korrekt az érték meg a kapcsolás. A szekunder oldalra akkor is kell zárlatvédelem (biztosíték).

petike199600

azt hogy kell jelölni?
"A leföldelést nem csak a szonda jele ábrázolhatja, a földelő vezetékhez kötés is ugyan azt értelmezi."

Marton

Mint ahogyan a rajzodon is csináltad, az "N" betünél átkötötted a PE-re.

petike199600

NA akkor jólvan.Azthittem nem jól csináltam valamit.

balzsi

Marton! Köszönöm én is a 400/230V-os trafó szükségességének az elmagyarázását. Épp ma vetődött fel bennem is ez a kérdés, miután tanulmányoztam egy szárítónak a rajzát ( ez is német tervezés). Érdekes módon itt is 2x16A-es biztosítékot alkalmaztak, pedig a fogyasztás itt is minimális, a trafó 630VA-es. A trafó elé beraktak egy 1,6-2,5A-es hőkioldót. A trafóból kijövő N le van földelve, a szekunder oldalon egy 4 és 6A-es bizti van.

petike199600

Balzsi: Köszönöm a megerősítést ezzel a Nulla leföldelésével kapcsolatban.
Ez egyébként nem rejtett nullázás? Összekötjük a PE-t és N-t nem?