Villanyszerelés Angliában (Hungarian electricians in the UK)

Indította spark04, 2013. február 02., 21:29:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Matetoth

Üdv
Tóth Máté vagyok. Angliaban élünk és tanácsra lenne szükségem. Bérelünk egy házat Northamptonshireban, egy házi riasztót tetettem be nemrég, a háziúr egyik rokona engedély nélkül bejött a házunkba, amíg mi Magyarországon voltunk. Namármost a háziúr ezen felháborodott (mintha én követtem volna el magánlaksértést) és most 7 napon belül electrical certificatet követel. A cég aki installálta azt mondja nem kell, és amúgy sem tud adni. Most patthelyzetben vagyok. Kell-e vagy sem , azt mondja aki berakta a riasztót, h csak low voltage van betéve egy spurral a main ringbe. Magyarul alacsony feszültségű készülék a fő áramkörbe.
Előre is köszönöm

Üdv

Tóth Máté

amexi

Sziasztok, udvozlok mindenkit.
A napokban regisztraltam az oldalra, azzal a cellal, hogy talaljak olyan magyar honfitarsakat akik  angliaban elnek es hivatalossan villanyszerelokent dolgoznak.
En most jelentkeztem egy privat iskolaba itt es szeretnem megtanulni a szakmat.
Ezert szeretnek beszelgetni, szakmai tanacsokat kerni az itt elo szakemberektol.
Kerlek titeket ha van ilyen aktiv tag a forumon, irjon .
Koszonom.

artur1000

Idézetet írta: Vincze Balazs Dátum 2013. február 05., 17:03:00 DÉLUTÁN
Sziasztok.
En mar lassan 5 eve elek kint Angliaban.nemreg kihoztam a Villanyszerelo szakmunkas bizonyitvanyomat hogy villanyszerelokent dolgozzak.Bent voltam a Job Centre-nel es azt mondtak hogy semmit nem er a magyar bizonyitvany ha lefordittattom akkor se.menjek el 6 honapos villanyszerelo tanfolyamra es az jo lesz.Ezek normalisak????? miert mennek el ? hisz mar megvan nekem a villanyszerelo bizonyitvanyom.es en 3 evig tanultam es nem 6 honapig.miert nem jo a magyar bizonyitvany hisz mi magyarok fenyevekkel elorebb tartunk a villanyszerelesben mint az angolok.es nem csak a villanyszerelesben hanem maga az epitoiparban is.ha megnezed itt minden kabael log ossze vissza.legtob helyen csak 1 kismegszakito van a hazakba es minden hurkolva van dugaljak a vilagitassal.ez aztan a villanyszereles!!!!!!es erre nem jo a magyar bizonyitvan???kinezel az ablakon es mit latsz? a falakrol lognak a kabelek.ez aztan az angol villanyszereles.en nem fogok beulni a suliba azert hogy kapjak egy sokkal retardaltabb villanyszerelo bizonyitvany mint a magyar.sokkal tobbet tud egy magyar villanyszerelo mint egy angol.barki barmit mond.
Bocsesz csak egy saját vélemény a közvetítő nem villanyszerelő fingja nincs semmiről tehát ha nálla keresel munkát az már régen rossz persze gyakorlásnak megfelel.Hogy mit tudsz azt csak te tudod igazán én is hulyét kapok a sok okoskától .Ráadásul ha fel is vesznek lehúznak és ha valami baleset ér mossák kezeiket . 8) Minden jót Csiao !

aprol82

Sziasztok!

Laci vagyok, most vegeztem el Londonban az electrical installation level 3-at (2365) es mivel nincs tapasztalatom  :( , el szeretnek helyezkedni mint electrician mate. Ha barkinek van valami otlete, kerlek irjatok! 
Koszi

Sztrogoff

Idézetet írta: borogy Dátum 2013. május 06., 01:36:08 DÉLELŐTT
...
Az arnyoldal, az hogy mikor kezdett elterjedni az elektromossag Angliaban mar akkor majdnem mindenhol volt elektromossag amikor meg Magyarorszagon sok helyen olajjal vilagitottak.
...
Az első közcélú erőművet Londonban 1882-ben helyezték üzembe, míg az első magyart Mátészalkán 1888-ban. Nem nagyon van okunk szégyenkezni. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

aprol, sztem 1. lépésben képbe kéne kerülni, hogy a level 3-on túl még mennyi level van (pl. level 42, hihihi... :D), ugyanis gyanítom, ez olyan mint a judoban az övek száma, színe. Aztán, ha sikerült egy valóban hozzáértőtől megbízható infót kérned a te "leveled" értékével kapcsolatban, nos akkor 1. körben érdemes lenne kinti Magyarok közt puhatolóznod, mi,merre, hanyas a kabátka, bár ez a nyelvgyakorlás (how perfect Your English knowledge?? I hope, that U understand, whadda fuck I wanna know??) szempontjából nem biztos, hogy célszerű, de amennyiben majdan úgy érzed, hogy úgymond benne van a lábadban a boogie, akkor érdemes tovább nézelődnöd, hiszen nyilván majd minden cégnél akad jobb, profibb, ahol jobb a színvonal, több a fizu, stb. De mint ahogy friss A-s jogsival nem egy suzuki 1100 GSX-en kezd az ember, hanem mondjuk egy 50, na jó 125cm3-is gépen, vagy még meleg B-s jogsival sem egy M5-ös bömmösben kezd az ember feszíteni, hanem mondjuk egy VW poloban, netán egy honda Jazz-ben, úgy friss level 3-al sem feltétlen GB legcoolabb villanyászati cégénél kell kopogtatni.
Aztán, hogy majd még mit hoz a Brexit, hát azt ma csak a Jóisten odafent (de lehet, hogy még ő se?!) 

Tret

Aprol 82 ! Nem igazán értem milyen téren vársz ötleteket? Elhelyezkedésben nem hiszem hogy tudna segíteni ez a közösség,ha konkrét szakmai tanácsra van szükséged az meg téma függő! :D Gyurma !Én a dragons hills ben a 256. szinten vagyok.Ne Ítélj elsőre! :D

Gyurmaúr(fi-relé)


980POWER


Elektromos Sárkány

Szép jó napot kívánok mindenkinek.
Köszönöm a lehetőséget hogy írjatok.
Villanyszerelőt keresek Angliában.
A munka régi égőket almatúrákat kicseréltem uj LED panelra, led izzóra.
Csak hivatalos papírral rendelkező egyéni vállalkozó keressen kérem.
Hosszú távú munka. 
Érdeklődni :
electricdragonltd@gmail.com
07473294849
Köszönöm a figyelmemet