Villanyszerelés Angliában (Hungarian electricians in the UK)

Indította spark04, 2013. február 02., 21:29:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

spark04

üdv mindenkinek a fórumon!
én jelenleg Angliában élek és itt kezdtem villanyszerelést tanulni. ha bárkinek kérdései vannak olyan témákkal kapcsolatban mint pl 'hogy mondanak valamit angolul', vagy 'hogy működik a munkavállalás a szakmában', vagy 'milyen követelmények vannak és milyen papír kell' az kérdezzen nyugodtan. segítek, amiben tudok.
ui: a sors fintora, hogy én meg magyarul nem tudom a szakszavakat  8) , de egy minimális körülírás után nem hiszem, hogy gondom lenne.
szép napot!!


Novill

Örülök, hogy itt vagy te is a fórumon. Én ugyan sohasem dolgoztam külföldön, de mindig érdekelt, hogy hogyan dolgoznak külföldön a villanyszerelők. Volt már szó itt az Amerikában való villanyszerelésről, melyek keretén belül nagyon sok hasznos kép került fel töltésre. Amit gondolok, hogy Anglia az unió tagja, feltételezem, hogy azok a szabványok amelyeket mi használunk az nekik is meg van angol nemzeti változatban. A villamos energia rendszer gondolom ugyanaz. Viszont a szerelvényeknél már a dugaszoló aljzatok eltérnek. A közlekedésük is eltér a mienktől  :). Tehát örömmel fogadnám részletekbe menően, hogy ottan hogyan szerelnek a villanyszerelők. Milyen követelmények vannak a hatóságoknak a villanyszerelőkkel és villamos létesítményekkel szemben. Hogyan zajlanak le az átvételek, üzembe helyezések, tervezések, felülvizsgálatok,stb.

nova

Ilyen témát én is szívesen olvasnék, hogy megismerjük a helyi sajátságokat.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nemcsak kinézetre, hanem belbecsre is eltérnek a dugaljak, legalábbis, ami a 230V-ost illeti, mert pl az Brit-Szigeteken kötelezően kell lennie szivar biztinek a dugvillában, sőt az L,N is csak egy módon lehet bekötve, pontosan azért, hogy a bizti minden körülmények közt az L-t szakítsa meg, ha gáz van! De pl más-más méretű és érintkező vastagságú egy mondjuk 5-7 Amper és megint más egy 13Amper áramerősségig használatos dugvilla és ez -szerintem- így van jól! Ez a nálunk használatos dugvilla szabvány csak arra jó, hogy úgy lazázza el mindenki a hordozható (háztartási) gépek csatlakoztatását, ahogy csak lehet, hiszen édes mindegy, mekkora dugvillát merre, hogyan, meddig csatlakoztatsz, melyik villára van kötve az L, melyikre az N, dugaszolható a földeletlen dugaljba a földelt, éssatöbbi...

Vincze Balazs

Sziasztok.
En mar lassan 5 eve elek kint Angliaban.nemreg kihoztam a Villanyszerelo szakmunkas bizonyitvanyomat hogy villanyszerelokent dolgozzak.Bent voltam a Job Centre-nel es azt mondtak hogy semmit nem er a magyar bizonyitvany ha lefordittattom akkor se.menjek el 6 honapos villanyszerelo tanfolyamra es az jo lesz.Ezek normalisak????? miert mennek el ? hisz mar megvan nekem a villanyszerelo bizonyitvanyom.es en 3 evig tanultam es nem 6 honapig.miert nem jo a magyar bizonyitvany hisz mi magyarok fenyevekkel elorebb tartunk a villanyszerelesben mint az angolok.es nem csak a villanyszerelesben hanem maga az epitoiparban is.ha megnezed itt minden kabael log ossze vissza.legtob helyen csak 1 kismegszakito van a hazakba es minden hurkolva van dugaljak a vilagitassal.ez aztan a villanyszereles!!!!!!es erre nem jo a magyar bizonyitvan???kinezel az ablakon es mit latsz? a falakrol lognak a kabelek.ez aztan az angol villanyszereles.en nem fogok beulni a suliba azert hogy kapjak egy sokkal retardaltabb villanyszerelo bizonyitvany mint a magyar.sokkal tobbet tud egy magyar villanyszerelo mint egy angol.barki barmit mond.

Novill


nova

Sajnos azt kell, hogy mondjam a szabály az szabály. Ha náluk ez a követelmény akkor ezt be kell tartani, ha dolgozni szeretnél hivatalosan. Nálunk is sok olyan rendelkezést hoznak melyeknek sokszor nem az oktatás a célja, hanem egyfajta keretrendszerbe betereljék a szakembereket. Azzal most ne foglalkozzunk, hogy ennek sok esetben a pénzszerzés a célja.

Képek engem is érdekelnének, melyek a helyi angliai villanyszerelés sajátságosságait mutatja be. Olyan műszaki megoldások is melyek eltérnek a mienktől.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Vincze Balazs


borogy

Angliaban 2 papir kell minimum, hogy valaki villanyszereloi munkat vegezzen:

2382 - Level 3 BS7671 17th Edition - ez tartalmazza a legfrisseb sabalyokat, mit, hogyan lehet csinalni. Ez 2008-tol van ervenyben. (a 16th edition kb 20 evig tartotta magat)

2393 - Level 3 Building Regulations Part "P" - ez a helyi Health and Saftey, egeszseg es biztonsag a munka folyaman, egyszeru forditasban.

Van meg sok egyeb mas papir is, hogy villanyszerelesen belul mit es mit nem csinalhat a szakember.
Pl ha valaki bekabelez egy hazat, a sajat munkajat nem ellenorizheti le hivatalosan csak akkor ha meg van a kovetkezo papir:
2392 - Level 2 vagy 3 Inspection and Testing

Ezen felul, 3 nagy villanyszerelo munkavedelmi tarsasag van. Elecsa, Napit es Niceic. Tagnak kell lenni az egyiknel, es akkor nem kell kihivni a helyi onkormanyzat villanyszerelo ellenoroet, hogy minden rednben volt e az epitesnel/felujitasnal.

Picit bonyolultan hangzik, de itt nagyon ramentek, hogy minnel biztonsagosabb legyen minden.

nyaki

Ez mintha Vincze Balázs gondolatival ellentétesen hangozna. Nekem legalábbis ez tűnik ki. ;)
Akkor most hol az igazság?... ;D