Fűtésszabályozás

Indította Novill, 2013. január 25., 20:33:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

Mert mérni nem lehet, szemre meg aztán mégannyira sem.Ezzel történik meg a beazonosítás. Ez közép vagy nagyfeszültségen van. Az én felvetésemhez ennek már tényleg nincs köze. Én nem ajánlom az erek egyszerre történő átvágását több okból sem.


Üzenet összefûzve: 2017. november 13., 19:20:27 DÉLUTÁN

Kisfeszültségen természetesen.

Sztrogoff

Így van, nincs több köze, mint az, hogy mindkettő a villamosságról szól. Így volt ez akkor is, mikor először szóba került a FAM, csak nem jól. Kellett volna egy új topikot indítani, arról, ami a Fűtésszabályozás topikban helytelenül hangzik el? :)

"Mert mérni nem lehet, szemre meg aztán mégannyira sem.Ezzel történik meg a beazonosítás. Ez közép vagy nagyfeszültségen van." FAM-ban ilyen nincs.

kergabor

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2017. november 13., 19:19:36 DÉLUTÁN
Én nem ajánlom az erek egyszerre történő átvágását több okból sem.




Akkor érdeklődnék, hogyan kell szakszerüen elvágni? Van valami szerszám a külsö szigetelés megbontásához?

Üzenet összefûzve: 2017. november 14., 18:04:28 DÉLUTÁN

Nem tudom, miért lettek a betük pirosak?

980POWER

IdézMiért kellene FAM-ban kábelt meglőni?
Az általam leírtak miatt, és míg ez meg nem történik nem beszélhetünk fesz mentes állapotról.



Üzenet összefûzve: 2017. november 14., 20:22:46 DÉLUTÁN



IdézNem tudom, miért lettek a betük pirosak?
Jobbra fent, Szín választása kijelölöd majd rákattintasz. Mellette balra ugyan úgy a Betűméret mert ez meg kisebb lett.

Sztrogoff

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2017. november 14., 20:18:01 DÉLUTÁN
Az általam leírtak miatt, és míg ez meg nem történik nem beszélhetünk fesz mentes állapotról.
De akkor te nem értelmezted a FAM rövidítést... Abban szó nincs feszültségmentesítésről. Sőt. Feszültség alatt marad. Sok értelme van feszültség alatt levő kábelbe egy fém pengét keresztbe belemártani...

980POWER

Ez a vita nem lenne, ha nem beszélnénk el egymás mellett. Na jó ez túlzás, mert igazából nem vitázunk egymással. :)

kergabor

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2017. november 13., 19:19:36 DÉLUTÁN
Én nem ajánlom az erek egyszerre történő átvágását több okból sem.



Akkor ismét érdeklődöm, hogyan kell szakszerüen elvágni?

nyaki

Nem kell túl misztifikálni a dolgot.
Ha van ÁVK és feszültségmentesítve van az áramkör, akkor az ereket külön-külön, ha nincs ÁVK és feszültségmentesítve van az áramkör, akkor ahogy jólesik.

kergabor

Az ereket külön-külön elvágni egy többszörösen szigetelt vezeték esetében hogy szokták a szakemberek? Van erre célszerszám?

980POWER

Mi a gond a többszörösen szigeteltél? Mondjuk egy többszörösen árnyékoltnál értem, de nem ez a kérdés.