Villamos terv készítése

Indította petike199600, 2013. január 04., 19:38:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

czapi


petike199600

Köszönöm ezt a lírást Czapi! Nagyon jó leírás csak nem találtam meg benne azt hogy hogy kell zárlati áramot számolni,hogy kell kiválasztani hogy milyen kismegszakító kell zárlati megszakítóképesség szempontjából.Erre lennék kíváncsi hogyan kell ezeket meghatározni.A feszültségesést megtaláltam de én teljesen másképp tanultam és nagyon bekavar a képbe. Mikor én tanultam akkkor nem kell a cosϕ se a λ se a sinϕ.Teljesen másképp tanultam.Most akkor jó az amit tanultam vagy nem jó?
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 06:53:32 DÉLELŐTT
Köszönöm ezt a lírást Czapi! Nagyon jó leírás csak nem találtam meg benne azt hogy hogy kell zárlati áramot számolni,hogy kell kiválasztani hogy milyen kismegszakító kell zárlati megszakítóképesség szempontjából.Erre lennék kíváncsi hogyan kell ezeket meghatározni.

A 46. oldaltól látható a zárlatszámítás.

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 06:53:32 DÉLELŐTT
A feszültségesést megtaláltam de én teljesen másképp tanultam és nagyon bekavar a képbe. Mikor én tanultam akkkor nem kell a cosϕ se a λ se a sinϕ.Teljesen másképp tanultam.Most akkor jó az amit tanultam vagy nem jó?
Köszönöm szépen!

Nem tudom mit tanultatok, de váltakozóáramú hálózatokban a feszültség és az áram csak ideális esetben van egymással fázisban.
A vezetők is különböző elrendezésben és távolságra helyezkednek el egymáshoz képest, itt jön képbe a vezető fajlagos reaktanciája.

petike199600

Köszönöm Czapi ! Megtaláltam és azt hiszem értem is de egyvalami nem világos.
Az 50-dik oldalon van az R kiszámítása és ott van nc. Az nc a párhuzamos vezetők száma.
Az nem világos hogy mire érti hogy párhuzamos vezetők száma? Tehát hogy egy csőben hány vezeték van vagy pedig egy érben belül?
Mondjuk egy 3 eres kábelnél?
Ez hogy van?
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 14:09:48 DÉLUTÁN
Köszönöm Czapi ! Megtaláltam és azt hiszem értem is de egyvalami nem világos.
Az 50-dik oldalon van az R kiszámítása és ott van nc. Az nc a párhuzamos vezetők száma.
Az nem világos hogy mire érti hogy párhuzamos vezetők száma? Tehát hogy egy csőben hány vezeték van vagy pedig egy érben belül?
Mondjuk egy 3 eres kábelnél?
Ez hogy van?
Köszönöm szépen!

A kábel ereinek száma

petike199600

Köszönöm!
Légyszíves még annyit mondj már meg nekem hogy amit NagyPS írt nekem az  jó-e.
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 15:39:02 DÉLUTÁN
Köszönöm!
Légyszíves még annyit mondj már meg nekem hogy amit NagyPS írt nekem az  jó-e.
Köszönöm szépen!
Szerintem rendben van.

petike199600

Köszönöm válaszaidat!  :) ;D
Esetleg tudnál nekem mutatni egy ilyen számításos mintát ami a tervekben szerepel.Tehát a berendezések teljesítménye,majd az ebből kiszámított áramerősség,meg ilyenekre lennék kíváncsi.
És még annyit szeretnék kérdezni hogy amit korábban belinkeltél nyomvonaltervet azt mennyire vehetem komolyan?
Esetleg nem tudsz ebből is még egy példát valahogy mutatni nekem? Ház nyomvonalterve érdekelne igazán.
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 15:59:46 DÉLUTÁN
Köszönöm válaszaidat!  :) ;D
Esetleg tudnál nekem mutatni egy ilyen számításos mintát ami a tervekben szerepel.Tehát a berendezések teljesítménye,majd az ebből kiszámított áramerősség,meg ilyenekre lennék kíváncsi.
A tervekben nem szoktuk megjeleníteni a számításokat, azt az iskolai példákban kell.
Az értékeket a Schneider Ecodial programjával szoktuk ellenőrizni.
Az eredményeket szoktuk a tervbe beírni, ami kb. ilyen:

Üzemi feszültség: 3PEN~50Hz 400/230V
Beépített teljesítmény: 350kW
Egyidejű teljesítmény: 240kW
A tervezett új 0,4kV-os elosztó berendezés egyszeres betáplálású, egy gyűjtősínes berendezés.
Az elosztó paraméterei a következők:
Névleges szigetelési feszültség: 1000V AC
A gyűjtősín névleges áramerőssége: 630A
Zárlati szilárdság: 30kA eff
Védettség: IP55

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 15:59:46 DÉLUTÁN
És még annyit szeretnék kérdezni hogy amit korábban belinkeltél nyomvonaltervet azt mennyire vehetem komolyan?

Ezt a kérdést komolyan gondoltad? >:(

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. április 08., 15:59:46 DÉLUTÁN
Esetleg nem tudsz ebből is még egy példát valahogy mutatni nekem? Ház nyomvonalterve érdekelne igazán.
Köszönöm szépen!
Nem foglalkozunk ház villamosítással.

petike199600

Köszönöm szépen a válaszodat!
Szóval programmal csinálják a nagymenők...
Lesz egy hülye kérdésem: Nem tudnál egy olyan linket  adni ahol ezt lelehet tölteni?
Az eredmények egy ilyen táblázatban szerepelnek?
Zárlati megszakítóképességet csak egyszer kell számolni nem? Mármint úgy gondolom hogy amikor megvan a teljesítmény akkor abból jön hogy hány Amperes kismegszakító kell és utána jön a zárlati megszakítóképesség.
Ezek amiket írtál az Üzemi fesztől azok hol szerepelnek? A terv ennek részének az elején vagy a végén?
Köszönöm a türelmedet!
Nagyon érdekel ez a téma! Remélem nem baj.  ;D
Egyébként milyen végzettség kell ahhoz hogy valaki ilyen tervező lehessen?
Köszönöm szépen! ;D