Mi a különbség mágneskapcsoló és a relé között?

Indította Villanyreszelő, 2012. december 23., 17:31:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Üdv. Mindenkinek!

Egy ismerősöm műhelyét kirabolták,elvittek egy élet munkáját.
Másik barátom is szakember,és ő úgy gondolta megvédené a tulajdonát.
Javasoltam neki a villanypásztort 19 kV 2-3 Joule-osat.
Használnak ehhez hasonló módszert valahol?

Könyves Kálmán

Megelőzés szempontjából pl. kézlevágás:
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2012/11/07/lopnak_ezek_mindent/

Villanyszerelési fórum okán lehetne elektromos késsel vagy szintén elektromos láncfűrésszel.

Nagyon szomorú, hogy ide jutottunk, hogy ilyen megoldásokon kell magunknak elgondolkodnunk ahelyett, hogy a rendőrség megvédene minket a hasonló esetektől.

Villanyreszelő

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. március 02., 12:16:55 DÉLUTÁN
Megelőzés szempontjából pl. kézlevágás:
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2012/11/07/lopnak_ezek_mindent/

Villanyszerelési fórum okán lehetne elektromos késsel vagy szintén elektromos láncfűrésszel.

Nagyon szomorú, hogy ide jutottunk, hogy ilyen megoldásokon kell magunknak elgondolkodnunk ahelyett, hogy a rendőrség megvédene minket a hasonló esetektől.

Lehet drasztikusabb megoldást is választani igen.
A barátom már idős,és nem találja megfelelő megoldásnak a riasztó megoldását,mert fél hogy egy vascsővel közbe elválasztják a haját.
Én azért gondoltam ilyen megoldásra,mert ember életre nem veszélyes,de megfelelő sokk hatással bír,és törvényesen forgalmazható,no meg telepíthető,az állatállomány miatt ugyancsak nem feltűnő ennek használata.

Könyves Kálmán

Szorosan a témánál maradva: hova és hogyan szerelnéd be? (nem hiszem, hogy a "célközönség" olvassa ezt a fórumot, nyugodtan leírhatod). Ha csak a telket keríted be vele, nem biztos hogy hatékony. Épületen belül meg megint csak nincs ötletem.

Villanyreszelő

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. március 02., 17:13:28 DÉLUTÁN
Szorosan a témánál maradva: hova és hogyan szerelnéd be? (nem hiszem, hogy a "célközönség" olvassa ezt a fórumot, nyugodtan leírhatod). Ha csak a telket keríted be vele, nem biztos hogy hatékony. Épületen belül meg megint csak nincs ötletem.

Mivel közép feszről van szó,így jelentősen megkönnyíti a dolgot,és a vezetést,viszont a szigetelő távolságokat be kell tartani.
Első fázisban kap szigetelőkkel,megspékelt fém gyűrűket a kilincs,majd az egész ajtó be lesz vonva egy ilyen hálóval,aminél az újjal történő érintés során zárható lesz két vezető.Ez az első elképzelés.
Kap egy szikra köz beállító csavart is,továbbá egy földelő szondát,hogy bárhová ki lehessen feszíteni,az állatok miatt.