Mikrohullámú sütő

Indította ELEKTOR-KALANDOR, 2012. december 20., 06:52:37 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Arra volnék kíváncsi elég biztonságosak -e amikor sütők? A mikrohullámok ki tudnak lépni a készülékből ?

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2012. december 20., 06:52:37 DÉLELŐTT
Arra volnék kíváncsi elég biztonságosak -e amikro sütők?Amikrohullámok ki tudnak lépni a készülékből ?

Valamennyi mindig ki tud lépni üzemszerűen is. Annyi nem nagyon okoz problémát.
Így erre a kérdésre nem lehet válaszolni, mert attól függ mennyi lép ki és attól milyen távolságban jelenlévő hullámokra vonatkozik a kérdés.
Ez kiderülhetne abból pl. hogy mi a kérdésed háttere.



Novill

Gondolom mérni lehet a sugárzást, szervizben úgy tudom a javításkor mérik.

ELEKTOR-KALANDOR

Csak azért kérdezem mert műanyag az ajtaja plexi az üveg.Próba képen beteszünk 1 mobilt és megtudjuk csörgetni,akkor a mikrohullám is ki tud lépni,tehát nem tökéletes a faraday kalitka.

nova

Tökéletes nem lesz, hiszen az ajtó nyitható :) Ráadásul a mikrohullám melyet a magnetron kibocsájt oldalt van elhelyezve. A hullámterjedés iránya és a visszaverődés inkább ebben az irányba kellene terjednie.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Hali ELEKTOR-KALANDOR!

Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2012. december 20., 15:48:26 DÉLUTÁN
Csak azért kérdezem mert műanyag az ajtaja plexi az üveg.Próba képen beteszünk 1 mobilt és megtudjuk csörgetni,akkor a mikrohullám is ki tud lépni,tehát nem tökéletes a faraday kalitka.

Nem is került szóba hogy tökéletes, épp ezért írtam, hogy valamennyi kijut.
Ráadásul a sütő magnetronja 2450 MHz frekvenciájú hullámokat produkál, a mobiltelefon meg 1800Mhz körül működik (esetleg 900). Más hullámhossz, a sütő árnyékolása 2.45GHz-re van méretezve.
Da abból is kienged valamennyit. Annyi még nem káros. Baj akkor van, ha jelentősebb teljesítmény jut ki.

Gyurmaúr(fi-relé)

Figyu, nekem aszonta anno a Whirlpool (egy AVM 916-os boldog tulaja vagyok immár 20 éve!) Solymos Tóni, hogy nem lehet semmi gáz mindaddig, ameddig nem feszűl ki az ajtó, azaz ameddig nem rántja ki valaki úgy, hogy az esetleg deformálódik, sérűl. Bár, kétségkívűl az AVM 916-nak komoly ajtaja van, hiszen az grillezős-hőlégbefúvós (isteni sütiket, pizzákat, egyéb sűlteket csináltam véle az elmúlt 2 évtized során, szal ez bőven megérte a '92-es 55 rugós árát, mert ebben van még anyag -vagy 40 Kg- ,27 lityi az űrtartalma, tehát nem mennek el benne az aromák, továbbá 3.5kW, ergo minden adott egy fini sűlthöz, sütihez!), így én személy szerint nem aggódom, mert az ajtóra úgy vigyázok, mint a szemem fényére!!! :)

Molnár Viktor

Ha az ajtó eldeformálódik akkor nem is fog működni a mikród, két darab mikrókapcsoló van az ajtónál az első bontja a müködtető feszültséget, a második ha az első nem kapcsolna ki L-és N közé csinál egy rövidzárat .

nyaki

A mikrók ajtaja az egyik legspeciálisabb eleme a készüléknek. Több funkciót lát el, mint a zárást-nyitást, indítási-leállítási funkciók és a mikrohullám kijutásának megakadályozása.
Az ajtókon található sűrűn rácsozott rész gyakorlatilag egy árnyékoló háló, mely összeköttetésben van az ajtó keretével. Ha bármelyik megsérül, akár egy repedés által, a mikrohullámok fejvesztve csoportosulnak a hiba helyen és azt egyre jobban támadva, a hibahelyet túlhevítve, akár tüzet is okozhatnak a készülékben, illetve a készülék közelében tartózkodó emberekre nagy adag mikrohullámú sugárzást bocsát ki, ami élettani szempontból igen káros. Vannak olyan sütők, amelyek szinte teljesen átlátszó az ajtaja. Azoknál az üvegre felvitt átlátszó vezetőhálót raknak fel, hasonlóan, mint a gjmű.-veknél a fűtött első szélvédőre.
Anno a szervizben, halomszámra cseréltük az első kiadású, olcsóbb Samsung sütők repedt ajtaját, bár volt mérőműszerünk, de egyáltalán nem használtuk, csak akkor, amikor valaki venni akart magának egyet, vagy bejött egy új típus és kíváncsiak voltunk a sugárterhelésre. Tudom, hogy kellett volna használni, de a szakik nagy ívben szartak rá, sajnos. Szerencsére soha nem történt semmi baleset a sugárzásból, inkább csak égések a készüléken. Volt olyan esetünk, hogy egy repedt ajtóval rendelkező mikrót az ügyfél használta levesfőzésre. Ott hagyta a beprogramozott készüléket és elment dolgozni, mire hazajött, az ajtó leolvadt a mikróról és a leves is nyers maradt.

kergabor

Nálam hónapok óta van egy repedés az ajtó műanyag keretén, amúgy az ajtó záródik rendesen, a gép működik. Tudom, hogy legjobb lenne cserélni, de még nem mozdultam rá komolyabban. Lehet baj?