Villanymotorok alapismeretek

Indította petike199600, 2012. november 27., 15:14:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Igen ez jó változat, de a kimenet lehetőleg ne félvezető legyen és a két 555  egy 556-al helyettesíthető és még a TTL 74123 is jó  az is dupla. (Talán még kapható?) Az 556 és az 555 is relémeghajtó (nyitott kollektoros) kimenettel rendelkezik ez akár 100 miliampert is elbír ezt kellene felhasználni és a motort külön bíztosítani. Viszont van multifunkciós időrelé  pont ide való 16 A-es érintkezővel azt már használtam pellet kandallóban annak érintkezői elbírták a DC12 V 30 W-os mocit. Tudomásom szerint ma is működik, (kb. 5 éve.)

Marton

Számomra nagyon szokatlan, hogy relével szabályozzunk. Kopó mechanikus alkatrész.
Tudtommal a törekvés az, hogy ezt elkerüljük, tehát félvezetőt alkalmazzunk.
Ennyi erővel pl. a frekvencia váltók kimeneti tranzisztorainak is tönkre kellene mennie.
Szerintem a megfelelő túlfesz védelem, önindukciós lökés kivédése megoldás.
Ha hőfok szabályozást csinálunk ellenállás fűtéssel, ott sem relével kapcsolgatjuk azt PID-s szabályozóval hanem SSR-el, tehát félvezetős eszközzel. Relé gyorsan beégne a perregéstől.

980POWER

IdézNekem egy kazán fűrészpor behordó 12V kb 5-10W-os szénkefés motor fordulat szabályozásához kell a legegyszerűbb szabályzó mivel a por minőségétől függ a behordott mennyiség.

A kérdésem az, hogy milyen szenzor érzékeli a fűrészpor minőségét? Ha már ez a meghatározó tényező.
Van egy ilyen kazán, csak én ritkán járok ott, de az biztos, hogy szakaszos üzeméltétlesű a motor rajt.

faxelektro

Jó estét
             Köszönöm a segítséget mindenkinek Sajnos tévesen írtam mert a por behordó már rég működik az ENDRE rajza szerint készített szabályzóval amit igaz nem én készítettem de a rajz szerint csinálta egy TV szerelő haver.Itt a levegő befúvó motorról van szó ami 12V-os szénkefés motor a kazán pedig egyszerű egy lakatos mester gyártmánya egy termosztát vezéreli a két motort.

Simon Endre

Szia Marton !
Nem az elvekkel van baj, hanem a gyakorlattal, természetesen a modernebb kimeneti eszközöket én is jobban támogatom és némelyik  (hozzáértő) megbízóm kikéri magának hogy az ő XXI. századi elektronikájában valami ketyegjen, ugyanakkor a műszaki barbarizmus a p..... hoz /arcához)/fér és azt várja el a berendezéstől, hogy mindent kibírjon és a paraméterein túl is teljesítsen. Bizony ilyenkor ez a kompromisszum, de a találékony megbízó "üzembíztonsági" és termelési  érdekekre hivatkozva produkál áthidalt 3f ÁVK-t, átkötött hőkioldót és fémből esztergált diazed betétet, no meg akkora üzemi terhelést amitől leáll a motor. Nem mentségemre mondom, de gyárt sok cég proramozható időzítőt amiben a PWM funkció az egyébként elég sokrétü lehetőségek mellet csak úgy melesleg rendelkezésre áll,  ez végül is egy nyílthurku szabályozás (vezérlés). A kimenet természetesen mindegyiknél kontaktus, bár találkoztam Samsung kombiban a relés kimenet mellett SST meghajtóval is. A hazai állásos szabályozók kínálatában jellemző a kontaktus kimenet vagy (és) a jelző kimenetek valamelyike átállítható szabályozó kimenetként. Ez természetesen SST meghajtó.

Üzenet összefûzve: 2016. március 10., 12:07:29 DÉLUTÁN

980POWER-nek üzenem
A tüzelőanyag minőségéről a kazánvíz hőmérséklettrendelése alapján tájékozodik egy inteligens szilárdtüzelésű kazán, mint ahogy lángőr sem szükséges ugyanennek révé. Nagyobb szuverenitás esetén módosít az adagoláson változó hőigény vagy a változó fűtőérték szerint. Egy jó kazán kezeli a tüzelőanyag -levegő arányt a keringetéseket  a melegvíz szolgáltatást is a megfeleő proritásokkal és jobb esetbe be is tud gyújtani, igy nem pocsékol tűztartásra fűtőanyagot. Egy jófajta kazán visszaégésre műszaki hibákra szolgáltatás kimaradásra tüzelőanyag elfogyásra is figyel. Kazánházaknál igény a csoportos együttműködés és a közös kezelhetőség akár központi PC-s vagy a KNX kipatibilitás

nyaki

"Bizony ilyenkor ez a kompromisszum, de a találékony megbízó "üzembíztonsági" és termelési  érdekekre hivatkozva produkál ....fémből esztergált diazed betétet..." ;D
Ehj, be szép! Nagyon vizuális típus vagyok és ezen majd meg szakadtam. :)

telnagyapo

Üdv mindenkinek! Segítségeteket kérem 3 fázisú ipari varrógép motor 1 fázisról való üzemeltetéséhez. Pontosabban: mekkorab üzemi kondi kell rá? A motor 370-400W-os.
Segítségeteket előre is köszönöm!

nyaki

Üdv!
8-20μF/450V között bármi lehet, ugyanis csak áramméréssel lehetne megállapítani, hogy a szimmetriát eltaláld.

Simon Endre

A motor 230V-on deltában üzemeljen a kondi legalább 400V-os 20-25 mikrós kell, ne kondizd túl mert csak induláshoz kell. Feltételezem a hajtás láb (térd) kuplungos mint az ipari varrógépek álltalában. Amennyiben a varrógép motorvezérelt ird meg, mert adok hozzá jobb kapcsolást (LC fázistolóst) baromi nyomatékkal indít, betonkeverőknél és "nagyköves" köszörüknél használom.

faxelektro

Jó lenne nekem is egy ilyen indító egy betonkeverőre 1,1kW-os motorja van.
                                                                      Kösz Endre