Elektromos fûtések

Indította lackó, 2011. március 07., 02:40:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

L.ZOLTÁN


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN


Novill

Igen abban igazad van, hogy a méretezésnél fölfelé célszerû méretezni. Én is éppen ezért nagyobb teljesítmény beépítését szoktam javasolni és alkalmazni. Örülök, hogy a fórumra kezdenek jól felkészült szakemberek is csatlakozni. Látom a fûtõkábel javításában elég nagy gyakorlatod van. Mi nem foglalkozunk fûtõkábel javítással, csak telepítéssel. Hisz erre megfelelõ mûszerezettség kell. 

lackó

Igen  mûszerekkel rendelkezünk és több mint tíz éve foglalkozok fûtõkábelekkel. A munkatársammal kábelmérõ kocsival járjuk az országot. Most a napelemes rendszerekkel is szeretnénk foglalkozni.

Novill

Látom az elérhetõségedet fûtõkábel ügyben ez jó. Viszont a napelemekkel kapcsolatos gyakorlatom nincs. Igaz sokat olvastam róla már.  Jó volna itt a fórumon hasznos információkat közre adni, hogy gyarapítani tudjuk ismereteinket hasznos tanácsokkal kiegészítve szakembereknek és nem szakembereknek is. Most valami rövid fizetõs képzés indul az Óbuda Egyetemen ezzel kapcsolatosan.

lackó

Idézetet írta: lackó Dátum 2011. március 10., 21:58:10 DÉLUTÁN
Túl mélyre fektetett fûtõkábellal én is találkoztam sajnos.Az ideális kábelmélység 5-10cm.Ha a hálózat engedi én makszimális teljesítménnyel tervezek 300W/m2.

Post Merge: 2011. március 13., 14:34:36 DÉLUTÁN

A kollegám a múlt héten volt tanfolyamon 100 000Ft volt.Én tõle fogom az ismereteket megtanulni.

zsozsó

Ez most milyen tanfolyamra vonatkozik? Napelem vagy fûtõkábel?

nova

Szerintem a napelemekkel kapcsolatos tanfolyamra gondolhatott a kolléga, hiszen eléggé kiterjedt tapasztalatokkal rendelkezik a fûtõkábelekkel kapcsolatban (hozzászólásai alapján).
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

lackó

Közben  még eszembe jutott egy érdekes téma a fûtésekkel kapcsolatban .Hûtõházak fagyvédelménél áramgyürûket alkalmaztam .Minden fûtõkört aramgyürûn vezettem át és igy állandó vizuális ellenõrzés alatt vannak a  fûtõkörök.A hütõházaknál nagyon fontos a folyamatos üzem.