Könnyüszerkezetes épület kábelezése

Indította Koros Imre, 2011. március 03., 12:05:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

1. ha belterület igen ha külterület nem. Földszonda ha sikerül kivenni megy az új helyére ha nem marad.
2. Jesz ez leszerelhető négy csavar, de lehet benne hagyni ami már ott van, vagy csak a biztosítékot és más semmit.
3. Az a légkábel földkábel 15m
4. amikor kész a helye a véglegesnek de előtte ellehet indítani az ügyet lesz egy kis idő mire minden papír lerendezésre kerül

Ja földkábelnél kb 3-5 hónapban kell kalkulálni, és ősztől tavaszig nem csinálnak földkábeles munkákat.

petike199600

Mi számít belterületnek? Ez kint van a falu végén.
Tehát akkor az elosztót le lehet szerelni erről a fogyasztásmérő szekrényről. De ehhez én úgy sem nyúlhatok mert nem vagyok regisztrált szerelő. De végül is az elosztó része ennek a szekrénynek az már mért oldalon van és nincs is rajta plomba. Hozzá nyúlhatok? Még egy kérdés: A lakáselosztót én felszerelhetem vagy az is a regisztrált szerelő dolga? Mért fővezetéket is a regisztrált szerelő szerelheti? De ezt is már csak akkor ha fel van szerelve a lakáselosztó. Szóval akkor csak 15m-ig adják ingyen a földkábelt.
Hogy érted a negyedik válaszodat? Akkor kell jelezni a szolgáltatónak az igényt amikor már áll a ház?
A földkábelnek az árkot azt én kiáshatom vagy azt is csak a reg. szerelő csinálhatja?
Köszönöm szépen!

NagyPS

Ami a földhivatali nyilvántartó lapon fel van tüntetve van egy rublika amin ezt jelzik.

Amin nincs plomba azzal azt csinálsz amit akarsz. A reg.szerelő az órahellyel foglakozik alapból. A fővezeték az a vezeték ami az órától megy az első biztosítóig. Megegyezés kérdése, de kötés nem lehet benne.

Amikor már tudja az ember mikor lesz kész fizikailag az órahellyel. Mivel időigényes folyamat, főleg ha fizetni is kell, ezt bele szoktuk kalkulálni. Pld én sokszor előre papírozok és kérek időpontot és előtte elkészítem a dolgom az órahelyet. A háznak elvileg szerkezetkészen állnia kéne mert hova rakják az órát a levegőbe? :))

A közterületen nem de a saját tulajdonban igen, de szolgáltató területe válogatja valahol ők akarnak ásni is, de nem veszik zokon ha kivan ásva.

petike199600

Köszönöm a választ!
Tehát akkor összegezném amit most tőled tanultam, kérlek olvasd át és ha hibát találsz akkor javíts kérlek!
1.:Tehát a fogyasztásmérő szekrényről én LESZERELHETEM az elosztót ami rajta van.
2.:A mért fővezetéket megegyezés szerint én is szerelhetem. Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. A mért fővezeték ugyabár az órától jön, én ehhez hozzányúlhatok?
3.:A földkábelt 15-ig adják ingyen. Ide is egy kérdés: 15m felett mennyit kell fizetni méterenként?
4.: Egy kérdés lesz: Írtad hogy ősztől tavaszig nem csinálnak földkábeles csatlakozást. Ez igaz? A tulajnak valamikor decemberben már kellene az áram véglegesen. Elmű területen van.
Egyenlőre ennyi!
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!

Gyurmaúr(fi-relé)

Félve válaszolok, mert -ne bagatellizáljuk- nem vagy rutinos a SZAKMÁBAN, legalább is még! Épp ezért szerintem ezt a qualitású melót inkább egy rutionos kollégának kéne elvégezni, úgy hogy te végig ott vagy és asszisztálsz neki, úgymond a keze alá dolgozol! Szóval, részemről ennyit adnék, "válaszképpen", remélem, nem leszek ezért lehurrogva?! ::)

petike199600

Sziasztok!
Hétvégén kel csinálnom egy könnyűszerkezetes házban egy kis kábelezést. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Mivel eddigi munkáim során mindig a födémen vezettem a kábeleket és a kötések is itt voltak ezért még a falban nem nagyon dolgoztam. Most viszont a falban kell mindent megcsinálnom és nem minden tiszta. Mármint tiszta mert a kötődobozok be lesznek süllyesztve, viszont ami nem tiszta:
-A kötődobozokat a gipszkartonozás után kell berakni és a helyét kivágni fent a falon kell?
-Mennyire stabil egy 150x150-es doboz rögzítése azon a vékony gipszkarton falon, mikor a kábelek is bennevannak a dobozban már?
-A kötődoboz mögött a kőzetgyapot szigetelést azt ki kell vágni és kiszedni mögüle?

980POWER

Keressél rá a youtuben, ebben nincs tapasztalatom, mert mi nem szereltünk kötődobozt egyet sem, csak a szerelvényeknek. Jó videókat láttam a megoldásokra, veszíteni nem veszítesz vele, ha megnézed őket.

petike199600

Hogyhogy nem szereltek kötődobozt? Milyen címszó alatt keressek rá? Mert könnyűszerzetes ház cimszó alatt a villanyról nem sok minden jön ki.

Gyurmaúr(fi-relé)

Peti, stop! Könnyszerkezetes, illetve ú.n szerelt gipszkartonos fal esetén a még be nem zárt gipszkarton falban kell vinni a többnyire MBCu, ill N(A)YY-J kábeleket, lehetőleg flexi csövekbe húzva és csak gipszkartonhoz való, abban korrekt módon rögzíthető elág dobozokkal, elosztókkal szabad szerelned!!!
Kőzetgyapot szigetelést kipusztítani TILOS, ugyanis amennyiben nagyobb felületen hiányos a kőzetgyapot, úgy könnyen hőhíd keletkezhet, ami ugyebár nem túl jó. Természetesen a szerelt gipszkartonhoz való elágdobozok, egyéb szerelvények olyan mélységűek, hogy miattunk nem kell eltakarítani a gyapotot, csupán némileg lenyomni, esetleg megritkítani.
Ja és a tartó profilokat meggyengíteni, azok oldalfalából kivágni szintén TILOS, ugyanis ebben az esetben azok állékonysága jelentős mértékben meggyengül!!
;)

petike199600

Köszönöm a választ!
Értem hogy csak gipszkartonba való elág dobozokkal lehet szerelni, efelől semmi kétség! :D
Viszont ugye megvan a vázszerkezetbe a kábelezés azzal én elvonulok, aztán felrakják a falra a gipszkartonokat, és akkor kivágom a szerelvénydobozk és a kötődobozok helyét a falon. Csak az kicsit kétséges nekem, hogy amikor felrakják a gipszkartont ugye az összes kábelt elfedi és csak a kivágott résen keresztül tudok értük benyúlni. Mivan ha az egyik kábel véletlenül eltűnik a helyéről a gipszkarton felrakása közben? Akkor lehet leszedni a gipszkartont! xd
Remélem azért aki rakja majd fel a lapokat az fog figyelni a munkámra.