Főzőlap bekötés

Indította Alohar94, 2022. december 04., 20:44:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Alohar94

Sziasztok
Vásároltam egy házat amiben Zanussi ZEV6240FBA típusú főzőlap van beszerelve. Ennek a főzőlapnak tettek egy külön konnektort amihez 1,5mm keresztmetszetű vezetékmegy, lebiztosítva 16A kismegszakítóval. Ennek utána nézve hamar kiderült, hogy ez így veszélyes játék , mert se a vezeték méretezése se a biztosítása nem megfelelő.  Ezt javítani szeretném amit majd szakemberrel csináltatnék de előtte szeretnék egy kis infót összeszedni.

A főzőlap beköthető 1 és 2 fázisra is.
- Ha 1 fázisra kötöm be akkor jól gondolom, hogy 6mm keresztmetszetű fázis és nulla vezetőre lenne szükségem 32 A val lebiztosítva? ( ezt annyira nem szeretném mert 3x16A van bekötve a házba)
- Ha kétfázisra kötöm be akkor még kicsit felé tervezve is elegendő lehet 5x2,5mm vezeték behúzása? Ez esetben 2 vezetéken lenne fázis, 1 N, 1 föld 1 maradna üresen - vagy ilyenkor kell duplázni kell a nullát?
Próbáltam utána nézni, hogy 3 fázisnál szimetrikus fogyasztás esetében nem igazán folyik áram a nulla vezetőn, de erröl a 2fázisos esetről nem találtam leírást.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a B opció helyes-e? Ha nem akkor ti hogyan kötnétek be?
Köszönöm

Sztrogoff

2 fázisnál szimmetrikus és felharmonikus nélküli terhelés esetén a nullán egy fázisnyi áram folyik.