Vízforgató vezeték javítása

Indította mucden, 2022. augusztus 03., 10:34:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mucden

Sziasztok!

Használtan kaptam egy lakossági medence vízforgatót (Bestway Flowclear #58145), melynek a tápkábelét valaki már javította. A szivattyú meghajtása 230-as hálózatról indul, mely 12Vac-s, IPx4-es trafóra csatlakozik, végül a szivattyú pedig IPx7-es.
A lengő vezeték 12Vac része lett javítva nagy szigetelőszalag bumszli által elfedve a részleteket. Ezért kibontottam megnézni, hogy mit csinált a szaki. A 12Vac mindkét vezetékét egy-egy csavaros sorkapoccsal (klasszikus csokival) toldotta össze, majd ezeket zsugorcsövezte, tekerte alaposan be szigetelő szalaggal.
Érdeklődöm, hogy megfelelő-e ez a megoldás, ill. milyen igényesebb/kevésbé barkács megoldás létezhet?
A kábelt roncsolás nélkül sajnos cserélni nem lehet, mert a trafó és a szivattyú házába is öntött a vezeték csatlakozása ezért úgy érzem szakmailag a selejtezés a teljesen tiszta megoldás, de hátha elérhető más, szakmailag igényes módszer is.

Sztrogoff

Letöltöttem a megadott cikkszámú gépezet kezelési utasítását, ott az van, hogy 220-240 V 25 W. Ennek fényében vajon mi lehet ez a "12Vac"? Ugyanaz is van írva a kezelésiben, hogy vagy 30 mA-es ÁVK-ról, vagy elválasztó transzformátorról kell üzemeltetni, de ha a 12 az nem V és AC, mint váltakozó áram lenne, hanem VA és valami, akkor meg kicsi a trafó a szivattyúhoz.
De ezek mellékesek, minden testvérének és ennek is használati utasításában benne van, hogy ha a vezeték megsérül, ki kell dobni az egészet.

mucden

Ezek szerint betáp szempontból nem mindegy, hogy #58145 vagy #58145NL. Nekem ugyanis utóbbi van, de azt hittem az csak az országkód, mivel német ill. holland feliratos a doboza :-). No az NL az trafós, mely 12Vac-s pumpát hajt.
Viszont azt akkor jól éreztem, hogy (gyártó szempontjából) hivatalosan kidobós.
Nem hivatalosan pedig: létezik pl. Wago-nak IP szempontból egész jól védett kötőeleme a Gelbox, mely IPx8-as.  Én pl. erre gondoltam, mint igényes megoldás.

S/K

Gyantás zsugorcsővel is megtoldható ha "annyira ragaszkodni kell" e szivattyúhoz, amúgy "hivatalosan" kidobandó.