Milyen szerszámos ládát (táskát) használjak villanyszereléshez?

Indította petike199600, 2012. november 16., 19:29:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv!
A márkával szerintem semmi baj, de mint mindegyiknél a márkanevet meg kell fizetni.
A belinkelt koffer egy villamos szakember szempontjából igen soványnak mondható, mert az igazán értékes és gyakran használt szerszámokból, mint a vezeték csupaszoló (nem kábelkés) és présfogók egyikét sem tartalmazza és az ára is igen borsos.
Ha bizonytalan vagy a felszerelés összeállításában, akkor először a villamos emberekkel konzultálnék, hogy mi az, ami napi használatban lennének és azzal töltenék fel egy készletet. Vannak olyan munkák, ahová nem kell mindennap spéci szerszám, ebből pedig csak úgy vásárolnék, hogy legyen, de nem mindenkinek.
Kiváló minőségű termékeket lehet találni a Weidmüller, Knipex, Weicon, Cimco, Jokari, Düwi, sőt még a Tracon és a Handy márkák némelyike között is, kedvező áron.
A szerszámos ládák és kofferek között is nagy a választék, a Google a barátod.
A minőségben a felső-közép kategóriát céloznám meg, mert sajnos tapasztalatból mondom, a szakik nem becsülik meg egyiket sem, ha nem a saját pénze fekszik benne.

BB80

Szia Mikerulz !
Jó a Haupa ,de csavarhúzóból viszont Wihából a slim fixet venném,mert úgy van kiképezve a csavarhúzó
,hogy a szigetelés nem lóg ki és ezáltal minden típusú sorkapocsba lehet használni úgy , hogy nem kell a szigetelést levágni.(weidmüller-nek is ez a cég gyártja a csavarhúzókat)
   http://www.zorex.hu/kepek/termek/3201_K6-Wiha-SlimFix-1000V-szigetelt-csavarhuzo-keszlet.jpg

Üdv:BB80

mikerulz

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat, folyamatban van a dolog. Jelenleg a ráfordítható összeg az, ami egyeztetés alatt áll mivel ez alapján tudok pontosabban tervezni.
A beszerezni kívánt multiméteren gondolkodom még, mert ezzel szemezgettem: http://www.tme.eu/hu/details/ax-588b/digitalis-hordozhato-multimeterek/axiomet/#

BB80

Szia Mikerulz!
Műszer jó elég sok mindent tud,de nem tudom villamos karbantartóknak mi is kell javítaniuk.
Nekünk is a gyárban ilyesmi tudású műszer van és NÉHA jó mikor olyan dolog hibásodik meg.
Csak az a baj ezekkel a műszerekkel nem mindig tudod lerakni és nem mindig van ott kolléga , hogy tartsa.
Nekünk is jó lenne egy olyan feszültség teszter ami nem tud ennyi dolgot de viszont lehet vele forgás irányt nézni, szakadás vizsgálni,feszültséget stb..,és persze nem kell másik kolléga, hogy tartsa a műszert.
Küldök egy példát mire is gondolok.
Feszültség és fázis forgásirány teszter, AX-T903

Üdv:BB80

mikerulz

Szia BB80!

Nem túl bonyolult méréseket végeznek, javarészt csak általános jellegűeket és azt is max 0,4kV-n, ezért nem a felső kategóriából néztem műszert. Az általad küldött feszültségvizsgáló mondhatni "kistestvére" megtalálható abban a szerszámos kofferban, amit kinéztem nekik és amit remélek pozitívan is bírálnak majd el, ezt a koffert akarom még multiméterrel, egy-két hasznos dologgal és gyakran kopó csavarhúzóval kiegészíteni.

feszültségvizsgáló:
Conrad - Az Ön elektronikai, szerszám, barkács, műszaki alkatrész és modell webáruháza

nova

Multiméterben léteznek olyanok is melyeknek mágneses a hátulja, így könnyen rögzíthető a fém felületű tárgyakon. Ha jól emlékszem a Fluke műszerek is ilyenek.  ::) Persze mindig a felhasználási cél és környezet a mértékadó. Általános célokra elég lehet az általatok is linkelt műszer.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy MÜ III.23-as csövet hogy lehet a legkönyebben meghajlítani? Halottam már hogy homokkal felkell tölteni és melegítve meglehet hajlítani,de ettől nincs is egyszerűbb és gyorsabb megoldás? Ki hogy csinálja?
Azért kérdezem ezt mert eddig csak 16-os csővel dolgoztam amihez lehet kapni hajlító betétet meg ágyat.
Köszönöm a válaszokat!

Szelei

Száraz homok, gipsz melegítéssel. Vagy veszel kész könyököt, ívet.

petike199600

Köszönöm a választ!
A MU III-as csohoz is árulnak konyokoket?  Nem is tudtam! 
Tudnál linkelni egyet? 
Köszönöm szépen!