Vezeték színjelölése

Indította sanyika, 2010. augusztus 02., 17:04:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Idézetet írta: nova Dátum 2012. március 24., 18:31:09 DÉLUTÁN
Hát azért egy mûködõ kapcsolószekrényrõl utólag készíteni kapcsolási rajzott nem egy egyszerû mûvelet. A szigetelõszalagos jelöléssel is az a baj, hogy a szigetelõszalag egy idõ után lejön és a vezetékek csak a végein vannak jelölve.

Nem egyszerû, fõleg ha áttekinthetetlen. Ez sajnos minden napos probléma az erõsáramú berendezések felülvizsgálata alkalmával. Áramkörök beazonosítása lekapcsolgatásokkal.
Nem jó a vezeték végek színjelölése, mert nem idõtálló. Ez is igaz. Be lehet tekerni az egészet is.:)
Az elõzõekbõl megítélve itt a legnagyobb probléma, hogy nem akarnak pénzt fordítani a szabványos szerelésre. Lehet mással is jelölni,de minden csak ideiglenes. Például zsugorcsõvel. De ez mind csak barkácsolás, nem szabványos szerelés.

Novill

Ma voltam egy lakásnál a mérõhelyet felülvizsgálni. Egy régi fa dobozos mérõhelynél a házi elosztó (FKA tábla) kismegszakítóihoz felülrõl volt bekötve a mért fõvezeték, és alulra zöld/ sárga vezetékkel volt bekötve az az elmenõ fázisvezetékek. A PE sínre kék színû vezetékek voltak kötve. Viszont a nulla vezetõ színe szabványos kék színû volt. Ilyenkor elgondolkozom, hogy aki szerelte vajon szakképzett villanyszerelõ volt. Természetesen fi relé nem volt beépítve.

krisz1986


JUVILL

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 24., 19:51:27 DÉLUTÁN
Vegytollhoz mit szóltok?
Bocsáss meg, de azt, hogy azzal még nem változik meg a vezetékek színe.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. március 24., 20:00:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 24., 19:51:27 DÉLUTÁN
Vegytollhoz mit szóltok?
Bocsáss meg, de azt, hogy azzal még nem változik meg a vezetékek színe.

Hát zsugorcsõvel is eléggé macerás bevonni hosszabb kábel darabokat, na de filccel beszínezni az sem lehet egyszerû.  ;D
Ilyenkor általában a felújítás lenne a megfelelõ megoldás, de gondolom anyagi okok miatt nem lesz. :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Köszönöm mindenkinek az ötletelést, de meg kell hogy mondjam nem jutottam elõrébb semmit, sõt... ugyanis közöltem a tulajjal az aggályaimat és erre azt ígérte, hogy a héten visszaszól a papír ügyében.
Szerintetek?
Elsõre is kifogjátok találni! A munka úgy érzem ugrott. >:(
Sajnos ebbõl mostanság egyre több van, az utóbbi 3 hónapban 4-bõl 2 és én kezdem elveszíteni hitemet a szakma szépségeiben, pedig tudom, hogy eddig sem volt egy nagy was ist das a mennyiség.

nova

Sajnos mindig lesznek páran olyanok akik láthatatlanban bevállalják a minõsítõ iratok kiadását. Akik így csinálják azokkal nem tudsz versenyezni, árban sem.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Ja, oszt meg majd mennek a kóterba és megismerik Edmond Dantes (Monte Cristo) életét... ;D
Komolyan mondom, egy "falból" megcsinált ÉV minõsítés quasi egyfajta bûnrészesség emberölésben!

Novill

És ami szomorú , hogy nem ritka a minösitõ iratok ily módon való kiadása. De ugyanez elmondható a regisztrált villanyszerelõk esetében is , hogy látatlanul adnak ki papírokat a mérõhely felülvizsgálatáról. A nagyobb társasházak fõvezeték felújítása során nem visznek védõvezetõt a lakásokba. Vannak bátor emberek, és sokan vagyunk akik viszont ezeket nem merik megtenni.

nyaki

Na, erre mondják, hogy "Bátraké a szerencse!".  ;) Ja, a vakmerõké meg a következménye is.