Kölcsönzők elektromos eszközeinek Év.mérései.

Indította aggregator52, 2018. február 20., 18:57:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

aggregator52

A kölcsönzők elektromos gépeik,eszközeik,ÉV.mérését jelenleg milyen rendelet,jogszabály ,szerint kell végezni?A KLÉSZ ,egyértelműen fogalmazott,de a 40/2017(XII.5.)rendelet ezt felülírta.

Fecó

Jelenleg nem tudom a kölcsönzőkre milyen egyéb előírások az irányadók. Az általad idézett NGM rendelet szerint:

1.1.22.1. A villamos berendezés áramütés elleni védelem szempontjából történő időszakos szabványossági felülvizsgálatát a villamos berendezés használatbavételét követően a berendezés üzemeltetője
- a) az iparszerűen alkalmazott villamos üzemű kéziszerszámokon és hordozható biztonsági transzformátorok esetén legalább évenként,

Ennél szigorúbb előírásról én nem tudok. Az gondolom nem tilos, hogy valaki a szerszám bérbeadása előtt mondjuk szemrevételezéssel ellenőrizze a gépet, és tartson működéspróbát, melyet dokumentál. Az sem lehetetlen, hogy a kölcsönző saját munkavédelmis szakembere, ennél szigorúbb gyakoriságot támasszon.

tothgyula

Üdvözletem
A 10/2016.(IV.5.)NGM rendelet vonatkozik" a munkaeszközök és egészségügyi követelményeinek minimális szintjéről" a Kölcsönzőkre is. A 40/2017.(XII.4.)NGM rendelet sem veszi külön bonckés alá a témát.
Ezek letölthetőek.
Üdv:TothGyula: felülvizsgáló.