• Villamos hálózat probléma 3 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Villamos hálózat probléma  (Megtekintve 28483 alkalommal)

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Megszállott
    • Villanyszerelõ
Re:Villamos hálózat probléma
« Válasz #60 Dátum: 2012. Március 29., 16:40:04 pm »
A fi relé hiba keresése nem könnyû feladat. Javasolnám a fi relé mûszeres vizsgálatát, erre alkalmasak az újabb érintésvédelmi célmûszerek.  Ezenkívül lehet a hálózat szigetelési ellenállásának a vizsgálatával folytatni.  Meg kell vizsgálni a hálózatnak azon részeit ahol beázás, nedvesség bejuthat. A 100mA elég nagy érték már, családi háznál a 30mA- s fi relé javasolt. Nem rossz ötlet több fi relé alkalmazása. Itt a külsõ részeket célszerû külön fi relére kötni. Az esetek többségében a készülékeknél szedi össze a hiba áramokat. Egy fázisú készülékeknél lehet a dugaszoló villa bedugásával polaritást cserélni, ez ideig óráig szokott még használni. Meg kell vizsgálni azon készülékeket amelyek automatikusan kapcsolnak be.  Az elosztó táblánál a nulla vezetõ és védõvezetõket áramkörönként célszerû átvizsgálni. Ha fel teszel próbaként egy 30 mA -s fi relét, lehet, hogy azonnal le kapcsol. Ekkor a hiba keresés a kismegszakítók le és felkapcsolásával közelebb lehet kerülni megoldáshoz.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető kpeti001101

• Új tag
  • *
« Válasz #61 Dátum: 2017. December 30., 19:36:44 pm »
Hello!
Olyan után érdeklődnék, hogy létezik-e olyan glimmlámpás kapcsoló, megy akkor villágit ammikor a lámmpa is.
Válaszokat előre is köszönöm.

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
« Válasz #62 Dátum: 2017. December 31., 01:45:22 am »
Azt nem tudom, mihez kell olyan? Általában a sötétben keressük a kapcsolót, nem világosban. Persze a kivétel erősíti a szabályt pl.: ha a helységen kívül van a kapcsoló és miután becsuktuk az ajtót azután elfelejtjük lekapcsolni. Nálunk ilyen a fürdőszoba az én esetemben, többiek letudják kapcsolni én nem. Kapacitív érintőkapcsolók mind két állapotban bocsájtanak ki fényt csak más színűt.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
« Válasz #63 Dátum: 2017. December 31., 13:27:37 pm »
ABB gyárt ilyet a Prodax-ba meg van helye de neked kell bekötni. A kötéshelyek benn vannak és a rajz is mutatja mire szolgálnak, csak a glimmet meg a (kötelező !) 47-220 kilohmos előtétet neked kell beszerelni. A kapcsolóhoz, természetesen a nullát is oda kell vezetni. Az értelme padlás, pince, külső világításoknál van de van megoldás áramérzékelős izzós vagy LED-es megoldásra. Ez a kiegészítés a kapcsolt teljesítménytől függően 300-500 forintba van (anyagköltségben.) 

Nem elérhető kpeti001101

• Új tag
  • *
« Válasz #64 Dátum: 2018. Január 01., 15:08:31 pm »
Köszönöm a válaszokat!
A padláson van két db lámpa és sokszor ugy marad vagy felkapcsolják és azért lenne rá szükségem.

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
« Válasz #65 Dátum: 2018. Január 05., 19:41:30 pm »
Joó estét
               Az este hívtak egy kis pizzázóba, hogy  valami gond van és azt látom mikor bekapcsol egy nagyobb teljesítményű fogyasztó pl. krumpli sütő a neonok fénye meg erősödik a mikró viszont lassabban forog. A be táp háromfázisú az elosztó táblánál nem látok semmi melegedést rossz kontaktot minden csavart meghúztam .
L1-N-240V    L2-N-170V   L3-N-250V-mértem mikor mindkettő sütő be volt kapcsolva.
   Gondolom én valahol null kontakt hiba van. Mit szóltok hol lehet a gond a merőszekrényben,sajnos besötétedett és most már nem próbálkozom meg mondtam minden nagy fogyasztót ki húzni a dugaljbol és csak piát a gyerekeknek majd reggel meg vizsgáljuk a rendszert.

Nem elérhető S/K

• Ami működik, az nem biztos, hogy elfogadható.
  • Rendszeres látogató
  • Nem: Férfi
« Válasz #66 Dátum: 2018. Január 05., 21:57:59 pm »
L2 fázis hiányzik.

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
« Válasz #67 Dátum: 2018. Január 06., 18:07:26 pm »
Meg van a hiba a merőszekrényben null kontakt lazulás volt,újra kötve és működik minden.

Felhasználók, akik megköszönték:

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
31 Válaszok
15041 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Április 27., 08:41:48 am
írta KZoli
0 Válaszok
1314 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Április 20., 19:11:21 pm
írta nova
13 Válaszok