EPH rendszerek, kialakítások

Indította zsozsó, 2010. december 26., 10:35:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó

Azért jó lenne ismerni ennek a villamos berendezésnek a létesítési évét is. Volt idő amikor:

"Megengedett a falon kívül szerelt csupasz védõvezetõ sín színjelölésére zöd/sárga, fekete vagy piros szín alkalmazása."

Sztrogoff

Ne bolondozzatok már. Láttatok már például a földeléshez hegesztett földelő kivezetőt végig cirmosra festve?
Egyébként MSZ EN 60445:2018 és 2022 6.3.2. pontja szerint, ha a védővezető alakja, stb szerint könnyen azonosítható, akkor elég a csatlakozásoknál a védőföldelés szimbólum, vagy zöldsárga jelölés, vagy PE betűk alkalmazása.
Hát, ez a PE ez kellemetlen, meg a többi is, de 2012 óta ugye minden védővezető, csak azon belül vannak funkciók, és ez a szabvány meg jóval utána adódott ki, úgyhogy benne van a 6.3.6., hogy védőösszekötő-vezetőt a 6.3.2. szerint kell jelölni - és így a kör bezárult.
Kis sajátos értelmezéssel (keresnék rá indokot) én inkább azt alkalmaznám a MSZ HD 60364-5-51-ből, hogy
514.3.Z5. Az azonosítás elhagyása
Az azonosítás színnel vagy más jelöléssel nincs előírva
...
– csupasz vezetőkre az olyan esetekben, amikor a tartós azonosításra nincs lehetőség a külső hatások, pl. agresszív légkör és szennyeződés miatt

bandit

Idézetet írta: Fecó Dátum 2023. július 19., 16:48:49 DÉLUTÁN
Azért jó lenne ismerni ennek a villamos berendezésnek a létesítési évét is. Volt idő amikor:

"Megengedett a falon kívül szerelt csupasz védõvezetõ sín színjelölésére zöld/sárga, fekete vagy piros szín alkalmazása."

A rendszer már régi (1970-es évek), de felülvizsgálat alkalmával bukott ki, hogy két nagy kiterjedésű fémtárgy nincs bekötve EPH-ba, ami később került oda, kb 2010 környékén.
Mivel olyan helyen van, és állandó napsütéses a terület, így a csupasz 30x3,5 mellett tettük le a voksot.

bandit

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2023. július 19., 17:30:40 DÉLUTÁN
Ne bolondozzatok már. Láttatok már például a földeléshez hegesztett földelő kivezetőt végig cirmosra festve?
Egyébként MSZ EN 60445:2018 és 2022 6.3.2. pontja szerint, ha a védővezető alakja, stb szerint könnyen azonosítható, akkor elég a csatlakozásoknál a védőföldelés szimbólum, vagy zöldsárga jelölés, vagy PE betűk alkalmazása.
Hát, ez a PE ez kellemetlen, meg a többi is, de 2012 óta ugye minden védővezető, csak azon belül vannak funkciók, és ez a szabvány meg jóval utána adódott ki, úgyhogy benne van a 6.3.6., hogy védőösszekötő-vezetőt a 6.3.2. szerint kell jelölni - és így a kör bezárult.
Kis sajátos értelmezéssel (keresnék rá indokot) én inkább azt alkalmaznám a MSZ HD 60364-5-51-ből, hogy
514.3.Z5. Az azonosítás elhagyása
Az azonosítás színnel vagy más jelöléssel nincs előírva
...
– csupasz vezetőkre az olyan esetekben, amikor a tartós azonosításra nincs lehetőség a külső hatások, pl. agresszív légkör és szennyeződés miatt

Köszi, én is ilyenre gondoltam. A csatlakozási pontoknál, és pár méterenként megjelöljük, és annak jónak kell lennie. A másik, hogy a földön lesz, így igaz, hogy a festés nem lenne tartós.