melléképület bekötése

Indította joszif, 2020. június 14., 22:36:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

joszif

Sziasztok,

Adott egy melléképület, amihez szeretnék villanyt vinni. Jelenleg a villanyórától a lakáselosztóig a padláson keresztül megy a mért fővezeték. Az lenne a kérdésem, hogy ha a padláson felszerelek egy pl. OBO T250 IP66 dobozt és abban fővezetéki sorkapcsokkal leágaztatom a melléképület felé az megfelelő lehet e illetve egy ilyen leágazást tehetek e a padlásra?

Köszönöm előre is,

üdv.

Atis57

Szia!
Igen. -az elhelyezésre ügyelj ,ha magasabban van a doboz a melegedés miatt , ha alacsonyan,akkor meg a rágcsálók elleni védekezés  a lényeges.

Sztrogoff

Na de már bocsánat, ha a mért fővezetéket elágaztatod, az nem lesz többé mért fővezeték.

Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. június 15., 14:09:19 DÉLUTÁN
Na de már bocsánat, ha a mért fővezetéket elágaztatod, az nem lesz többé mért fővezeték.

Szia!
igen-lerövidül a hossza .A kötéstől meg leágazó vezeték lessz mind a kettő. Ha egyforma a keresztmetszete. Különben Biztositani kellene a vékonyabbat.

Valóban tiltva nincsen-de ajánlva sem!

Sztrogoff


joszif

Sziasztok,

A villanyórától 10mm2 vezeték jön be a lakáselosztóig. Úgy gondoltam átalakitani, hogy az OBO dobozba érkezne a 10mm2-es kábel az órától, majd innen ugyanúgy 10mm2-es menne a lakáselosztóba.  A műhely felé 4mm2 -es elég lenne, és természetesen a műhelyben is lenne egy elosztódoboz kismegszakitókkal. Ez így jó lehet?

Egyébként az OBO doboz a sorkapcsokkal egy egyszintes családi ház padlására kerülne, a meleg ellen sokat nem tudok tenni. A rágcsálók ellen ér valamit a lépésálló gégecső illetve az, hogy felszerelem kb 1 méteres magasságba?

köszi!

Sztrogoff

Most írtam, hogy nem lesz jó. :D
A szabvány szerint a mérő és az elosztótábla között nem lehet kötés vagy leágazás. Ez ilyen egyszerű.

Laci87

Sziasztok! És ugyan ebben a cipőben járva csak annyi különbséggel hogy nem rakom a kábelt védő csőbe? Az úgy tiltott?

Laci87

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. június 15., 16:43:30 DÉLUTÁN
Most írtam, hogy nem lesz jó. :D
A szabvány szerint a mérő és az elosztótábla között nem lehet kötés vagy leágazás. Ez ilyen egyszerű.
Sztm. A lakás elosztó után akarja, csak félre érthetően gogalmazott :P

joszif

Szia,

Sorry már csak akkor láttam amikor én is elküldtem a válaszomat. Ha jól értem, akkor a lakáselosztóból kellene leágaztatni a műhelyt, kvázi kismegszakítóról mintha egy külön helység lenne a házban?

köszömöm!