Fém csõhálózat bizserget

Indította Asztalos, 2010. február 27., 22:54:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

L.ZOLTÁN

András !

Ezt én is így gondoltam, ezzel kapcsolatos kérdéseimmel átvonultam az Erõsáram/ földelés címszó alá tartozó témákhoz. A Te válaszaid is remélem segítségemre lesznek.

András


ha12

Olyan problémával kerültünk szembe,amihez hasonlóval nem találkoztunk még a szakmában eltöltött évek alatt.Egy KFT-nél vagyok vill. szer. és a vasút épületeit próbáljuk karban tartani.Következõ történt: Lejött a hiba ,hogy ráz a vízhálózat.Kimegyünk és megállapítjuk,hogy valami feltöltõdés van a dologban.Mintha valami kondi újra töltené a vízrendszeri csöveket.Szokás szerint betápszekrénnyel kezdtünk Kötések éppek nincs égés nincs szakadás,csillagpont frankón kialakítva.Minden ok.Megyünk tovább EPH.ellenõrzés,minden bekötve tökéletes érintkezés.Kezdtem nem jól érezni magamat.Minden ok és mégsem.Mindegy nézzük lebontva a dolgot.Áramkörönként lekapcsolások,folyamatosan ellenõrizzük a csõhálózatot nincs változás.Eljutottunk odáig hogy a betáp NKI-ket is kiszedtük és lám még mindig ráz a csõ.Hoppá Nagyfesz feltöltõdés???Kimentünk az épület elé kb 15 méterre van a nagyfesz az épülettõl.Eddig jutottunk.Ami zavar az egészben az az ,hogy a szonda nem viszi le a feszültséget ami keletkezik.Kijöttek a mérõs kollégák megmérték az épületet és minden a legnagyobb rendben.Velük is átnéztük az egészet és ott álltunk 4 en és vakaróztunk,hogy mi is ez.Ilyennel nem találkoztunk még peddig csináljuk 20-40 éve a szakmát.Ami még zavaró,hogy nem állandó jellegû a jelenség,hanem úgy jelentkezik,hogy rátesszük a csapra a fázisceruzát,történik egy erõteljes villanás benne és elalszik.Kb 5 másodperc múlva ismét feltöltõdik.A fogyasztókat teljesen leválasztottuk a hálózatról.Nincs villanybojler.Sõt külön szondával leföldeltük a csapot és ezzel sem szûnt meg a probléma.Elõrre is köszi a válaszokat,lötleteket.

JUVILL


Pontenciálvezérléssel nem lehetne segíteni? A földelésék összekötése hogyan áll?

nova

Mérésnél potenciál különbséget nem tudtak mérni a mérõs kollégák? Fázis, föld vezetõhöz képest?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

ha12

Mindent ellenõritünk.Megmértük a potenciálkülönbséget nincs számottevõ.Fázis-nulla között 233V fázis-védõ 232V mindhárom fázisnál ez van.Minden földelés bekötve. A víz,a gáz,a fûtésrenszer minden.Idõsebb kolléga mondja járt úgy ,hogy a mérõben elszállt valami ,hogy földeljük le az óra testét is ez sem segített.A végén kihúztam egy 6 os mkh-t a legelsõ sínig és ráfogtuk semmi javulás.

nova

A fém csõ és a hálózat  (fázis, nulla, föld) között gondoltam, mert mint írtad is a fázis ceruza kigyulladt, majd elaludt, aztán megint kigyulladt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

ha12

Igen azt is mérték.Minden érték tökéletes.Hiszen éppen ez a dühítõ benne,hogy minden jó. És mégsem az.

nova

Az értékekre esetleg nem emlékszel? Azt lehet tudni, hogy milyen mûszerrel mértek? (analóg mûszer volt-e esetleg?)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ez a téma azért érdekes, mert a MÁV-nak - ha jól tudom - külön ágazati szabványa van (volt). Ebben meg van határozva, hogy mit, hogyan kell földelni. De a vasúti épület - nem vagyok meggyõzõdve róla - szerintem már a Magyar, vagy most már EU-s szabvány alá tartozik. A környezetet nem ismerem. A jelenségbõl megítélve, lehet, hogy érdemes lenne megvizsgálni a földelések egyesítését. Ha még eddig ezt nem vizsgáltátok.
Nem hiszem, hogy az összekötéseket tiltaná elõírás, mivel a 20 m-en belüli földeléseket össze kell kötni.