Milyen akkutöltőt használjak AAA és AA akkumulátorokhoz?

Indította Attila1, 2020. január 12., 20:13:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
Van Varta márkájú akkutöltőm,amellyel pl.8 óra alatt lehet feltölteni több AAA 800 mA-es akkumulátort.
Létezik hozzá egy gyorstöltő is,amely szinte pillanatok alatt feltölti.
Érdemes-e ilyen töltőt venni hozzá,mert hallottam olyan véleményt is,hogy hamarabb tönkremegy az új akkumulátor,ha ezzel a nagyon gyors töltővel töltöm,magyarán szólva jóval kevesebbszer lehet majd feltölteni.
Igaz ez?
Íme a töltő:https://www.vartamintabolt.hu/varta-lcd-15perces-tolto

Sztrogoff

"hallottam olyan véleményt is"
Nagyjából mindenhol ez hallható. Az emberiség hajnala óta az a beidegződés van meg, hogy nagy árammal csak szükség esetén töltsünk. Konkrétumot csak utólag lehetne mondani, például, ha otthon áll az akku 4 évig, és közben hatszor lett feltöltve, három alkalomra, egy lassú töltéssel előtte, egy gyorssal meg ott, akkor mindegy, hogy az akku így kezelve heti kétszer már rég tönkrement volna, hiszen nem kezeltük így, a négy év  alatti tönkremenés meg amúgy is reális lehetőség. Kivéve az Eneloopot.

Ami sokaknak bevált, az az Eneloop akku és az IPC töltő. Én még csak 8 éve vezetek róluk excelt, ugyanolyanok. Igaz, nem töltöm őket kínpadon. Az IPC amúgy 4 akkut behelyezve AA-t 2,5 óra alatt, AAA-t 1 óra alatt tudna tölteni, ha kéne neki. Két AA akkut meg 1800 mA-el kb 70 perc alatt.