Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Nesze neked hurok elegancia  :)
Mostanában engem próbálnak győzködni az emberek hogy "Minek?"
Minek a wago,minek a fi relé,csak a baj van vele, generációk nőttek csirkedróttal a falban.
Nem csinálod meg?
Majd hívok olyan szerelőt aki megcsinálja.

exchange

1-5. kép faágakba gabalyodott kábelek, még működik a rendszer :D
5-ös képen kettő vezeték összeis van érve :D pár hete már úgyvan szóval biztos nincs zárlat. Ugyanebben az utcában csak a másik végin galyaztak két hónapja hát látványos szikrázás volt mikor egy galy darab ráesett a vezetékre és a két  kábelt összezárta, pont volt szerencsém látni :D
6. kép ABSZ szekrény szerencsére magasan :D

nyaki

Az az összegabalyodott szabad vezeték semmi jót nem vetít előre. Ott biz valami hibának, hiánynak lennie kell!

exchange

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. szeptember 04., 15:47:39 DÉLUTÁN
Az az összegabalyodott szabad vezeték semmi jót nem vetít előre. Ott biz valami hibának, hiánynak lennie kell!

Jogos, számomra is fura máskor ha már egy kicsit összeér már nagy áramszünet meg minden ez meg már hetek óta így van, bár mikor a másik végin ráesett a galy akkor a ottlakót kérdezték hogy jó-e minden az mondta hogy 3 ból csak 2 fázis van, de az már másik Transzformátor körzet, szóval lehet hogy itt is hasonló lehet.

Másik hasonló ez összekötés mi lehet? ráaádsul 2 helyt is összevan. 1 képen. 2. képen csak azért hogy lássátok ezt a fura  kinézetett hogy ez még egy nagyon régi elrendezéső szakasz.

980POWER

Valószínű az úgy lehet, hogy balról jobbra haladva L1, PEN, L2, L3, és az L2 határozottan összezár L3 –mal, valamelyiknek kiment a késes biztosítéka és így a másikon is ugyan az a fázis van, a rendszeren pedig pont nincs 3 fázisú fogyasztó, de lehet, hogy csak 1 fázisú bekötések vannak lakásonként, ezért aztán nem igazán hiányzik senkinek.

Gyurmaúr(fi-relé)

Atytyaúúúrisssten, ez a rettenet melyik megyében és településen van?? Mer oda biztos nem megyek lakni! Azért az ott éldegélők hozzáállásával is van ám néminemű gond, hogy ez senkinek nem verte ki a szemét??? Senkinél nincs semmi gáz az utcában???Vagy már mindenkinél kikötötték az áramot, mert úgy elúszott?? ;)

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. szeptember 05., 18:16:36 DÉLUTÁN
Atytyaúúúrisssten, ez a rettenet melyik megyében és településen van?? Mer oda biztos nem megyek lakni! Azért az ott éldegélők hozzáállásával is van ám néminemű gond, hogy ez senkinek nem verte ki a szemét??? Senkinél nincs semmi gáz az utcában???Vagy már mindenkinél kikötötték az áramot, mert úgy elúszott?? ;)

Csongrád megye Makó, igazából csak pár utcán vannak ilyenek van olyan réssze a városnak ahol komplett hálózat átépítés volt már. Igen a hozzáállásával valóban nagy gond van, pont azon a környéken csak a másik utcában vagy májustól-szeptemberig biztos nem volt közvilágítás, e hónapban még nem néztem meg. az egyik főútvonal mellet, direkt nem jelentettem kiváncsi voltam hogy meddig lesz úgy, arra én csak néha járok, környékünket mindig jelentem ha baj van.  Vicc az egészben hogy ebben a városrészben lakik az önkörmányzat több tagja is. Csak mintha nem érdekelné őket.

OFF: Mondjuk nem lepődök meg az sem érdekelte őket hogy a rokonom nagy vállalkozó szomszédja kiengette a belvíz csatornába a szennyvizet, és éveken át ott büdösödött rokonom háza előtt, és rombolta a házat is-mivel felfele nem folyik a víz. Egyszer büntették meg 80 000ft-re na kb zsebből odaadta mikor 10+ kocsmája van plusz albérleteket ad ki.

ON:

Persze az városban lakók meg Facebookon mernek sírni :D
Volt olyan is hogy szegény villanyszerelőknek (szerelők írták facebookon) szakadó esőben kellet dolgozniuk konkrétan fát metszeni a egyik 20Kv-s vonal alatt. Erre kihívták rájuk a rendőröket azzal az indokkal mert beszóltak a Démásznak és nem csináltak semmit mert hogy mikor elmentek még nem volt áram, persze akkor mentek kapcsolásokat végezni a 20kv vonalon. Sajnos fát metszeni ilyenkor tudtak mert agadékoskodott az Önkörmányzat hogy tavasszal ne galyazzanak mert akkor rügyeznek a fák, Igaz mikor a kerékpár út építés miatt egy egész fasort kellet elpusztítani az nem volt baj. Ráadásul a kerékpár út is kész életveszély beláthatattlan kereszteződések stb. Ez csak az egyik 20KV szakasz kiesett egy másik is az meg előzőnap villámcsapás érte (akkor is volt áramszünet) cserélni kellet a porcelán szigetelőket másnap derült ki hogy a másik oszlopon is szétrepedt a porcelán és a nagy eső miatt beázott a rendszer.

Visszatérve a több utcában való hálózat átépésre volt olyan is hogy vasbeton oszlopokon szigeteletlen 0,4 kv hálózat egyik évben kábel csere szigeteltre majd a következő évben vasbeton oszlop csere vas betonra. Na ezt a mai napig nem értem hogy miért :D

Szelei


Szirty

Helló!

Built in :-)
Én is láttam hasonlót romániában. Egy két vagy három szintes épület erkélyén keresztül volt fűzve egy kémény (ilyen alu spirálcső). Feltört az erkély közepén a padlóból és töretlenül meredt az ég felé...

(nem szép, de bizonyára praktikus)

szmihaly

IdézRomániában fel vett kép.

Erre az épületre ki, milyen csatlakozási lehetőséget építene ki?  :)