Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

 ::) A motorosnál szerintem a kondi valójában egy telep. A motorok pedig váltakozóáramú fixmágneses forgórészű, olyan, mint pl. a mosógépek lúgszivattyú motorja. Az izzó nem 230V-os, a műszer pedig babrált.

Villanyreszelő

Az állandó mágnesre én is gondoltam,de Lenz bácsi biztos kinyírná.
Összeraktam itthon ezt a kapcsolást,volt itthon két rossz mikro,abban találtam 2 ilyen árnyékolt pólusú motort,ventilátorként üzemeltek,párhuzamba kötöttem vele egy 0.75 uF 250V kondit,az is volt a mikroban  :)
raktam rá ékszíj tárcsákat is,meg a jó öreg voltmérőm.
1 voltot nem termelt,huzigáltam neodémium mágnest is körülötte,komolyan mint aki nem tanult elektrotechnikát ;D

nyaki

Szerintem a videón nem árnyékolt pólusú motor van, bár mikrómotor, ez tény.

Villanyreszelő

Lehet,én a rövidrezáró gyűrűkből következtettem az árnyékolt pólusúra,viszont azt tudom,hogy ott nincs állandó mágnes,hanem ugye az aluban indukálódik az áram,és van rajta vasmag is,és a rézgyűrűktől indul a motor.
Nem tudtam feltölteni a képet,nova csak 14 hozzászólásonkét engedélyezi.

nyaki

Nézegetem erősen ezt a videót, de én sem tudok rájönni, hogy valójában milyen átalakítás lehet a motoron, amit nem veszek észre. Egyébként nagyon az árnyékolthoz hasonlít, de az sima telepről nem indulna el.
Még keresem. ;)

Villanyreszelő

Én már feladtam ;D
Nem látni, hogy a voltmérő egyenáramú méréshatárban van-e
A generátor szerintem egyenáromot állít elő,mint a dinamó ha állandó mágneses,ha meg nem mágneses akkor meg lehetetlen energiát nyerni vele.

nyaki

Ahogy nézegetem a videót egy kétes dolog jutott eszembe.
A videó elején egy hangfelvétel hallható a helyiség zajától teljesen megszűrve, majd miután beindult a motor, akkor kapcsolták be a szűretlen hangot, ami arra enged következtetni, hogy már induláskor rákapcsolták a váltakozó feszt, amit a tekercsek, a videón is később hallható, jellegzetes 50Hz-es búgással jeleznek. Ez azért felettébb érdekes. ::)

Villanyreszelő

Valóban a hang  :D
Amikor elindítják a motort nincs hang,csak amikor a kísérletet végzik.
Az én két motoromnak is van ilyen hangja ha rezeg az asztalon,de jól ki kéne erősíteni a hangot.
Alsó betáp itt is? :D
Vagy alulról indukáljálnak valami giga elektromágnessel?
Esetleg hajtják alsó motorral az egyiket,és azt halljuk? :D

exchange


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!