Áthidalás

Indította S/K, 2018. április 15., 09:12:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K

Üdv!
A képen látható áthidalás tartósan alkalmas 400A vezetésére vagy 400A felett kiolvad/szét ég?
Vagy egy új áramszolgáltatói biztosító? :)

Simon Endre

Nem olvad, nem esik szét ez csak egy vezeték aminek ez a névleges áramerőssége, mint ahogy az alatta lévő késes aljzatnak is.

tothgyula

Endre!
És milyen a jelleggörbéje? Ki gyártja? Zárlatvédelmi szerv?
Ez nekem is új!
TothGyula.

S/K

Ez csak egy áthidalás, még a 80-as években az ELMŰ-nél találkoztam ilyennel. Most ismét belefutottam áramszolgáltatói területen egy társasház "főbiztosítójaként".  Egyvonalas rajzon berajzolva hogy a társasház (1970-es) betáplálási kábele xy számú trafóból 800A biztosítva a trafóban. Onnan érkezik erre a "főbiztosítóra" majd innen a sinezésre, sinről leágazás társasház 63A és egy másik elmenő társasházhoz 400A biztosítva. Mindez méretlen öntöttvas elosztókban.
Végül is a szabványok betartása önkéntes... :) :) :)

Gyurmaúr(fi-relé)

megáll az ész!! >:( És tessen má nékem elmondani, mi van abban az esetben, ha valamelyik júzernél keletkező zárlat nem áll meg a mérőjénél található kismegszakinál (mermérne), s mint ilyen, eljut eddig az áthidalóig???
Gondolom, jön a Csillagok Háborúja trilógia a Végső pusztulás című epizódja...

Sztrogoff

Régen egymás után volt egy ELMŰ kábelfeji biztosító, majd pedig egy ház kezelésű főbiztosító. Aztán az ELMŰ átkötötte a sajátját, mert minek menjen ki egymás után sorban két betét.

Simon Endre

Ez már régóta létezik a 60-as években találkoztam vele (Siemens gyártmányuval) azon a meglepő 1600 A volt olvasható. 400kVA-es 3x380/42 V-os transzformátorok szekunder oldali leválasztására használtuk, olcsóbb volt mint egy szakaszoló. Ez létezik ma is a feleslegessé váló külső főbíztosítót váltják ki vele amikor az új szekrényben van praktikusabb helyen bíztosíték vagy védőkapcsoló.