Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2018. április 11., 20:01:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Az ÁVK utáni PE-PEN kapcsolat normál esetben teljesen normális és szükséges, de ha a PEN gyalázatos állapotban lenne és emellett még számottevő földelés sincs rákötve, úgy nagyobb terhelés hatására akár jelentős feszültség csökkenést érzékelnénk az 1 fázisú hálózaton. Erről viszont nem szólt a kérdező, ami vélhetően jó PEN-re utal, ezért volt nyilvánvaló a számomra, hogy a PE vezetőnek nincs semmilyen kapcsolata a PEN-nel, esetleg a PE vezetőt az ÁVK utáni N vezetőről sikerült leágaztatni. Szerintem a PE és a fém közműhálózat közötti sincs közvetlen kapcsolat, de majd a kérdező a mérések után remélhetőleg nyilatkozik ez ügyben is.

Simon Endre

Azért várjuk meg faxi visszajelzését a háznál tapasztaltakról. Azt nem is tudatta hozzászólásában, hogy a kenyérpirító működött-e, mert ha nem működött akkor a PE hálózat köszöni megvan, de csak elossza a veszélyt. A fűtőpatronos kenyérpirító nullában kapcsolt (nem kétsarkú) és épp a fázis volt közvetlenül a belső rendszeren ennek az éritésvédelem felé jelentős akár mA nagyságú kapacitív árama is lehet. Az bíztos hogy ez nem okozna leoldást, viszont  többszáz ohmos földeltség esetén ez nem állna fenn és még védene is.

faxelektro

Jó estét
            A kenyérpirító nem volt bekapcsolva csak bedugva a dug aljba és a tulaj szerint egy pár nappal előbb szét égette a kenyér szeleteket mert állítólag vastag szeletet tettek bele és nem tudott kikapcsolni mindenesetre a csipkedés megszűnt és új pirító van vásárolva.

S/K

Az új pirító nem oldja meg a hálózatban található súlyos balesetveszélyes helyzetet. Feltétlen át kell vizsgálni a hálózatot!

Simon Endre

Én is igy látom, mert az új készülék kisebb testkapacitívitása vagy szennyezetlenebb állapota miatti jelenléktelen szivárgóárama csak tüneti kezelés, egy későbbi testzárlat bármelyik készüléken (vagy akár az újonnan vásárolton) bizonyítaná hogy baj van, erre ne kerüljön sor! Az érintésvédelem meglétét mindenképpen ellenőrízni kell, ha a lakás (ház) tulajdonosa nem óhajt ellenőrzést, tanuk előtt nyilatkoztatni kell, mert lehet csak a javítás, hibaelhárítás költségét vagy egyéb terheit akarja elhárítani. Amennyiben  a lakás (ház) dugaszoló aljzatainál és fixen bekötött készülékeinek csatlakozáspontján a fázis és PE pont közé csatlakotatott 6,3 kilohmos (legalább 2vattos) ellenállás nem oldja le a hibaáramkapcsolót ott nincs érintésvédelem, Előállhatott, hogy  a szerelvényeken tovavezetett érintésvédelmi vonal hanyag szerlés, vagy  lazulás miatt megszakadt. A vizsgálat alatt senki ne legyen fémtestü készülék közelében, még inkább "lakatlanul" kellene az ellenőrzést lefolytatni.

tothgyula

Kedves Endre!
Az ilyen részletes, szakszerű és jóindulatú javaslatokat csak megköszönni lehet.
Teljesen egyetértek veled.Üdv:TothGyula.

faxelektro

Endre
          Írd le légyszíves, hogy milyen mérőműszer vagy hogyan tudom ellenőrizni a ház szerelését azért kérdezem mert én inkább gyárban szerszámgépek karbantartásával foglalkozom és nincsenek ilyen méreg drága érintésvédelmi műszereim én a képen látható három mérőműszert használom.
                                           
                                                            Köszönöm a segítséget meg a türelmet

Simon Endre

Az aktuális "kenyérpirítós" munkához nem kell más csak az ott leírt tesztelő ellenállás. Madj ha behatároltad a hibahelyet, (szakaszt) akkor csak ellenállásmérés is elegendő. Majd a földelési ellenállást kell memérned ahhoz a két lakatfogó pont elég. Azért beszerezhetnél egy jobbfajta multimétert 4-6 ezer között már elég használhatóakat lehet kapni. Ha kell típust és beszerzési helyet is megadok, de a forumtársktól is kaphatsz ehhez jó tippeket. A kisebbik lakatfgogódról adhatnál infót az valami jobb műszernek tűnik, (vagy ügyes hamisítvány?)

faxelektro

A Bosch márkájú elektromos főzőlap kb két hete nem mindig indul egy érintésre sokszor tízszer is meg kell érinteni máskor egy érintésre indul,hol lehet a gond még nem szedtem szét ilyen főzőlapot soha és fogalmam nincs mit kezdjek vele .

Simon Endre

Próbáld meg kívül szemüvegtisztító kendővel letörölni belül csak szétszedve tisztítható függőlegesen (kifolyóra) állítva porlasztott izopropil alkohollal kimosni.  Hosszó ideíg hagyni kell száradni, vagy hajszárító alacson hőfokon. Előfordulhat hogy processzoros ligikája van az a nagyon zajos  helyen "hülyét kap" mert tulajdonképp a zajt elemzi és ez lehet hogy a használat helyén nem értékelhető a processzornak.