Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2018. április 11., 20:01:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Akkor légy szíves javasoljál egy jó megoldást a vezeték cserén kívül mert arra még csak egy holnap múlva kerülhet sor.
                                 Köszönöm szépen

Simon Endre

A tegnap javasolt ÁVK-s védelmet csináld meg  akár ideiglenesen akár a végleges kiselosztóval együtt és a többi munkát amikor be volt tervezve. Ez is vészmegoldás de legalább van valami védelem.
Az ilyen veszélyállapotoknak nem igy kellene kiderülnie. A gázzal kapcsolatos előírások mintha sokkal keményebbek lennének a potenciális villamos  veszélyek üzembehelyezés után kiesnek a felügyelet alól ás az üzembetartó is "takarékosságból"  lesz@rja , mert nem bűzlik mint a gáz.

Sztrogoff

Hosszabb idő távlatában én már az "hamarosan lakás felújítás lesz" és "egy hónap múlva kerülhet sor" tulajdonosi elképzeléseket egyszerűen elengedem a fülem mellett.  :D
A legegyszerűbb megoldás a felirat - mondjuk stikában lefényképezve.
Másik: nálam aktív koromban dobozokban álltak a különféle adományozott szerelvények (szomszédok, ismerősök, rokonok, kuncsaftok levetett kapcsolói és aljzatai), egy ilyent felszereltem volna a védőérintkezőt lefűrészelve - ekkor ugye látszik, hogy nincs érintésvédelem.
Harmadik megoldás itt előttem javasolt ÁVK. Ami kétségtelenül drágább, de mivel úgyis kell a felújítás utáni állapotra, mindjárt képet is lehetett volna alkotni a szándék komolyságáról.
Így hirtelen.

Simon Endre

Mi az hogy "aktív koromban" nem hiszem hogy ápolási osztályról irogatnád hozzászólásaidat. Hasonlóan gyűjtöm (és selejtezem is) a használható maradékokat kispénzü és abszolút fizatésképtelen segítségkérők számára, természetesen eredeti állapotra fejavítom a használható fődarabokat és tartozékokat. Főleg a burkolatokra és cserélhető alkatrészekre van igény. Innen-onnan kapok múzeális maradékokat is némelyik még beépítve sem volt ez megy a "Zombor múzeumba".  Van védőérintkező nélküli dugaljzatom mindenféle főleg panelos szegélyszereléses, de visszafelé nem szerelek, viszont a feliratos módszert alkalmazni fogom bár kimondottan provokatívnak tartom. Lesz nálam ebből néhány öntapadós cimke. A nyugdíjasok viszonylag könnyen belemennek a minimál szabványosításba főleg ott ahol kisunokák látogatnak gyakorta, vagy a mamát "bizsergeti"  a fémházas kenyérpirító vagy a hűtőszekrény a (kéteres) lakáshálózaton. A bontással, piszokkal járó munkákhoz kígyópszihológia kell ennek ára egy "potyán" felfúrt polc vagy a darázsjáratok eltömedékelése, esetleg egy éjjelilámpa vezetékének hoszabbra cserélése, vagy az ezeréves Sokol-ban egy forrasztás az elemcsatlakozón.

papo

2 " érdekes" megoldás is született a földeletlen dugaljra. Legjobb megoldás megszüntetni, vagy csak úgy szerelném vissza a dugaljat ha a megrendelő aláírja, hogy tudomásul veszi, hogy nem földelt, és nem dughat bele földelt dugvillájú készüléket. Valamint a  veszélyekre, fokozott áramütés, ki lett oktatva.
A felújitás 1 hónap múlva az vagy lesz, vagy nem.

Simon Endre

Az igazi provizorikum az insert vagy villásdugó ÁVK lenne ilyen esetekre, de ilyennek létezéséről bizony még aktív villanyszereő mesterek sem tudnak. Ezek igazán nem a PE kiváltása készültek mivel az érintésvédelem eleve át van vezetve rajta.  Nekem mindíg van készleten, viszont nem hordom magamnál. Hai lyen esetem lenne azonnal beépítenék egy "táblabelit" Nem akarom lebecsülni a veszélyét, de tízezertszámra vannak, főleg panel lakások ahol semmi érintésvédelem nincs és ezt a tulajdonosok és családtagjaik természetesnek tartják, csak bérbeadás esetén mérlegelik ennek jogi kockázatát. A postát és szórólapok terjsztőit kellene meggyőzni szponzorálással bíztosított filléres szóróanyagik terjesztésével, hogy az érintésvédelem közérdekü ügy és ennek tudott vagy nemtudott hiánya nem ment fel a következmények alól.

faxelektro

Jó estét
             Egy lakáshoz hívtak,hogy ráz a hűtő meg a fatüzelésű kazán mikor meg érkeztem csupa véletlenül ki húztam a dupla konnektorból a kenyérpirítót és meg szűnt a hűtő meg a kazán rázása is.

Az egész lakás AVK-val van védve,hogy nem kapcsolt le?















nyaki

Az nem rázás volt, "csupán" csipkedés.  :)
Az ÁVK olyan "buta", hogy csak a kioldási áramánál hajlandó lekapcsolni, ami annyit jelent, hogy a delikvensen keresztül legalább ekkora áramnak kell folynia az Áldott Anyaföld felé.
Szerény meglátásom, hogy ugyan van védővezetős hálózat, de nincs egyesítve a PEN vezetővel és/vagy még azt is el tudom képzelni, hogy földelő berendezés sincs.

faxelektro

Igazad van inkább csipkedés volt mert mondjuk én nem is éreztem de szerinted a kenyérpirító okozta mert zárlatos minden esetre holnap megnézem a lakás elosztót mi a helyzet milyen kötözések vannak

                                                                                 KÖSZ

Simon Endre

Vagy épp a PE PEN kapcsolat okozza a csípkedést amit a kenyérpirító  terhelése hoz létre a gyalázatos "PEN" hlózaton. Ezt az ÁVK nem észleli mert minden "szabályos" Ezt ugatom mióta !!!!!