Rossz fogyasztói szokások és hasznos tanácsok

Indította Novill, 2018. március 29., 17:00:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Rossz fogyasztói szokások és hasznos tanácsok:
A felülvizsgálatok során gyakran tapasztalom, hogy a használatos villamos fogyasztók állandóan be vannak dugva. A rengeteg telefon töltők, tápegységek és egyéb készülékek vannak állandóan feszültség alatt. Azon kívül, hogy a fogyasztást növelik még tűzveszélyt is jelentenek. Azzal,hogy kikapcsoljuk rajta lévő kapcsolót, még nem jelenti azt, hogy feszültségmentesítve van.
Itt osszuk meg tapasztalatainkat és hasznos tanácsainkat, továbbá a megtörtént kellemetlen eseteket mások okulására.

Sztrogoff

Nagyon jó téma! A felelősségteljes, megfontolt viselkedést a társadalom elvesztette az elmúlt 40 évben, mert a készülékgyártás általános színvonala miatt kevés a baj. Nekem egészen furcsa, hogy valaki reggel az ágyon ülve használja a hajszárítót, majd többször átlépve felette (vélhetőleg vezetékre lépve, készülékbe rúgva) befejezi a tollászkodást, és elmegy úgy egy napra, hogy bedugva hagyja a készüléket. Bármilyen szokatlan vagy rendellenes jelenségen legalább el kellene gondolkodni, körbenézni, de ajánlatos szakembert hívni.
Hajszárítót láttam olyant, hogy a vezetéken az egyik ér eltört, ott melegedett, elolvadt először a saját érszigetelése, majd a másik éré, így egy durranással befejezte működését. Kérdésemre, hogy hogyan jutottunk el idáig, hát nem tűnt fel semmi, azt a választ kaptam, hogy láttam, hogy ott szikrázott, de nem gondoltam, hogy baj lesz belőle.

Szerintem teljesen felelőtlen a nagyközönség azon viselkedése is, hogy biztosító kiolvadáskor vagy kismegszakító kikapcsoláskor gondolkodás nélkül újat tesz be, vagy visszakapcsol - háromszor, és utána kezd el mást cselekedni.

Novill

Minap a felülvizsgálat során egy hajszárító be volt dugva, és a vezetéken lógott egy varrodába alatta gyúlékony anyagokkal volt teli. Ugyanitt egy falra szerelhető falikar ugyanígy lógott. Az elosztó szekrények  előtti rész teljesen bepakolva, úgy, hogy nem látszik ki az elosztó, szintén gyúlékony anyagokkal teli pakolva. Ez a  jelenség lakásoknál is előfordul. Az egyik helyen egy táska rádió volt bedugva és ágyon hagyták elmentek dolgozni, majd délután telefonálnak neki, hogy ég a ház. Itt elektromos tűz keletkezett. Ezért érdemes oda figyelni, mert ezzel a bajt meg lehet akadályozni.

Sztrogoff

A KLÉSZ elődjének (1/1964. (IX. 9.) NIM sz. rendelet) még volt erre vonatkozó melléklete:

Gyurmaúr(fi-relé)

én nem értem, mit csodálkoztok, amikor a hazai átlagmagyarja túlnyomó többsége úgy segghülye, ahogy van; elég szétnézni 1-1 super vagy hypermarketben, mik kerülnek a korakaba, kocsikba, milyen nettó hulladék, kocsinak is nagy jóindulattal nevezhető autóipari véglényeket hoznak be kintről, miért pont a villamosság terén lenne az átlag fegyelmezett, szabálykövető?? Ha belegondolok, hogy itt az NSZK-ban számos lakásnak van olvadó FŐBIZTOSÍTÓJA,amiből semmi gáz nincs, mert egyrészt van benne illesztőgyűrű, tehát mondjuk akinél 50A a csatlakozási érték, az ha megfeszül sem tud 63A-es betétet betenni, másrészt mindenkinél oda van készítve egy csomag olvadóbizti,ha épp "úgy alakul" és teljesen nyilvánvaló, hogy a kiolvadt helyére pontosan olyan A értékű és karakterisztikájú kerül, azaz ahol gL volt, ott az , ahol gG, oda pedig az lesz betekerve. Ha rajtam múlna, én az összes lakossági mérőhelyet, méretlen becsatlakozást, beleértve a földelést, sőt a mért főkábelt, valamint a mért főelosztót is felújításra írnám elő, nyilván megfelelő anyagi hozzájárulással, azaz pályázni lehetne és nyilván nemcsak hensellel, hanem Csatárival is kivitelezhető lenne a mérőhely, de a mért főeolsztó és az oda beszerelhető szerelvények esetében előírnék egy minimum minőségi szintet, tehát ősgagyi nem jöhetne! Kötelező jelleggel, másképp a surmója nem fogja fel, hogy az ő és a családja életéről van szó, nem különben a sok esetben 1 élet melójával összekapart, de bezzeg biztosítással 3 esetből 1 esetben nem rendelkező családi ingaltanról!