Regisztrált villanyszerelői státusz megszerzése

Indította frici, 2018. február 20., 18:58:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

frici

Sziasztok,

nagyon rég dolgozom villanyszerelőként (8-9 év) de sajna mindvégig feketén tettem ezt, így igazolni nem tudom. Most van egy nagyon "fiatal" (2017) OKJ-s villanyszerelő bizim. Szerintetek, hogy szerezhetem meg leggyorsabban a regisztrált státuszt? Nem ismertek valami kiskaput?

köszi

S/K


frici


Fecó

Legyél egyéni vállalkozó, és igazold le magadnak...

frici

Idézetet írta: Fecó Dátum 2018. február 21., 07:52:06 DÉLELŐTT
Legyél egyéni vállalkozó, és igazold le magadnak...

Szia, köszi.

Azt hiszem, hogy két évesnek kell lennie a bizinek, hogy kiválthasd az ipart. Még nincs meg a kellő idő, ahogy azt korábban írtam.
Jól tudom ezt?  Örülnék ha valaki rám cáfolna.

nova

@frici kicsit átneveztem a témát, hogy egyértelműbb legyen miről is szól a téma. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki


Fecó

Azért a regisztrált szerelő nem azonos a közműcsatlakozást is végezhető szerelővel.

nyaki

"Tehát a lényeg az, hogy 2017. szeptember 1-jéig kizárólag az áramszolgáltatóknál regisztrált villanyszerelő cégek végezhették el a hálózati csatlakozást, az új szabályozás viszont lehetővé teszi az igénybejelentők – felhasználók – számára, hogy új igény bejelentése vagy teljesítménybővítési igény esetén saját beruházásban is megvalósíthassa a hálózati csatlakozást."

Ennek fényében akkor most mi van?

Fecó

Hogy mi van? Hát semmi! A mai napig senki sem tudja mit is ér valójában ez a regisztráció. Saját beruházásban? Még a műszaki feltételek sem adottak, senki nem adott tájékoztatást, hogy ezt hogyan is képzeli el? Én szerelem fel az új 32 A-es kismegszakítót? Hogyan plombálom le? Azt hiszem a villanynál ez az egész nem működik, nincs kidolgozva semmi, egyenlőre csak a lista állt fel, hogy kik alkalmasak erre. Még az ASZR sem működik "legálisan" hiába a FAM, senki sem kérte be eddig a bizonyítványt, sem a szerszámok minősítését, de az ELMÜ sem iparkodott kiadni a FAM feljogosítást a saját hálózatára. Tehát van, de nem szabályosan működik...