fáziseltolódás és nulla vezeték méretezése???

Indította ludikusz, 2017. május 18., 00:35:16 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2017. május 18., 12:35:13 DÉLUTÁN
Manapság a felharmonikusok okozhatnak galibát:
http://www.muszeroldal.hu/measurenotes/harmonikusok.pdf

Egy-két évtizeddel ezelőttig a felharmonikusok nem kerültek szóba. Akkor az uralkodó álláspont az volt, mondhatni, abban bíztak, hogy a fázisonkénti terhelések azért eléggé egyforma jellegűek, így a nullavezető akár vékonyabb is lehet, de ez a feltevés általában be is vált. Elvileg lehetne úgy terhelni, hogy a nullavezetőn legyen nagyobb terhelés, mint a fázisvezetőkön, de ilyen helyzet előfordulásának az esélye kicsi.

Szia!
Ha a 3fázisú hálózaton elég sok kapcsoló üzemű táp van --  a kisebbek 20-40kHz a nagyobbak 100-600kHZ  üzemi frekvenciával--
Mi történik ha a kábelezés 30---.100m közötti hosszú ?
Rendellenes feszültség esés, ? A nulla vezető árama? A FI relé érzékenységvesztése?

Sztrogoff

Hábocs, nem igazán értelek. Szerintem az én szövegemből világos, hogy az "Elvileg lehetne úgy terhelni, hogy a nullavezetőn legyen nagyobb terhelés, mint a fázisvezetőkön, de ilyen helyzet előfordulásának az esélye kicsi." mondat az nem arról szól, hogy a kapcsolóüzemű tápokat pakolom fel a vezetékre, mint a verebeket a drótra, hanem a konzervatív impedanciákat.

Atis57

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. február 22., 19:44:17 DÉLUTÁN
Hábocs, nem igazán értelek. Szerintem az én szövegemből világos, hogy az "Elvileg lehetne úgy terhelni, hogy a nullavezetőn legyen nagyobb terhelés, mint a fázisvezetőkön, de ilyen helyzet előfordulásának az esélye kicsi." mondat az nem arról szól, hogy a kapcsolóüzemű tápokat pakolom fel a vezetékre, mint a verebeket a drótra, hanem a konzervatív impedanciákat.

Szia!
Igen az impedanciák , mindig meg vannak -de láttam több leégett szigetelésű Nulla vezetőt. természetesen asszimetrikus az elosztás!
Meg a lakatfogó értékelhetetlen kitérését is.Illetve a Hertz féle állóhullámú kisérletet leutánoztam?
A gagyibb /kinai tápok zavarvédelme csapnivaló, a sipolva visitó  KH rádió azért intő jel.
Ezek kb 30 m ig nem jellemzőek -efelett  viszont mint a tápvonalakon ,már jelentkezik a hatás.

Fecó

A nullavezető túlterhelését ha jól tudom a felharmonikusok is okozhatják, melyek akár szimmetrikus terhelésnél is jelentkezhetnek...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


tothgyula

Idézet a "Villanyszerelők Lapja" 2019.dec. havi számából: "A nullavezetékben a harmonikus zavaráram értéke a fázisáramban mért  harmonikus zavaráram 300%-a is lehet, és természetesen itt is érvényes, hogy a hőveszteség mértéke a zavaráram négyzetével arányos érték."
A cikk címe: "Hogyan válasszunk harmonikus szűrőt?"