Segítség

Indította iandras555, 2016. december 11., 21:09:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

iandras555

Üdvözlök mindenkit!

A probléma a következő, 230-as hálózatról van szó, ha lekapcsoljuk a lámpát, akkor is a fázis és a nulla között mérhető 40 volt feszültség, ez mitől van, mi lehet az oka, az egész lakásban az összes lámpán. A szerelő azt mondja, nincs semmi probléma, de már 7-szer jött vissza, mert rosszul kötött be dolgokat és még most is van probléma.(pl. egy csillárkapcsolónál az egyik szál nem kapcsol semmit-erre a válasz az volt akkor azt elkötöttük) Aki tud segíteni annak előre is köszönöm.
+Ha valaki ismer Győrben jó villanyszerelőt, akkor ne tartsa magában, mert egy 6 lakásos társasházról lenne szó, ahol minden lakónak eddig volt problémája. Előre is köszönöm.

sámli

Digitális műszerrel mérve? Terhelés volt a fázis és nulla között?

nyaki

Üdv!
Mi a helyzet a fázis-védővezető és a védővezető-nulla vezeték között? Van-e glimmlámpás élvilágítás a kapcsolókban? Milyen fényforrásokat használnak?

tothgyula

Üdvözletem!
Ha mind a 6 lakás villanyszerelése problémás,az elején kell kezdeni! Betápnál hurokmérés, szemrevételezés, szigetelésmérés stb.Okosabb felülvizsgálóra bízni! Érintésvédelmi jegyzőkönyv van-e?
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

tamascsabi81

Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy legrand 04685 lexic típusú villanyóra, és nem tudom beállítani az áramváltó áttételét! Előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről


Simon Endre

Az áttétel a Ct paraméterben állítható be. Egyébként hány áramváltóval mérsz, mert "áramváltó" az = 1db

tamascsabi81

3 db 150/5ös áramváltó van! A legrandos műszakis az mondta hogy nem kell beállítani semmit, mert minden /5ös áramváltót ismer és kezel! Ebből rögtön azt gondoltam hogy fogalma sincs hogy miről beszél! A ct menüben mit kell állítani? A leírását nem értem, a többit amit eddig bekötöttem azoknak a beállítása egyértelmű volt!

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről


Simon Endre

A hozzánemértést tipikus esete, mi alapjám ismerné fel "ezeket" mert akkor nem kéne paraméterezni, esetedben a Ct érték 30 az U-I menüben pedig az 1,2,3 paraméterek egységesen 150 értékre állítandók, ami az 5A-hez tartozó valóságos áram értéke. egyébként a fogyasztásmérő a 400/230 voltos rendszerben közvetlenül csak 5 amperig mérőképes , ezért kellenek nagyobb áramokhoz  X/5A-es áramváltók.

tamascsabi81

Nekem is furcsa volt! Meg is kérdeztem hogy komolyan felismeri? Azt mondta hogy persze hogy! Egyébként a legrand Magyarországi telefonos ügyfélszolgálatának a műszaki munkatársa volt az illető! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, holnap be is állítom a mérőt!

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről


tamascsabi81

Az u-i menüt nem lehet állítani, azzal gondolom  a pillanatnyi feszültséget és az áramerősséget lehet megnézni!

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről