Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó napot
               Elő készítettem nagyjából a vezérlést a medencéhez természetesen monofázisra, van a nyakzuhany,szűrés és a kompresszor ,szerelőakna világítás + konnektor a mágnes kapcsolok vezérlése 24V még hátra van a medence világítás 230/12V-200va trafóról három darab 300W-világító test led. Az analog vezérlő ora fogja vezérelni a szűrést és még be kell szereljek egy ugyan ilyen órát a napozóknál található három darab oszlop világításnak ami 3x 100W.
Még nem szereltem ilyet egy hasonló rajz szerint csináltam . A Tracon-Electric hőreléjen mire van RESET-H-A  gomb.?
                     Küldök néhány képet minden segítséget köszönök.

S/K

A három db 300 W izzó nem fog működni a 200 VA trafóról. Gondolom elírtad csak 3x30 W lesz.
A hőkioldón meg a kék állítható gomb arra szolgál hogy automatán vagy kézibe kapcsolod vissza a hőkioldót.
Automatára állítva a kioldása után amikor visszahűl akkor visszakapcsol (A), kézire állítva meg csak ha kézzel visszanyomod akkor kapcsol vissza. (H)

Marton

Kioldás után hogyan törlödjön a hibajelzés, kézzel H esetén (piros gomb megnyomásával) vagy automatikusan A , visszahülés után.

faxelektro


faxelektro

A fenti megszakító/biztosíték és a lenti rajzon levő megszakító/biztosíték közt mi a különbség vagy mindkettő az érintésvédelmi biztosíték jele és hogyan értelmezzem,hogy a vízszivattyú leállításához mind az A mind a B csatlakozót le kell választani? Ezt a kötést a kapcsoló szekrényben kell meg csinálni?








b

Atis57

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. június 29., 19:50:44 DÉLUTÁN
A fenti megszakító/biztosíték és a lenti rajzon levő megszakító/biztosíték közt mi a különbség vagy mindkettő az érintésvédelmi biztosíték jele és hogyan értelmezzem,hogy a vízszivattyú leállításához mind az A mind a B csatlakozót le kell választani? Ezt a kötést a kapcsoló szekrényben kell meg csinálni?

Szia!

Ez valami tréfa --hülye kinai, indiai, malaysiai ----rajz.
A megszakitó =áramvédő kapcsoló.

Igen , mind a két ágat szakitani kell.  De ez azért vizes környezetben nem akkora újdonság.

Én érintésvédelmi biztositóval ,csak angol nyelvterületen találkoztam.

Kismegszakitó (sokszor 2sarkú ) , -dugvillában olvadó bizti,--a készülékben  meg PTC  =ez igy együtt adja a megfelelő érintésvédelmi kikapcsolást?








b

faxelektro

Ezt  a rajzot a Fairland Full Inverter hőszivattyú vadi ujj dobozából vettem ki.

Sztrogoff

Nekem úgy tűnik, mintha ez az A és B ág ez két külön vezérlési parancs lenne, bármelyik kiadásakor szívnia kell. Így aztán természetes, hogy leállítani (csak) úgy lehet, ha mindkét parancsot megszakítjuk.

faxelektro

A következő műszaki adatokból megmondaná valaki,hogy 24 óra alatt hány kW-ot fogyaszt ez a hőszivattyú és az hány forintba kerül a mai árak szerint mert nem tudom a 21kW-hoz miért ad 3x4-es kábelt?


Atis57

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. július 01., 19:40:38 DÉLUTÁN
A következő műszaki adatokból megmondaná valaki,hogy 24 óra alatt hány kW-ot fogyaszt ez a hőszivattyú és az hány forintba kerül a mai árak szerint mert nem tudom a 21kW-hoz miért ad 3x4-es kábelt?

Szia!
Azzal a sok 21 es nyerőszámmal nem tudok mit kezdeni.

Ha klima 21kW akkor a vill.teljesitménye 6--3,8kW ig terjed.
Ha a motor teljesitménye 21kW akkor a hőtechnikai 65----115 kW .
A bekarikázott 21A  1 vagy 3 fázisú ? üzemi/inditó áram?

A fogyasztása meg az üzemőra, hőfokkülönbség , teljesitmény alapján ?-- A jósoló üveggömböm eltörött , tehát hasraütéssel  = 412kWh --vagy nem !