Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Billy123

...kicsit helyesbítek:
az MBCU kábel az még nincs behelyezve, azt csak terveztem, hogy az lesz.

faxelektro

Jó estét
             A képeken látható hegesztő este még működött másnap már egyáltalán.    Mi lelhette ?


S/K

...mert rossz!

(azért ez a kérdés "ütős")

faxelektro

Jó válasz ezt én is tudtam csak azt nem ,hogy mi a rossz benne ?

S/K

Az "elején" kéne kezdeni.
A dugalj ahová csatlakoztatva van áram alatt van, van benne feszültség?
Hegesztő csatlakozó kábele jó, kapcsoló átad?
Elektronikához megy ki áram, stb.

Marton

Belső kapcsolási rajz nélkül ilyet szinte lehetetlen megjavítani. Még rajz segítségével is nehéz.
De csodák történhetnek és "valamitől" megjavul.
Egyszer hozzám is hozott egy szakmabeli barát ilyet, de azt sem sikerült életre bírni. Vett bele egy új elektronikát.
Sajnos ezeket nagyon nehéz részletes szervíz infó nélkül javítani, ha csak nem látványos hibája van.

faxelektro

Sajnos semmilyen rajz nincs feszültséget kap mikor bekapcsolom a hűtő ventilátor el indul kikapcsolás után meg egy ideig működik majd meg áll de feszültséget nem ad ki . Szemmel látható égés vagy egyéb hiba nem látható de semmi gond majd vissza adom a gazdájának.

hittman

Sziasztok!



A régi villanyszerelő el lett zavarva egy új építésű háznál,és az új szerelő csak így tudta megoldani a problémákat.

Véleménye szerint nem kell védőcső,és a színezésnél sem fog átütni.
Szerintetek?

980POWER

Hőhíd fog keletkezni a szigetelésben. Ebben az állapotban még a szigetelő táblák vissza szedhetőek lettek volna (legalábbis én szedtem már vissza) és bevéshető a falba a kábelnek a hely, bár én csőbe raktam volna vezetéket. Ahogy megoldotta, biztos hogy a leggyorsabb és részéről a legolcsóbb megoldás volt.
Valamilyen szigetelő anyaggal kell kitölteni a horony helyét a hőhíd csökkentése érdekében. De, ha még utólag kell majd valami? Az rombolás nélkül nem kerülhet a színezés alá.

faxelektro

Jó estét
             A képeken látható porszívó motrához csak 120volt megy be a potmétert bármerre forgatom nem nagyon értek az elektronikához valaki ha tud segíteni köszönöm. A három lábú gondolom tirisztort ki cineztem hogy kell kimérni?