"paranormális" jelenség egy 400V-os moci esetében

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2016. június 28., 23:33:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Hali mindenkinek!
Előre is elnézést kérek, ha sokatokból heves kacaj reakciókat váltok ki, de bevallom; kapituláltam, ugyanis van egy jóféle 400V-os Pedrollo szivattyú, melynek motorja nemes egyszerűséggel meg se nyikkan arról a -képen látható- bekötési pontról, ahol egyébként jelen van a 3 fázis 400V. A motor "deknije" alatti csatlakozásnál és a "túloldali" ,rövidrezárt kivezetésnél is mérhető feszültség. A csattanó most következik: A mocit egy másik -a közeli sufniban található, azonban ugyanarról az 5x4mm2-es gerinckábelről megtáplált- 400V-os csatlakozóba dugva azt tapasztaltuk, hogy minden gond nélkül mindkét irányba hibátlanul forog. Szerintetek milyen abszurd, banális hiba lehet?? ::)

Marton

Szia Gyurmaúr!
Biztos, hogy 3 fázis van jelen? Hogyan mértél, földhöz képest lámpáztál, vagy volt mérőztél csak?
Idéz"túloldali" ,rövidrezárt kivezetésnél
ez a motor csillag pontja lenne? Itt csak akkor lehet mérni földhöz feszültséget ha felborul a fázis egyensúly illetve csak egy fázis van jelen.
A motor három fázis kapocs pontjai között is mértél?
A jelenség alapján azt vélem, hogy három azonos, azaz csupán egy fázist kap, vagy egyszerűen csak két fázis hiányzik. Földhöz képest azért mérhetünk feszültséget csupán egy fázis jelenléte esetén mert a motor tekercsein keresztül ott szinte a hálózeti feszültség értéke van jelen.
Feltételezem ez a jelenség meghibásodás következménye, nem pedig beüzemelési probléma.

Gyurmaúr(fi-relé)

holnap visszatérek a tetthelyre,aztán majd okosabbak leszünk. Nekem az a fura, hogy -mint említettem- egy és ugyanaz az 5x4-es MT kábel (L. fotó) táplálja azt a kerti elosztót, melyből egy 5x1.5-ös MBCu halad a szivattyút üzemeltető PVT 150x300-as tokozottba, illetve a sufniban található csatlakozó elosztószekrényt, ahová dugaszolva a szivattyút minden rendben volt...

Marton

Korábban nem írtam, lehet, hogy a két fázis Diazed betétje ki van olvadva miközben a jelző szemei nincsenek kiesve. Tehát csak egyik fázis van jelen, ez az eset állhat fent. Ez félre tud vezetni ha nincs mindenre kiterjedő, fázisok közötti lámpázás is.

Gyurmaúr(fi-relé)

Drága Marton kolléga: ott repül Dévényi Tibibá 10 pontos labdája, ugyanis pontosan ez történt, s mert a működtető Á.K. 2A-es automatája az L2 fázis Db II-je előttről kapja a kakaót, ezért nem tűnt fel elsőre a szopoa!! Most viszont a finder impulzusrelé szívat bennünket, ugyanis ki lett mérve műszerrel, rendesen ki/be kapcsolata a 15-ös kapcsolt kimenetét, majd visszahelyezve a kis tokozottba már nem adott ki áramot a kattanáskor, pedig még a kis piros LED is folyamatosan világított, illetve villogott, amikor kikapcsolt állapotban volt.  :'(
Már kapcsolatba léptem a finder hungary területi megoldóemberével, aki persze kérte a készülék "dögcéduláján" található gyári kódot, melyet -mivel azóta ismét visszatértem 1. számú otthonomba, az NSZK-ba- majd vki más fog lecheckolni úgy, hogy kiemeli a cucckát a kalapsínről... 

Szelei

Tisztelt Gyurmaúr(fi-relé)

Úgy érzem a műszer-használatod nem a leg kifinomultabb. Viszont tippet tudok adni olyan biztosítékra aminek garantáltan nem ragad be a szeme és ritkán okoz fázis kimaradást. Lásd a mellékelt képet. Nálunk a cégnél okoskodták ki a munkások hétvégén. :) A harmadik betét Paks biztos.

Szavaimat léci ne vedd sértésnek, nálam elég sok a háromfázisú motor és túlterhelés végett ez a jelenség elég sűrűn előfordul és szinte rutin a javítása. Én ha tehetem kismegszakítóra cserélem ezeket a csúfságokat így védve a kétfázísos túlterhelést, meg a hőkioldók kínozását.