Több áramkör egy csőben

Indította exchange, 2015. október 19., 19:11:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

exchange

Köszönöm a válaszokat!
Hát ami a Konnektor és lámpa egy áramkört illeti sokkaknál szerintem takarékos megoldás miatt van úgy, Szobák nálunk is igy vannak, Igaz zárlat esetén kényelmetlen sötétbe kotorászni, de nálunk pl a zárlatok 99% épp egy-egy kiégő izzó miatt van, és nyilván a méretlen oldalt csapja le. Szóval itt hiába is lenne egy külön világítási áramkör akkor is ezt csapná le.
Valahol olvastam hogy a Kapcsolók csak 10A-ra vannak tervezve, nálunk a szobai ág is 10A-ra van biztosítva, igy azzal sincs gond.

Tényleg a bútorvilágító fénycsöves lámpákat hány A-ra tervezik? Többet is néztem boltban a napokban, de egyiken se volt rajta...

De tudok olyat ahol az egész ház egy áramkörre van biztosítva (16A)

JUVILL


Ha megnézed a teljesítményét, és azt hiszem ismered a hálózati feszültséget (fizikát is tanultál) egyszerűen kiszámíthatod a névleges áramfelvételt. ;)

Sztrogoff

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2015. október 22., 21:54:03 DÉLUTÁN
Én az MSZ HD 60364 sorozatban a 5-51 tartalmazza annak is a 3.3 fejezete...
Annak nincs 3.3. fejezete, ha a 2010-es kiadást nézem, márpedig az az érvényes.

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2015. október 22., 21:54:03 DÉLUTÁN
...MSZ 1600-1 azért egyértelműen fogalmaz. 7.12 szakasza. de itt is vannak kivételek.
Annak meg nincs 7.12. pontja, 7.8. az utolsó, de annál legalább tudom, hogy a 7.1.2.-re gondoltál.

Idézetet írta: exchange Dátum 2015. október 24., 13:32:19 DÉLUTÁN
...Szóval itt hiába is lenne egy külön világítási áramkör akkor is ezt csapná le.
Bocs, én ellenvéleményen vagyok, mert nem hiába csapná le a külön áramkör kismegszakítóját, hiszen akkor tudnád, hogy melyik a hibás.

Endre_65

Üdvözlet!

Régen (nagyon régen...) én ezt úgy tanultam, hogy akkor mehet több áramkör egy csőben, ha azok különböző fázison vannak. Ebben szerintem van is logika, ettől függetlenül ma lehet, már másképp van. (Az előbbiben biztos vagyok. Az viszont csak rémlik, hogy egymás melletti csövekben lévő drótok átmehetnek egy közös, nagyobb dobozon, de csak megszakítás, kötés, elágazás nélkül.)

Sztrogoff

Idézetet írta: Endre_65 Dátum 2023. október 18., 20:50:34 DÉLUTÁN
Régen (nagyon régen...) én ezt úgy tanultam, hogy akkor mehet több áramkör egy csőben, ha azok különböző fázison vannak.
Bocs, kérd vissza a tandíjat. Bár lusta vagyok régebbre visszanézni, mint a 67-es szabvány, de onanntól kezdve a nevezett szabvány visszavonásáig az volt előírva, hogy egy csőben egy áramkör. Meg nem is értem, miért is nem olvasodf el az előző hozzászólásokat, melyekben a szabvány pontja (7.12) is olvasható volt.

Idézetet írta: Endre_65 Dátum 2023. október 18., 20:50:34 DÉLUTÁN
Az viszont csak rémlik, hogy egymás melletti csövekben lévő drótok átmehetnek egy közös, nagyobb dobozon, de csak megszakítás, kötés, elágazás nélkül.)
Bocs, rosszul rémlik, egy áramkörön lehetett toldás.