Ráz a porszívó:(

Indította bati, 2014. július 12., 16:01:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bati

Sziasztok!
Egy érdekes dologgal találtam szembe magam.Elhoztak hozzám egy ipari porszívót azzal a címszóval ,hogy ráz.Ez kb egy 1méter magas 2 motoros gép,a porgyűjtő része viszont fémből van vmi olasz csoda.A felső része, ahol a motorok vannak az műanyagból van és tökéletesen el van szigetelve.Először statikus feltöltődésre gyanakodtam.Rátettem a műszert a fém test és a földelés közé és kb 8v-ot tudtam mérni,még kikapcsolt állapotban is.Nem tudom hogy feltöltődhet -e annyira hogy rázzon.Elektromosan ,én hibátlannak találtam a gépet.Nektek mi a véleményetek?

Simon Endre

Nem a porszívó ráz, hanem a használója töltődik fel munka közben és a fém porgyűjtőre edényre "sül ki". Ha poszívózás előtt, (közben) kevés vizet polaszt a légtérbre és esetleg a tisztítandó felületekre is  ez nem történik meg és még a közérzete is jobb lessz. Ott ahol felmosással takarítanak és szilikon adalékkal portalanítanak a felmosóvízbe adagolt néhány tízezrelék kalciumklorid megszünteti a sztatikus feltöltődést, ugyanis az folyamatosan fenntartja oldat, (elektrolit) álapotát a légköri nedvesség elvonásával, de időnként pótolni kell. Ez a műanyag és gumi kerekeken is alkalmazható, de csak ásványi padozaton hatásos, (járólap, beton.) Belsőtéri szállítóeszközök gumiköpenyeire egy csíkban felszórt hőálló ezüst is ilyen hatású mivel a pigment alumínium por. A nem szintetikus (BUNA) hanem a gázkorom gumik nem töltődnek fel, ezek vezetőképesége egy ócska kézimüszerrel is mérhető.