Led vilàgitás

Indította szda16, 2013. szeptember 29., 11:19:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

danda645

Üdvözletem!

Vásároltam egy változtatható színű Led reflektort.Olyan problémám van hogy amikor kikapcsolom a távirányítóval utánna a zöld szín nagyon halványan világít tovább.Az lenne a kérdésem,hogy a lámpával van-e baj vagy valami az áramkörrel lehet?Nem tudom ilyenkor mekkora lehet az áramfelvétel mert ha "jelentéktelen" akkor nem zavar.

Válaszukat előrre is Köszönöm
                                                     Dániel

nyaki

üdv!
A szín(LED)váltást a lámpába épített vezérlő végzi egy-egy kapcsoló FET-en keresztül, tehát vagy a FET átvezet vagy a FET munkaponti beállítása változott meg a gate elektródáján vagy maga a vezérlő adta meg magát.
Javítása elég macerás és időigényes.
Az áramfelvétel nem lehet valami jelentős.

Novill

Egyre jobban terjednek a led lámpatestek és szalagok alkalmazása a gyakorlatban. Így a javításukra is előbb utóbb fel kell készülnünk. Itt a tápegységekre, égőkre, stb. gondolok. Vajon a kereskedelem is felkészült erre, vagy komplett lámpák cseréjét támogatja?

nyaki

A szabványos foglalatokkal integrált LED fényforrások javítása nagy általánosságban nem kivitelezhető. A kompaktok viszont simán javíthatóak, de nagyon macerás.
A LED szalagokhoz alkalmazott önálló PELV tápegységek javíthatóak, de javítás után elvileg bizonylatolni kellene.
A lámpatestbe épített, általában ÉV.I és ÉV.II osztályú tápok is javíthatóak. A lámpatest kialakításától és a táp beszerelésének milyenségétől függ, hogy kell-e bizonylatolni.
A békesség jegyében jobb kompletten cserélni feltéve, hogy van odavaló csereszabatos darab.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2015. december 21., 12:39:31 DÉLUTÁN
A LED szalagokhoz alkalmazott önálló PELV tápegységek javíthatóak,

Feltéve, hogy nincs az egész kiöntve kemény műgyantával... :-o
Sajnos az rontja az esélyeket.

nyaki

Ahogy mondja kend! ;) ...bár én már néhányat javítottam meg önszorgalomból, pl. az IP67-es típusokból. Ezek  mindegyike ki volt öntve olyan butilgumi szerű anyaggal. Mire kiszedtem az alkatrészek közül, felfutott a tök a hátamon. Van olyan is, ami hasonló "cipőben jár", mint a laptop táp. Annak a házát simán meg kellett erőszakolni némi furfanggal és feltárva szépen hozzá lehetett férni a panelhez. Aztán vannak a fémrácsos kivitelűek, azok tényleg könnyen javíthatóak, de ma már minden driver olyan olcsó, hogy gyakorlatilag még egyiknek sem kérték a javítását.
A fogyasztói politika az elektronikai javítószakmákat szinte teljesen ellehetetlenítette. Részemről már csak hobby szintre degradálódott, pedig imádok velük foglalkozni.

Simon Endre

Üdv Szirty !
Az LPV sorozatú (MW) tápok beszerelésénél én kénytelen vagyok kikaparni a csatlakozások környékét, no és persze újra beragacsolni, mert az eredeti 15-20 cm-es kivezetések toldásánál ésszerűbb a kábelcsere. Ezekben nagyon jól elváló és lágyan törő a kiöntőmassza. Ezen kívül más gyártmányokban nem találkoztam kiöntéssel, legfeljebb orvosi eszközök tápjainál, azok javítását meg nem vállalom. A tápok kapacitív szivárgóáramát mérem és csak olyat használok amiben ez már szinte mérhetetlen. Ez azért szempont, mivel a saját gyártmányú LED armatúráim fémteste (hűtőbordája) a negativ táp ami nyilvánvalóan az emberi testel érintkezhet a tápcsatlakozó is aktív fémházas és így a szerelésnél megspórolom a fele huzalozást.

980POWER

Ilyen refiket szereltem, ennél az egynél feltűnt, hogy a zöld sárga vezeték kicsit becsípődött az összeszerelés során, mivel láthatóan csak ki kellet pattintani a füleket,  szétszedtem. Kíváncsi voltam, hogy amúgy hová is kötötték a zölsdsárgát, mivel a lámpa teljes külső szerkezete műanyagból készült, kivétel a két csavar az anyák és az alátétek, illetve a kengyel, tehát nincs érinthető fém szerkezete ami feszültség alá kerülhetne. Meglepően rugalmasnak mondható a szerkezete, a gumi tömítés is "U" alakú és teljesen illeszkedik a horonyba illetve az eleje pedig a gumi "U" hornyába. A 4 csavar helyett "elég" a 2 is a panel rögzítésére. A színek mondjuk nem pont jól lettek forrasztva, így a barna vezeték került a "N" jelölésre és a kék vezeték pedig az "L" jelűre, ez viszont igazából nem számít, a működés szempontjából. Egyéb belekötnivalót nem találtam. Az elején a ledek előtt nagyítóként van kialakítva a burkolat. Fénye erősnek tűnik, de nincs mihez hasonlítani.

Simon Endre

Lehet, hogy a hűtőborda fém, csak kívül műanyag bevonatos és egyben zajvédelem is (inverteres vagy PWM szabályozóknál.) A közelmúltban vásároltam négy hasonlót az nem bontható viszont a ház hátoldala (festett) fém és arra csatlakozik a PE. Mivel nem kültéren lettek szerelve a csatlakozáshoz lengő "Y" csatlakozók (USE AC) lettek felszerelve a garancia lejártáíg. Az ilyen "egérfark" kábeles csatlakozáshoz kínálnak (vagy jár hozzá) tőmített toldó, ennek ára viszont összemérhető a csatlakoztatott eszköz árával. Ez a csatlakozó hasonlít az okos fűtőkábeleknél alkalmazotthoz.

CsepeliCsapajev

Tisztelt Fórumozók!
Igencsak laikus vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket. A közelmúltban vásároltam az ebay-en a csatolt fényképen látható LEDsort, amit aztán fel is ragasztottam a konyhaszekrény aljára, hogy a pultot megvilágítsa. Kb. 2 hétig üzemelt esténként 1-2 órát mire az adapterének belsejéből égett szag jött és nem világított többet a LEDsor. Ez a gyári adaptere volt, 12 Voltot állított elő 1000mA áramerősségen.
Másik készülék miatt volt itthon egy változtaható feszültségű adapter. Beállítottam rajta a helyes polaritást, 12 Voltot és mivel az áramerőssége ennek is 1000mA kipróbáltam és működött. Kb 10 nap 2 hétig, majd a csatolt képen látható, hogyan olvadt el az adapter villás része.
Valakinek ötlete mi lehet a hiba és a megoldás?
köszönöm!