Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek!

Indította lacika94, 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

lacika94

szakmunkás vizsgám lesz eh hónap 14 én segitenétek nekem hogy hogyan tudná  felkészülni az irásbeli izsgámra akármilyen információt elfogadok ami segit linkek oldalak stb akár privibe is az irásbelire a 0896-90 es modulbol lesz szóbeli és irásbeli rész is aki tud segithetne vagy vizsgázott korábban hogy milyen képleteket stb tanuljak nagyon kivagyok mert papám a mai nap halt meg asse tudom micsináljak tudom ez nem ide tartozik de arra kérek aki tud segitsen :(

Villanyreszelő

Idézetet írta: lacika94 Dátum 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN
szakmunkás vizsgám lesz eh hónap 14 én segitenétek nekem hogy hogyan tudná  felkészülni az irásbeli izsgámra akármilyen információt elfogadok ami segit linkek oldalak stb akár privibe is az irásbelire a 0896-90 es modulbol lesz szóbeli és irásbeli rész is aki tud segithetne vagy vizsgázott korábban hogy milyen képleteket stb tanuljak nagyon kivagyok mert papám a mai nap halt meg asse tudom micsináljak tudom ez nem ide tartozik de arra kérek aki tud segitsen :(

Üdv Lacika94!
Részvétem a papád miatt.Nekem meg vannak a modulok,de sajnos valami gond van a scanneremmel,és időm is kevés,de igyekszem neked feltölteni.

lacika94

köszönöm  :( az irásbeli lenne a lényeg a szóbeli modul megvan csak az irásbelire nemtudok semmit hogy mire készüljek mert a tanároksem igazán foglalkoztak a 4 év alatt

Villanyreszelő

Idézetet írta: lacika94 Dátum 2013. május 07., 19:07:38 DÉLUTÁN
köszönöm  :( az irásbeli lenne a lényeg a szóbeli modul megvan csak az irásbelire nemtudok semmit hogy mire készüljek mert a tanároksem igazán foglalkoztak a 4 év alatt

Nézd,szerintem négy év alatt ha tanultál,gyakorlat is volt nem esel kétségbe.
Én sokat dolgoztam benne,és elég volt 9 hónap egy jeles bizonyítvány írásához  ;)
Írásbelin is villanyszerelés lesz,gyakorlatiasan kérdeznek,segítenek is valamilyen szinten.
Mail címet majd írj légyszives.
Várható tételek,földkábel fektetés,forgácsoló üzem betáplálása,fi relé működése,oszlop állítás,munkavédelmi eszközök,transzformátor működése,villamos forgó gépek,jelenleg hatályos szabványok,megnevezése,tartalma.
Ha nincs meg,az iskola kiállít a részetekre a vizsga anyagban szereplő témakörből,itt a fórumon is segítenek.

Laca83

Üdv! én azt vettem észre, a mai képzésekkel kapcsolatban,hogy nem egységes, semmi használható nincs a tananyagban.nem biztos, hogy azonos a vizsga ,mint a tavalyi vagy az x -évvel  előtti...Gondolok itt arra ,hogy: a zöld/ sárga vezetéket hová kell kötnöm egy cee  3p+n+pe aljzatba? Most tuti mindenki elítél majd(!) Viszont gondoljunk már vissza a korábbi oktatási rendszerre: nekünk ki segített anno? A tanárok, vagy, a nagybetűs élet?!Nem szeretnék senkit sem bántani,de már nagyon unalmas és felháborító(!!!!!!)ami,az oktatási rendszerben zajlik!Gyakran találkozom,beszélek frissen végzett villanyszerelő szakmunkásokkal.Kijelenthetem,azt sem tudják mi,micsoda....Pláne egy áramszolgáltatói gyakorlatot illetően nincs semmiről sem  fogalmuk.....Sajnálatos! Köszönjük!!!  tisztelt(!) oktatási minisztérium(!?) (szándékosan írtam kis betűvel)

Villanyreszelő

Idézetet írta: Laca83 Dátum 2013. május 07., 22:03:29 DÉLUTÁN
Üdv! én azt vettem észre, a mai képzésekkel kapcsolatban,hogy nem egységes, semmi használható nincs a tananyagban.nem biztos, hogy azonos a vizsga ,mint a tavalyi vagy az x -évvel  előtti...Gondolok itt arra ,hogy: a zöld/ sárga vezetéket hová kell kötnöm egy cee  3p+n+pe aljzatba? Most tuti mindenki elítél majd(!) Viszont gondoljunk már vissza a korábbi oktatási rendszerre: nekünk ki segített anno? A tanárok, vagy, a nagybetűs élet?!Nem szeretnék senkit sem bántani,de már nagyon unalmas és felháborító(!!!!!!)ami,az oktatási rendszerben zajlik!Gyakran találkozom,beszélek frissen végzett villanyszerelő szakmunkásokkal.Kijelenthetem,azt sem tudják mi,micsoda....Pláne egy áramszolgáltatói gyakorlatot illetően nincs semmiről sem  fogalmuk.....Sajnálatos! Köszönjük!!!  tisztelt(!) oktatási minisztérium(!?) (szándékosan írtam kis betűvel)

Üdv!

Azért töltenék fel neked néhány képet arról hogy tanítják a 3p+n+PE bekötést is,és néhány hasznos dolgot. :)
De ha még gondolod teszek fel még,ez csak egy tanfolyam. :)
Sokan vannak akiket nem érdekel a tananyag,úgy gondolják úgy is átmennek a pénzükért,hát ez nálunk nem így volt.

lacika94

az emailcimem:lacoska94@citromail.hu kösszi az edigi válaszokat átnézem mindet de amit tudtok még az irásbeli részből segiteni elfogadom mer a gyakorlati részből tudom mit kell csinálni a szóbeli tételeim is megvannak csak az irábeli a necces számomra :(

Laca83

Üdv Villanyreszelő! Megint hangsúlyozom/hangsúlyoznám,én személy szerint, gyakran(!) találkozom és beszélek olyan frissen végzett(tehát szakmunkás vizsgát tett,bizonyítvánnyal rendelkező) emberekkel akiknek még ez is gondot okoz!!!!!Ebből kiindulva mi van egy áramszolgáltatói hálózattal,ahol csupasz,vagy mindegyik vezeték azonos színű,és a többi berendezés ami ismeretlen a számukra.Megjegyzem,a tapasztalatok alapján,nem egy alkalommal nem tudták mit kezdjenek egy nagyfogyasztói rendszerrel.(áramváltó ,feszültségváltó,stb bekötését illetően) Köszi a képeket ,de ez a gyakorlatban nem ilyen! Ha észrevetted ezer gyártó ezer termékével találkozol,és még ősrégi szerkezetek is vannak forgalomban amihez tudás kell.Ha ez gondot okoz,később mi lesz?Nem várható el hogy mindig segítsen valaki,ugye?!Egy oszlopon végzett munkánál nincs meg a biztonságérzete a szakinak 2 méteren már úgy kell lefeszegetni az oszlopról,mert fél!Kapaszkodsz vagy dolgozol?! Vajon melyik a gyakoribb? (Ezt csinálom minden nap,ezért kérdezem)

lacika94

és én tehetek róla amit tanitottak a tanárok megtanultam de ez édes kevés
semmit nem foglalkoztak velük ennyi nemén rajtam múlott hogy mennyi tudást szerzek meg az iskolában,és a gyakorlati helyemen....

NagyPS

Én csupán annyit tennék, hozzá hogy nagyon elcseszték a szakképzést amikor azt elkezdték átvariálni, világszínvonalon voltunk, most?