• Mozgásérzékelő bekötése 3 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Mozgásérzékelő bekötése  (Megtekintve 18928 alkalommal)

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
Re:Mozgásérzékelő bekötése
« Válasz #10 Dátum: 2015. Július 03., 23:17:46 pm »
Jó kérdés, de ha pontosabban leírnád mi hová van kötve, esetleg egy kézi rajz sokat segítene a válasz adásban.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #11 Dátum: 2015. Július 05., 00:51:20 am »
Üdv!
Véleményem szerint az általad védővezetőnek hitt vezeték a mozgásérzékelő kapcsolt fázisa és közösítve van a kapcsoló kapcsolt fázisával. Nem szabályos, de gyakorta használt felállás. :-\
Le merném fogadni, hogy ha a védővezetőnek hitt vezetéket kikötöd, akkor azon feszültséget mérnél.
Gondolom a mozgásérzékelő a ventilátor helyiségét figyeli. ::)

Nem elérhető macsey

• Aktív tag
  • **
« Válasz #12 Dátum: 2015. Július 05., 09:37:47 am »
Üdv

Védövezetö ki van kötve a m.érz.-höz két fekete egy kék megy minden úgy van bekötve ahogy kell
Én is vill szer vagyok csak nem értem miért kapcsol fel a m.érz ha àram jut a földre ami oda sincs vezetve

Nem elérhető Pepe62

• Új tag
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2018. Január 26., 13:12:58 pm »
Üdvözlet Uraim!

Segítséget szeretnék kérni!......nem vagyok profi ebben, csak műkedvelő ..... :)
Mozgásérzékelő kapcsolót szeretnék beszerelni az előszobámba a villanykapcsoló helyére.....De! ....egy lámpához (előszobai) két kapcsoló van, kb 3 méterre egymástól, hogy a szobában is le tudjam oltani, vagy felkapcsolni....ugyanígy az előszobában is.....ha az egyikkel lekapcsolom a lámpát a másikkal fel tudom kapcsolni és fordítva.....
A problémám a következő: leszereltem az előszobai kapcsolót és a dobozban 3 vezeték van. 2kék és egy fekete...fázisceruzával ellenőriztem őket..a feketében nincs áram a két kékben viszont van.....és olyan érdekes, mintha az egyik kék vezetéknél halványabban világított volna a ceruza a másikban, mintha kicsit erősebben.
A mozgásérzékelőbe meg csak 2 vezeték bekötésre van lehetőség.....ezekkel a paraméterekkel be lehet kötni , vagy inkább mondjak le erről?  :) köszönettel, Pepe

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
« Válasz #14 Dátum: 2018. Január 26., 16:57:15 pm »
Kérdés, hogy minek kell (szeretnél) prioritást adni. Amennyiben a takarékosság és a tájékozódási bíztonság, akkor a mozgásérzékelő a "főnök", amennyiben van ott tartós jelenlét pl. munkavégzés, takarítás stb. akkor a váltókapcsolónak kell érvényesülnie. A jelenlétérzékelő midkettőre alkalmas, viszont az elhejezése kellő körülményeket (láthatóságot) feltételez és drága is. A jelenlegi rendszer  kiegészíthető párhuzamos kapcsolással, viszont azt látni kell hogy a világítás mitől aktív, mert ha "kéziben" van akkor az úgy is maradhat, tehát ehhez jelzőfénynek kell lennie midkét /váltó/ kapcsolóban és a mozgásérzékelőnek ez esetben leválasztó segédkapcsolóval (relével) kell kapcsolódnia, hogy a mozgásérzékelő kimenete ne gyújtsa ki a jelzőfényeket. Ez a relé jellemzően benn van a mozgásérzékelőben, csak a nyugvóérintkezője nincs kivezetve, ahová a váltokapcsolásnak kellene csatlakoznia.

Nem elérhető Pepe62

• Új tag
  • *
« Válasz #15 Dátum: 2018. Január 26., 18:57:17 pm »
Kedves Endre!

Köszönöm szépen a gyors választ! A tájékozódási biztonság a lényeges! A tanácsát kérem, hogyha bekötöm az érzékelőt, akkor a másik (váltó)kapcsolóval üzemeltetni tudom-e ugyanúgy a lámpát?.....

Erről a mozgásérzékelőről van szó:

https://orkodo.hu/orno-sullyesztheto-mozgaserzekelos-lampa-kapcsolo

A másik kérdés, hogy mit hová kössek ahogy az előző üziben írtam 3 vezeték van a dobozban és ez csak kettőt fogad!....a 2db kékben fázisceruzával mérve van áram a feketében nincs....ennyit tudok mondani.....sajnos a szakmai nyelvezetet és szakmai összefüggéseket nem értem....köszönettel, Péter

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
« Válasz #16 Dátum: 2018. Január 26., 20:46:14 pm »
Ehhez mindenképp "szaki" kell mert mint írod a váltokapcsolással sem vagy tisztába. Az igaz hogy megoldható akár három módon is, viszont javasolnám a mozgásérzékelős kapcsolóhoz külön fényforrás kapcsolódjon természetesen szerényebb náhány vattos LED fényforrással, mivel csk feltehetőn áthaladáskor aktív, továbbá ennek fénye visszacsatolódik a mozgásérzékelőre és akár "tikitakizhat" is ettől.

Nem elérhető Pepe62

• Új tag
  • *
« Válasz #17 Dátum: 2018. Január 26., 20:57:30 pm »
Értem!...
Ez az utóbbi megoldás nekem is megfordult a fejemben....:) ......nem bonyolítom akkor ezt az elképzelésem, lesz egy elemes ledlámpa mozgásérzékelővel egybeépítve!
Köszönöm szépen mégegyszer, hogy időt szántál rám!!!
További sikereket és szép hétvégét Neked!!! Üdv, Peti

Felhasználók, akik megköszönték:

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
2 Válaszok
2750 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Január 24., 19:21:41 pm
írta Novill
0 Válaszok
2200 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Január 09., 20:37:29 pm
írta nova